gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Parkeergarage Spuihaven per direct gesloten

25ab09de01ae80affee606c7df152ba3

De Dordtse parkeergarage Spuihaven is per direct gesloten. Dat heeft wethouder Tanja de Jonge zojuist bekend gemaakt tijdens de Dordtse gemeenteraadsvergadering. Er zijn scheuren in het beton gevonden.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De eerdere sluiting van parkeergarage Drievriendenhof is aanleiding geweest om de gemeentelijke parkeergarages onder de loep te nemen, zegt wethouder De Jonge. Die garage werd begin maart halsoverkop gesloten nadat een scheur in de draagconstructie werd ontdekt. In de Spuihavengarage zijn nu vergelijkbare problemen ontdekt, laat de gemeente weten.


Nu volgt dus sluiting van de Spuihavengarage. Het gaat om een voorzorgsmaatregel. "We zullen hier nader onderzoek moeten doen. Op dit moment zorgen we ervoor dat er geen mensen meer in de parkeergarage kunnen. Ook kijken we hoe we mensen die nu niet kunnen parkeren of een parkeervergunning hebben naar een alternatieve parkeerplaats kunnen leiden."

Tot dinsdagavond 20.00 uur kunnen gebruikers van de parkeergarage hun voertuig uit de parkeergarage halen. Het is nog niet bekend tot wanneer de sluiting duurt.
Vernieuwen
De Spuihavengarage biedt 520 parkeerplekken en staat al op de lijst om vernieuwd te worden. De huidige garage is oud en voldoet niet meer aan de moderne eisen. De hellingen zijn bijvoorbeeld te smal en steil en de fundering kan geen extra verdiepingen dragen.

De huidige garage wordt naar verwachting in 2027 gesloopt. De nieuwe garage moet 760 parkeerplekken krijgen en zou midden 2028 open moeten.

Lees ook

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.