gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Parkeergarage Spuihaven per direct gesloten

25ab09de01ae80affee606c7df152ba3

De Dordtse parkeergarage Spuihaven is per direct gesloten. Dat heeft wethouder Tanja de Jonge zojuist bekend gemaakt tijdens de Dordtse gemeenteraadsvergadering. Er zijn scheuren in het beton gevonden.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De eerdere sluiting van parkeergarage Drievriendenhof is aanleiding geweest om de gemeentelijke parkeergarages onder de loep te nemen, zegt wethouder De Jonge. Die garage werd begin maart halsoverkop gesloten nadat een scheur in de draagconstructie werd ontdekt. In de Spuihavengarage zijn nu vergelijkbare problemen ontdekt, laat de gemeente weten.


Nu volgt dus sluiting van de Spuihavengarage. Het gaat om een voorzorgsmaatregel. "We zullen hier nader onderzoek moeten doen. Op dit moment zorgen we ervoor dat er geen mensen meer in de parkeergarage kunnen. Ook kijken we hoe we mensen die nu niet kunnen parkeren of een parkeervergunning hebben naar een alternatieve parkeerplaats kunnen leiden."

Tot dinsdagavond 20.00 uur kunnen gebruikers van de parkeergarage hun voertuig uit de parkeergarage halen. Het is nog niet bekend tot wanneer de sluiting duurt.
Vernieuwen
De Spuihavengarage biedt 520 parkeerplekken en staat al op de lijst om vernieuwd te worden. De huidige garage is oud en voldoet niet meer aan de moderne eisen. De hellingen zijn bijvoorbeeld te smal en steil en de fundering kan geen extra verdiepingen dragen.

De huidige garage wordt naar verwachting in 2027 gesloopt. De nieuwe garage moet 760 parkeerplekken krijgen en zou midden 2028 open moeten.

Lees ook

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.