gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Parkeergarage Spuihaven per direct gesloten

25ab09de01ae80affee606c7df152ba3

De Dordtse parkeergarage Spuihaven is per direct gesloten. Dat heeft wethouder Tanja de Jonge zojuist bekend gemaakt tijdens de Dordtse gemeenteraadsvergadering. Er zijn scheuren in het beton gevonden.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De eerdere sluiting van parkeergarage Drievriendenhof is aanleiding geweest om de gemeentelijke parkeergarages onder de loep te nemen, zegt wethouder De Jonge. Die garage werd begin maart halsoverkop gesloten nadat een scheur in de draagconstructie werd ontdekt. In de Spuihavengarage zijn nu vergelijkbare problemen ontdekt, laat de gemeente weten.


Nu volgt dus sluiting van de Spuihavengarage. Het gaat om een voorzorgsmaatregel. "We zullen hier nader onderzoek moeten doen. Op dit moment zorgen we ervoor dat er geen mensen meer in de parkeergarage kunnen. Ook kijken we hoe we mensen die nu niet kunnen parkeren of een parkeervergunning hebben naar een alternatieve parkeerplaats kunnen leiden."

Tot dinsdagavond 20.00 uur kunnen gebruikers van de parkeergarage hun voertuig uit de parkeergarage halen. Het is nog niet bekend tot wanneer de sluiting duurt.
Vernieuwen
De Spuihavengarage biedt 520 parkeerplekken en staat al op de lijst om vernieuwd te worden. De huidige garage is oud en voldoet niet meer aan de moderne eisen. De hellingen zijn bijvoorbeeld te smal en steil en de fundering kan geen extra verdiepingen dragen.

De huidige garage wordt naar verwachting in 2027 gesloopt. De nieuwe garage moet 760 parkeerplekken krijgen en zou midden 2028 open moeten.

Lees ook

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle

Hennepkwekerij ontmanteld na anonieme melding

Een anonieme melding heeft begin deze maand geleid tot het oprollen van een hennepkwekerij in Hendrik-Ido-Ambacht. De kwekerij werd ontdekt in een woning in de wijk Kruiswiel.