gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Openbaar Ministerie op zoek naar bewijs bij Chemours: ‘Milieuzaken erg complex’

bee950b3c4d8a2f8e7e5e638d8d3e11b

Chemiebedrijf Chemours in Dordrecht heeft dinsdag rechercheurs van het Functioneel Parket over de vloer. Justitie doet onderzoek in een lopende strafzaak tegen het bedrijf. “Er ontbreken nog wat stukken”, aldus een woordvoerder.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Sinds 2023 loopt er een strafrechtelijk onderzoek naar Chemours. Het bedrijf zou het gevaar van de chemische stof PFOA hebben verzwegen en onder valse voorwendselen jarenlang een vergunning hebben aangevraagd. PFOA was tot 2012 de stof die Chemours produceerde, onder meer bekend van de anti-aanbaklaag teflon.


De aanwezigheid van justitie deze dinsdag is geen bliksembezoek. Een speciale wagen staat voor de deur van Chemours geparkeerd, waarin medewerkers van het Functioneel Parket in beslag genomen spullen kunnen veiligstellen. Dan gaat het om (digitale) administratie of andere zaken die bruikbaar kunnen zijn voor de rechtszaak.

Het Functioneel Parket is onderdeel van het Openbaar Ministerie dat zich bezighoudt met de bestrijding van complexe fraude en milieucriminaliteit. “Dit soort onderzoek is heel specialistisch werk”, legt een woordvoerder van het parket uit. “Het is juridisch complex en daarom nemen we de tijd om alles goed te onderzoeken.” Wanneer de strafzaak tegen Chemours van start gaat is volgens de woordvoerder nog niet te zeggen.

Reactie Chemours
"Chemours kreeg vandaag onaangekondigd bezoek van de autoriteiten aan onze locatie in Dordrecht. Net als bij eerdere onaangekondigde inspecties werkt Chemours ook nu volledig mee. Omdat dit een lopend onderzoek betreft, kunnen wij op dit moment geen verdere details verstrekken. We blijven ons richten op de verantwoorde productie van materialen die een essentiële rol spelen in onze samenleving: in medische toepassingen, de productie van computerchips en elektronica, bij de opwekking van groene energie, en op vele andere manieren."

Lees meer over:

|

Lees ook

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

Calvin Raatsie FC Dordrecht

Na jaar op de bank wil nieuwe FC Dordrecht-goalie laten zien wat hij kan: 'Waren hectische dagen'

Na een succesvol promotieseizoen bij Excelsior hoopte Calvin Raatsie (24) ook in de eredivisie op een doorbraak. De doelman werd echter tweede keus en mikt bij FC Dordrecht, waar hij afgelopen week werd gepresenteerd, op een succesvol hoofdstuk in zijn carrière. "Ik weet van mezelf dat ik het aankan."

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”