gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Openbaar Ministerie op zoek naar bewijs bij Chemours: ‘Milieuzaken erg complex’

bee950b3c4d8a2f8e7e5e638d8d3e11b

Chemiebedrijf Chemours in Dordrecht heeft dinsdag rechercheurs van het Functioneel Parket over de vloer. Justitie doet onderzoek in een lopende strafzaak tegen het bedrijf. “Er ontbreken nog wat stukken”, aldus een woordvoerder.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Sinds 2023 loopt er een strafrechtelijk onderzoek naar Chemours. Het bedrijf zou het gevaar van de chemische stof PFOA hebben verzwegen en onder valse voorwendselen jarenlang een vergunning hebben aangevraagd. PFOA was tot 2012 de stof die Chemours produceerde, onder meer bekend van de anti-aanbaklaag teflon.


De aanwezigheid van justitie deze dinsdag is geen bliksembezoek. Een speciale wagen staat voor de deur van Chemours geparkeerd, waarin medewerkers van het Functioneel Parket in beslag genomen spullen kunnen veiligstellen. Dan gaat het om (digitale) administratie of andere zaken die bruikbaar kunnen zijn voor de rechtszaak.

Het Functioneel Parket is onderdeel van het Openbaar Ministerie dat zich bezighoudt met de bestrijding van complexe fraude en milieucriminaliteit. “Dit soort onderzoek is heel specialistisch werk”, legt een woordvoerder van het parket uit. “Het is juridisch complex en daarom nemen we de tijd om alles goed te onderzoeken.” Wanneer de strafzaak tegen Chemours van start gaat is volgens de woordvoerder nog niet te zeggen.

Reactie Chemours
"Chemours kreeg vandaag onaangekondigd bezoek van de autoriteiten aan onze locatie in Dordrecht. Net als bij eerdere onaangekondigde inspecties werkt Chemours ook nu volledig mee. Omdat dit een lopend onderzoek betreft, kunnen wij op dit moment geen verdere details verstrekken. We blijven ons richten op de verantwoorde productie van materialen die een essentiële rol spelen in onze samenleving: in medische toepassingen, de productie van computerchips en elektronica, bij de opwekking van groene energie, en op vele andere manieren."

Lees meer over:

|

Lees ook

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

pw20260801_WAL5363

FC Dordrecht klaar voor competitiestart: 'Play-offs zeker haalbaar’

Na zeven weken voorbereiding begint FC Dordrecht vrijdagavond de competitie in eigen huis. Aan de Krommedijk ontvangt de ploeg van de nieuwbakken hoofdtrainer Paul Nuijten Jong Ajax, uitgerekend de ploeg die de Brabander het laatste deel van vorig seizoen coachte.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.