gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Openbaar Ministerie op zoek naar bewijs bij Chemours: ‘Milieuzaken erg complex’

bee950b3c4d8a2f8e7e5e638d8d3e11b

Chemiebedrijf Chemours in Dordrecht heeft dinsdag rechercheurs van het Functioneel Parket over de vloer. Justitie doet onderzoek in een lopende strafzaak tegen het bedrijf. “Er ontbreken nog wat stukken”, aldus een woordvoerder.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Sinds 2023 loopt er een strafrechtelijk onderzoek naar Chemours. Het bedrijf zou het gevaar van de chemische stof PFOA hebben verzwegen en onder valse voorwendselen jarenlang een vergunning hebben aangevraagd. PFOA was tot 2012 de stof die Chemours produceerde, onder meer bekend van de anti-aanbaklaag teflon.


De aanwezigheid van justitie deze dinsdag is geen bliksembezoek. Een speciale wagen staat voor de deur van Chemours geparkeerd, waarin medewerkers van het Functioneel Parket in beslag genomen spullen kunnen veiligstellen. Dan gaat het om (digitale) administratie of andere zaken die bruikbaar kunnen zijn voor de rechtszaak.

Het Functioneel Parket is onderdeel van het Openbaar Ministerie dat zich bezighoudt met de bestrijding van complexe fraude en milieucriminaliteit. “Dit soort onderzoek is heel specialistisch werk”, legt een woordvoerder van het parket uit. “Het is juridisch complex en daarom nemen we de tijd om alles goed te onderzoeken.” Wanneer de strafzaak tegen Chemours van start gaat is volgens de woordvoerder nog niet te zeggen.

Reactie Chemours
"Chemours kreeg vandaag onaangekondigd bezoek van de autoriteiten aan onze locatie in Dordrecht. Net als bij eerdere onaangekondigde inspecties werkt Chemours ook nu volledig mee. Omdat dit een lopend onderzoek betreft, kunnen wij op dit moment geen verdere details verstrekken. We blijven ons richten op de verantwoorde productie van materialen die een essentiële rol spelen in onze samenleving: in medische toepassingen, de productie van computerchips en elektronica, bij de opwekking van groene energie, en op vele andere manieren."

Lees meer over:

|

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.