gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opnieuw vervelende avond FC Dordrecht: ruime nederlaag bij De Graafschap

1fd77f999b8f2f36ec03785c47041c0f

FC Dordrecht is er vrijdagavond niet in geslaagd sportieve revanche te nemen op de bekerdomper bij VV Noordwijk eerder deze week. Op bezoek bij directe concurrent De Graafschap werd het 4-1 voor de thuisclub.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Na de pijnlijke nederlaag aan de andere kant van Zuid-Holland was de ploeg van Melvin Boel in de Achterhoek op zoek naar herstel. Daar keerde Liam Bossin terug onder de lat en was er ook een basisplek ingeruimd voor Jari Schuurman en John Hilton, die Dean Zandbergen en Lorenzo Codutti naar de bank verwezen.

Vroege tegentreffer
Hoewel de bezoekers niet onaardig begonnen, werd toch al snel de eerste tegengoal geïncasseerd. Na een aanval over links kreeg Tristan van Gilst alle ruimte om te schieten en vond knap de verre hoek: 1-0. Bossin stond aan de grond genageld en moest net als de rest van de Dordtse defensie het antwoord schuldig blijven.

De Belgisch-Ierse goalie, de afgelopen twee duels absent wegens schouderklachten, kon even later wel ingrijpen toen Van Gilst alleen op hem afstormde. Aan de overkant gebeurde beduidend minder. Jaden Slory, afgelopen weken de gevaarlijkste Dordtse aanvaller, werd meermaals onschadelijk gemaakt door het Doetinchemse duo Jeffrey Fortes en Rowan Besselink.

Van Vianen scoort zijn eerste
Dat na een halfuur de 1-1 viel, kwam daarom een beetje uit de lucht vallen. Yannis M'Bemba kopte een vrije trap van Jari Schuurman vlak voor de achterlijn terug, waarna Daniël van Vianen attenter was dan spelers van De Graafschap en met links zijn eerste treffer van het seizoen scoorde.

Daarna gebeurde alleen wat FC Dordrecht ook al in Noordwijk overkwam, want de ploeg kreeg opnieuw een tegendoelpunt terwijl het net daarvoor nog zelf had gescoord. Des te pijnlijker was het dat Van Gilst opnieuw mocht aanleggen en Bossin opnieuw kansloos liet met een verwoestende uithaal: 2-1.

FC Dordrecht gevaarlijker na rust
Voor rust misten Jesse van de Haar en Rio Hillen kansen om die marge in Doetinchems voordeel te vergroten. In de tweede helft zorgden de Schapenkoppen, met invallers Codutti en Zandbergen, juist voor het eerste gevaar. Yannis M'Bemba dacht de gelijkmaker binnen te koppen, maar zag zijn treffer afgekeurd worden wegens duwen.

FC Dordrecht kwam wat vaker in het spel voor, al moest Bossin wel stijlvol ingrijpen na een poging van Ibrahim El Kadiri. De Graafschap-doelman Joshua Smits, vorig seizoen nog in dienst van Willem II, werd juist wat weinig getest.

Megakans om zeep
Daarbij kreeg hij een kwartier voor tijd hulp van twee Dordtse aanvallers: Zandbergen besloot oog in oog met Smits breed te leggen op Osundina, maar deed dat onzuiver waardoor de Amerikaan de bal niet lekker genoeg kon raken.

Melvin Boel poogde met een fris drietal (Gabriele Parlanti, Joseph Amuzu en Jayson Ezeb) alsnog de 2-2 te forceren, maar slaagde daar niet in. Daarin eiste Parlanti een negatieve hoofdrol op: de Feyenoord-huurling trok Philip Brittijn in eigen doelgebied naar het gras, waarna Mimoun Mahi het buitenkansje verzilverde vanaf de penaltystip. Dat was niet de eindstand, want daar zorgde Philip Brittijn in blessuretijd voor: 4-1.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Codutti/46), Valk, M'Bemba, Hilton; Van Vianen (Zandbergen/46), Shein, Schuurman (Parlanti/80); Van der Sluijs (Amuzu/80), Osundina (Ezeb/80), Slory

Lees meer over:

Lees ook

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

2fa60d8_w1272_dronefotoafvalbrengs

Let op: dit afvalbrengstation is vanaf komende maand alleen nog beschikbaar met afvalpas

Zonder afvalpas zal de slagboom op het HVC-afvalbrengstation aan de Willem Dreeslaan in Papendrecht vanaf maandag 13 juli gesloten blijven. Met de invoering van deze pascontrole helpt het de gemeente de kosten van afvalinzameling in de hand houden.

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.