gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opnieuw vervelende avond FC Dordrecht: ruime nederlaag bij De Graafschap

1fd77f999b8f2f36ec03785c47041c0f.jpg

FC Dordrecht is er vrijdagavond niet in geslaagd sportieve revanche te nemen op de bekerdomper bij VV Noordwijk eerder deze week. Op bezoek bij directe concurrent De Graafschap werd het 4-1 voor de thuisclub.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Na de pijnlijke nederlaag aan de andere kant van Zuid-Holland was de ploeg van Melvin Boel in de Achterhoek op zoek naar herstel. Daar keerde Liam Bossin terug onder de lat en was er ook een basisplek ingeruimd voor Jari Schuurman en John Hilton, die Dean Zandbergen en Lorenzo Codutti naar de bank verwezen.

Vroege tegentreffer
Hoewel de bezoekers niet onaardig begonnen, werd toch al snel de eerste tegengoal geïncasseerd. Na een aanval over links kreeg Tristan van Gilst alle ruimte om te schieten en vond knap de verre hoek: 1-0. Bossin stond aan de grond genageld en moest net als de rest van de Dordtse defensie het antwoord schuldig blijven.

De Belgisch-Ierse goalie, de afgelopen twee duels absent wegens schouderklachten, kon even later wel ingrijpen toen Van Gilst alleen op hem afstormde. Aan de overkant gebeurde beduidend minder. Jaden Slory, afgelopen weken de gevaarlijkste Dordtse aanvaller, werd meermaals onschadelijk gemaakt door het Doetinchemse duo Jeffrey Fortes en Rowan Besselink.

Van Vianen scoort zijn eerste
Dat na een halfuur de 1-1 viel, kwam daarom een beetje uit de lucht vallen. Yannis M'Bemba kopte een vrije trap van Jari Schuurman vlak voor de achterlijn terug, waarna Daniël van Vianen attenter was dan spelers van De Graafschap en met links zijn eerste treffer van het seizoen scoorde.

Daarna gebeurde alleen wat FC Dordrecht ook al in Noordwijk overkwam, want de ploeg kreeg opnieuw een tegendoelpunt terwijl het net daarvoor nog zelf had gescoord. Des te pijnlijker was het dat Van Gilst opnieuw mocht aanleggen en Bossin opnieuw kansloos liet met een verwoestende uithaal: 2-1.

FC Dordrecht gevaarlijker na rust
Voor rust misten Jesse van de Haar en Rio Hillen kansen om die marge in Doetinchems voordeel te vergroten. In de tweede helft zorgden de Schapenkoppen, met invallers Codutti en Zandbergen, juist voor het eerste gevaar. Yannis M'Bemba dacht de gelijkmaker binnen te koppen, maar zag zijn treffer afgekeurd worden wegens duwen.

FC Dordrecht kwam wat vaker in het spel voor, al moest Bossin wel stijlvol ingrijpen na een poging van Ibrahim El Kadiri. De Graafschap-doelman Joshua Smits, vorig seizoen nog in dienst van Willem II, werd juist wat weinig getest.

Megakans om zeep
Daarbij kreeg hij een kwartier voor tijd hulp van twee Dordtse aanvallers: Zandbergen besloot oog in oog met Smits breed te leggen op Osundina, maar deed dat onzuiver waardoor de Amerikaan de bal niet lekker genoeg kon raken.

Melvin Boel poogde met een fris drietal (Gabriele Parlanti, Joseph Amuzu en Jayson Ezeb) alsnog de 2-2 te forceren, maar slaagde daar niet in. Daarin eiste Parlanti een negatieve hoofdrol op: de Feyenoord-huurling trok Philip Brittijn in eigen doelgebied naar het gras, waarna Mimoun Mahi het buitenkansje verzilverde vanaf de penaltystip. Dat was niet de eindstand, want daar zorgde Philip Brittijn in blessuretijd voor: 4-1.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Codutti/46), Valk, M'Bemba, Hilton; Van Vianen (Zandbergen/46), Shein, Schuurman (Parlanti/80); Van der Sluijs (Amuzu/80), Osundina (Ezeb/80), Slory

Lees ook

autobranden reeks.png

onderzoek

Politie vraagt om hulp: wees alert op autobranden

In het onderzoek naar de reeks autobranden die sinds begin dit jaar Dordrecht treft, roept de politie hulp in van inwoners. Ondanks onderzoek is nog niet duidelijk of er sprake is van één of meerdere daders, en of de branden met elkaar te maken hebben of niet. “De politie kan tips en informatie van omwonenden goed gebruiken.”

IMG_7319.jpg

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

nieuwlekkerlandprotest.jpg

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

sociale huur ridderkerk.png

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.