gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Organisatie blikt tevreden terug op Big Rivers: 'Bijna te mooi om waar te zijn'

989f4352640e28d2d3e3cf4d71322a07

De paars-groen-gele vlaggetjes worden opgeruimd en laten een herinnering achter van het Big Rivers-weekend. De 24ste editie van het festival is volgens de organisatie bijna vlekkeloos verlopen. Na de regen van vrijdag kwam de zon weer door en barstte het muziekfeest los in de Dordtse binnenstad, waar klanken van blues tot ouderwetse meezingers te horen waren.

Ylva Verbeek |  | Aangepast op
De vijftien podia door de stad heen vertegenwoordigen alle muziekstijlen, maar bezoekers benoemen vooral de gezellige sfeer. Dat onderschrijft festivaldirecteur Liselotte Gatzen. “Het was een topweekend. De saamhorigheid was dit jaar nog groter, het is bijna niet met woorden te beschrijven. Maar we zijn vooral trots en blij dat we, samen met het team vrijwilligers, alles in goede banen hebben geleid”, zegt Gatzen. Het verliep zelfs zó gestroomlijnd, dat de festivaldirecteur dit jaar voor het eerst zelf ook kon genieten van optredens.

Het team van vrijwilligers heeft zich dit jaar weer saamhorig ingezet om het festival goed te laten verlopen. Zij verkochten voor het eerst de eigen merchandise van Big Rivers, bestaande uit de bekende ‘Mardi Gras’-achtige kettingen, waaiers en hoedjes. “Die waren zaterdag al uitverkocht”, zegt de festivaldirecteur.

Wildplassers
Het enige minpuntje: "Bewoners hadden last van wildplassers. Die heb ik zelf ook actief aangesproken. Aan de hoeveelheid wc's ligt het niet, de meeste daarvan zijn ook gratis, maar je kan mensen niet altijd in banen leiden. Dan maar met de hogedrukspuit erlangs.”

Toch een klein verbeterpunt voor volgend jaar, want dan is het alweer de 25ste editie: een jubileum voor het Dordtse festival. Gatzen kijkt reikhalzend uit naar de komende tjid. "Ik heb zin om met het organiseren te beginnen¨, lacht ze. "Maar eerst gaan we nog even bijkomen en op vakantie."

Bekijk hieronder de terugblik met Liselotte Gatzen.

Lees ook

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

danielvanvianenyannickverhoeven

Van jeugdspeler tot tegenstander: Van Vianen voor heel even terug aan Krommedijk

Na elf jaar nam Daniël van Vianen deze zomer afscheid van FC Dordrecht. Met een overstap naar Excelsior gaat de middenvelder Eredivisievoetbal spelen. In een oefenduel tussen FC Dordrecht en de club uit Rotterdam-Kralingen keerde de middenvelder voor heel even terug aan de Krommedijk. “Apart om hier tegen FC Dordrecht te spelen.”

hitte school

hitte

Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, scholen blijven dicht

Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.