gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Organisatie blikt tevreden terug op Big Rivers: 'Bijna te mooi om waar te zijn'

989f4352640e28d2d3e3cf4d71322a07

De paars-groen-gele vlaggetjes worden opgeruimd en laten een herinnering achter van het Big Rivers-weekend. De 24ste editie van het festival is volgens de organisatie bijna vlekkeloos verlopen. Na de regen van vrijdag kwam de zon weer door en barstte het muziekfeest los in de Dordtse binnenstad, waar klanken van blues tot ouderwetse meezingers te horen waren.

Ylva Verbeek |  | Aangepast op
De vijftien podia door de stad heen vertegenwoordigen alle muziekstijlen, maar bezoekers benoemen vooral de gezellige sfeer. Dat onderschrijft festivaldirecteur Liselotte Gatzen. “Het was een topweekend. De saamhorigheid was dit jaar nog groter, het is bijna niet met woorden te beschrijven. Maar we zijn vooral trots en blij dat we, samen met het team vrijwilligers, alles in goede banen hebben geleid”, zegt Gatzen. Het verliep zelfs zó gestroomlijnd, dat de festivaldirecteur dit jaar voor het eerst zelf ook kon genieten van optredens.

Het team van vrijwilligers heeft zich dit jaar weer saamhorig ingezet om het festival goed te laten verlopen. Zij verkochten voor het eerst de eigen merchandise van Big Rivers, bestaande uit de bekende ‘Mardi Gras’-achtige kettingen, waaiers en hoedjes. “Die waren zaterdag al uitverkocht”, zegt de festivaldirecteur.

Wildplassers
Het enige minpuntje: "Bewoners hadden last van wildplassers. Die heb ik zelf ook actief aangesproken. Aan de hoeveelheid wc's ligt het niet, de meeste daarvan zijn ook gratis, maar je kan mensen niet altijd in banen leiden. Dan maar met de hogedrukspuit erlangs.”

Toch een klein verbeterpunt voor volgend jaar, want dan is het alweer de 25ste editie: een jubileum voor het Dordtse festival. Gatzen kijkt reikhalzend uit naar de komende tjid. "Ik heb zin om met het organiseren te beginnen¨, lacht ze. "Maar eerst gaan we nog even bijkomen en op vakantie."

Bekijk hieronder de terugblik met Liselotte Gatzen.

Lees meer over:

|

Lees ook

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.