gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Organisatie blikt tevreden terug op Big Rivers: 'Bijna te mooi om waar te zijn'

989f4352640e28d2d3e3cf4d71322a07

De paars-groen-gele vlaggetjes worden opgeruimd en laten een herinnering achter van het Big Rivers-weekend. De 24ste editie van het festival is volgens de organisatie bijna vlekkeloos verlopen. Na de regen van vrijdag kwam de zon weer door en barstte het muziekfeest los in de Dordtse binnenstad, waar klanken van blues tot ouderwetse meezingers te horen waren.

Ylva Verbeek |  | Aangepast op
De vijftien podia door de stad heen vertegenwoordigen alle muziekstijlen, maar bezoekers benoemen vooral de gezellige sfeer. Dat onderschrijft festivaldirecteur Liselotte Gatzen. “Het was een topweekend. De saamhorigheid was dit jaar nog groter, het is bijna niet met woorden te beschrijven. Maar we zijn vooral trots en blij dat we, samen met het team vrijwilligers, alles in goede banen hebben geleid”, zegt Gatzen. Het verliep zelfs zó gestroomlijnd, dat de festivaldirecteur dit jaar voor het eerst zelf ook kon genieten van optredens.

Het team van vrijwilligers heeft zich dit jaar weer saamhorig ingezet om het festival goed te laten verlopen. Zij verkochten voor het eerst de eigen merchandise van Big Rivers, bestaande uit de bekende ‘Mardi Gras’-achtige kettingen, waaiers en hoedjes. “Die waren zaterdag al uitverkocht”, zegt de festivaldirecteur.

Wildplassers
Het enige minpuntje: "Bewoners hadden last van wildplassers. Die heb ik zelf ook actief aangesproken. Aan de hoeveelheid wc's ligt het niet, de meeste daarvan zijn ook gratis, maar je kan mensen niet altijd in banen leiden. Dan maar met de hogedrukspuit erlangs.”

Toch een klein verbeterpunt voor volgend jaar, want dan is het alweer de 25ste editie: een jubileum voor het Dordtse festival. Gatzen kijkt reikhalzend uit naar de komende tjid. "Ik heb zin om met het organiseren te beginnen¨, lacht ze. "Maar eerst gaan we nog even bijkomen en op vakantie."

Bekijk hieronder de terugblik met Liselotte Gatzen.

Lees ook

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

steigervaltom

Steiger valt om en komt terecht tegen pand aan de overkant

Een steiger is zondagmiddag omgevallen aan de Wijnstraat in Dordrecht. De stellage kwam daarbij tegen het raamwerk van het pand aan de overkant van de straat terecht, waar een ruit sneuvelde.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.