gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Parkeergarage Spuihaven per direct gesloten

25ab09de01ae80affee606c7df152ba3

De Dordtse parkeergarage Spuihaven is per direct gesloten. Dat heeft wethouder Tanja de Jonge zojuist bekend gemaakt tijdens de Dordtse gemeenteraadsvergadering. Er zijn scheuren in het beton gevonden.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De eerdere sluiting van parkeergarage Drievriendenhof is aanleiding geweest om de gemeentelijke parkeergarages onder de loep te nemen, zegt wethouder De Jonge. Die garage werd begin maart halsoverkop gesloten nadat een scheur in de draagconstructie werd ontdekt. In de Spuihavengarage zijn nu vergelijkbare problemen ontdekt, laat de gemeente weten.


Nu volgt dus sluiting van de Spuihavengarage. Het gaat om een voorzorgsmaatregel. "We zullen hier nader onderzoek moeten doen. Op dit moment zorgen we ervoor dat er geen mensen meer in de parkeergarage kunnen. Ook kijken we hoe we mensen die nu niet kunnen parkeren of een parkeervergunning hebben naar een alternatieve parkeerplaats kunnen leiden."

Tot dinsdagavond 20.00 uur kunnen gebruikers van de parkeergarage hun voertuig uit de parkeergarage halen. Het is nog niet bekend tot wanneer de sluiting duurt.
Vernieuwen
De Spuihavengarage biedt 520 parkeerplekken en staat al op de lijst om vernieuwd te worden. De huidige garage is oud en voldoet niet meer aan de moderne eisen. De hellingen zijn bijvoorbeeld te smal en steil en de fundering kan geen extra verdiepingen dragen.

De huidige garage wordt naar verwachting in 2027 gesloopt. De nieuwe garage moet 760 parkeerplekken krijgen en zou midden 2028 open moeten.

Lees ook

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

rja1988-lingerie-2439134

Vijf sekswerkers gevonden bij controle op illegale prostitutie

Een burgerlijk interventieteam heeft tijdens een regionale controle in Sliedrecht op twee adressen illegale prostitutie vastgesteld. De controle was eind juli na meldingen van inwoners en samenwerkingspartners.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

merwedebrugrws

Merwedebrug vijf nachten dicht voor alle verkeer

De Merwedebrug is al verboden terrein voor vrachtverkeer, maar in augustus gaat de brug in de A27 ook vijf nachten dicht voor automobilisten en fietsers. Dit vanwege onderhoudswerkzaamheden aan de brugklep.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.