gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Openbaar Ministerie op zoek naar bewijs bij Chemours: ‘Milieuzaken erg complex’

bee950b3c4d8a2f8e7e5e638d8d3e11b

Chemiebedrijf Chemours in Dordrecht heeft dinsdag rechercheurs van het Functioneel Parket over de vloer. Justitie doet onderzoek in een lopende strafzaak tegen het bedrijf. “Er ontbreken nog wat stukken”, aldus een woordvoerder.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Sinds 2023 loopt er een strafrechtelijk onderzoek naar Chemours. Het bedrijf zou het gevaar van de chemische stof PFOA hebben verzwegen en onder valse voorwendselen jarenlang een vergunning hebben aangevraagd. PFOA was tot 2012 de stof die Chemours produceerde, onder meer bekend van de anti-aanbaklaag teflon.


De aanwezigheid van justitie deze dinsdag is geen bliksembezoek. Een speciale wagen staat voor de deur van Chemours geparkeerd, waarin medewerkers van het Functioneel Parket in beslag genomen spullen kunnen veiligstellen. Dan gaat het om (digitale) administratie of andere zaken die bruikbaar kunnen zijn voor de rechtszaak.

Het Functioneel Parket is onderdeel van het Openbaar Ministerie dat zich bezighoudt met de bestrijding van complexe fraude en milieucriminaliteit. “Dit soort onderzoek is heel specialistisch werk”, legt een woordvoerder van het parket uit. “Het is juridisch complex en daarom nemen we de tijd om alles goed te onderzoeken.” Wanneer de strafzaak tegen Chemours van start gaat is volgens de woordvoerder nog niet te zeggen.

Reactie Chemours
"Chemours kreeg vandaag onaangekondigd bezoek van de autoriteiten aan onze locatie in Dordrecht. Net als bij eerdere onaangekondigde inspecties werkt Chemours ook nu volledig mee. Omdat dit een lopend onderzoek betreft, kunnen wij op dit moment geen verdere details verstrekken. We blijven ons richten op de verantwoorde productie van materialen die een essentiële rol spelen in onze samenleving: in medische toepassingen, de productie van computerchips en elektronica, bij de opwekking van groene energie, en op vele andere manieren."

Lees meer over:

|

Lees ook

merwedebrugrws

Merwedebrug vijf nachten dicht voor alle verkeer

De Merwedebrug is al verboden terrein voor vrachtverkeer, maar in augustus gaat de brug in de A27 ook vijf nachten dicht voor automobilisten en fietsers. Dit vanwege onderhoudswerkzaamheden aan de brugklep.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.