gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Openbaar Ministerie op zoek naar bewijs bij Chemours: ‘Milieuzaken erg complex’

bee950b3c4d8a2f8e7e5e638d8d3e11b

Chemiebedrijf Chemours in Dordrecht heeft dinsdag rechercheurs van het Functioneel Parket over de vloer. Justitie doet onderzoek in een lopende strafzaak tegen het bedrijf. “Er ontbreken nog wat stukken”, aldus een woordvoerder.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Sinds 2023 loopt er een strafrechtelijk onderzoek naar Chemours. Het bedrijf zou het gevaar van de chemische stof PFOA hebben verzwegen en onder valse voorwendselen jarenlang een vergunning hebben aangevraagd. PFOA was tot 2012 de stof die Chemours produceerde, onder meer bekend van de anti-aanbaklaag teflon.


De aanwezigheid van justitie deze dinsdag is geen bliksembezoek. Een speciale wagen staat voor de deur van Chemours geparkeerd, waarin medewerkers van het Functioneel Parket in beslag genomen spullen kunnen veiligstellen. Dan gaat het om (digitale) administratie of andere zaken die bruikbaar kunnen zijn voor de rechtszaak.

Het Functioneel Parket is onderdeel van het Openbaar Ministerie dat zich bezighoudt met de bestrijding van complexe fraude en milieucriminaliteit. “Dit soort onderzoek is heel specialistisch werk”, legt een woordvoerder van het parket uit. “Het is juridisch complex en daarom nemen we de tijd om alles goed te onderzoeken.” Wanneer de strafzaak tegen Chemours van start gaat is volgens de woordvoerder nog niet te zeggen.

Reactie Chemours
"Chemours kreeg vandaag onaangekondigd bezoek van de autoriteiten aan onze locatie in Dordrecht. Net als bij eerdere onaangekondigde inspecties werkt Chemours ook nu volledig mee. Omdat dit een lopend onderzoek betreft, kunnen wij op dit moment geen verdere details verstrekken. We blijven ons richten op de verantwoorde productie van materialen die een essentiële rol spelen in onze samenleving: in medische toepassingen, de productie van computerchips en elektronica, bij de opwekking van groene energie, en op vele andere manieren."

Lees meer over:

|

Lees ook

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.