gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Organisatie blikt tevreden terug op Big Rivers: 'Bijna te mooi om waar te zijn'

989f4352640e28d2d3e3cf4d71322a07

De paars-groen-gele vlaggetjes worden opgeruimd en laten een herinnering achter van het Big Rivers-weekend. De 24ste editie van het festival is volgens de organisatie bijna vlekkeloos verlopen. Na de regen van vrijdag kwam de zon weer door en barstte het muziekfeest los in de Dordtse binnenstad, waar klanken van blues tot ouderwetse meezingers te horen waren.

Ylva Verbeek |  | Aangepast op
De vijftien podia door de stad heen vertegenwoordigen alle muziekstijlen, maar bezoekers benoemen vooral de gezellige sfeer. Dat onderschrijft festivaldirecteur Liselotte Gatzen. “Het was een topweekend. De saamhorigheid was dit jaar nog groter, het is bijna niet met woorden te beschrijven. Maar we zijn vooral trots en blij dat we, samen met het team vrijwilligers, alles in goede banen hebben geleid”, zegt Gatzen. Het verliep zelfs zó gestroomlijnd, dat de festivaldirecteur dit jaar voor het eerst zelf ook kon genieten van optredens.

Het team van vrijwilligers heeft zich dit jaar weer saamhorig ingezet om het festival goed te laten verlopen. Zij verkochten voor het eerst de eigen merchandise van Big Rivers, bestaande uit de bekende ‘Mardi Gras’-achtige kettingen, waaiers en hoedjes. “Die waren zaterdag al uitverkocht”, zegt de festivaldirecteur.

Wildplassers
Het enige minpuntje: "Bewoners hadden last van wildplassers. Die heb ik zelf ook actief aangesproken. Aan de hoeveelheid wc's ligt het niet, de meeste daarvan zijn ook gratis, maar je kan mensen niet altijd in banen leiden. Dan maar met de hogedrukspuit erlangs.”

Toch een klein verbeterpunt voor volgend jaar, want dan is het alweer de 25ste editie: een jubileum voor het Dordtse festival. Gatzen kijkt reikhalzend uit naar de komende tjid. "Ik heb zin om met het organiseren te beginnen¨, lacht ze. "Maar eerst gaan we nog even bijkomen en op vakantie."

Bekijk hieronder de terugblik met Liselotte Gatzen.

Lees ook

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

asfalteringswerkzaamheden

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

foto artikel leny

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

fatbike1

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.