gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Parkeergarage Spuihaven per direct gesloten

25ab09de01ae80affee606c7df152ba3

De Dordtse parkeergarage Spuihaven is per direct gesloten. Dat heeft wethouder Tanja de Jonge zojuist bekend gemaakt tijdens de Dordtse gemeenteraadsvergadering. Er zijn scheuren in het beton gevonden.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De eerdere sluiting van parkeergarage Drievriendenhof is aanleiding geweest om de gemeentelijke parkeergarages onder de loep te nemen, zegt wethouder De Jonge. Die garage werd begin maart halsoverkop gesloten nadat een scheur in de draagconstructie werd ontdekt. In de Spuihavengarage zijn nu vergelijkbare problemen ontdekt, laat de gemeente weten.


Nu volgt dus sluiting van de Spuihavengarage. Het gaat om een voorzorgsmaatregel. "We zullen hier nader onderzoek moeten doen. Op dit moment zorgen we ervoor dat er geen mensen meer in de parkeergarage kunnen. Ook kijken we hoe we mensen die nu niet kunnen parkeren of een parkeervergunning hebben naar een alternatieve parkeerplaats kunnen leiden."

Tot dinsdagavond 20.00 uur kunnen gebruikers van de parkeergarage hun voertuig uit de parkeergarage halen. Het is nog niet bekend tot wanneer de sluiting duurt.
Vernieuwen
De Spuihavengarage biedt 520 parkeerplekken en staat al op de lijst om vernieuwd te worden. De huidige garage is oud en voldoet niet meer aan de moderne eisen. De hellingen zijn bijvoorbeeld te smal en steil en de fundering kan geen extra verdiepingen dragen.

De huidige garage wordt naar verwachting in 2027 gesloopt. De nieuwe garage moet 760 parkeerplekken krijgen en zou midden 2028 open moeten.

Lees ook

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.