gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politici in Dordrecht verdeeld over veiligheidsmaatregelen Grote Kerk

0fdc0f8a22368aed1fc0f631280f9446.jpg

Moeten er veiligheidsmaatregelen worden getroffen om zelfdodingspogingen van de Grote Kerk te voorkomen? Het is een vraag die de gemoederen in Dordrecht bezighoudt na een tragisch incident vorige week. De VSP heeft deze week vragen ingediend bij het College en vindt dat er iets moet veranderen. Het CDA en Forum voor Democratie vinden dat het probleem anders moet worden aangepakt.

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
"Het uitgangspunt is dat we gewoon willen dat er iets gaat gebeuren", vertelt André de Vries van de VSP. "De simpelste manier is uiteindelijk een hek plaatsen. Mensen die besluiten iets te doen, maar als er een drempel is dan komen ze misschien wel tot inkeer of gaan ze hulp zoeken."

Met preventieve veiligheidsmaatregelen hoopt de VSP ook het leed bij omstanders te verminderen. "Ik denk als je zoiets ziet gebeuren dat dat een waanzinnig traumatische ervaring is." De Vries beseft dat de mogelijke hekken op de toren en netten in de trappenhuizen iets doet met het uiterlijk van het monument, maar volgens hem weegt het één niet op tegen het ander. "Wat gaat er nu voor, een mensenleven of een visuele blik op een toren van 65 meter?"

Volgens Ruby Pichel van Forum voor Democratie is het nog te vroeg voor conclusies. "Ik vind het op dit moment lastig om iets over de veiligheid te zeggen. Er is nog geen check of terugkoppeling geweest of de veiligheid voldoende is."

Symptoombestrijding
Toch vindt Pichel dat het plaatsen van netten vooral een vorm van symptoombestrijding en dat de oplossing ergens anders moet worden gezocht. "Ik zou gewoon veel eerder aan de voorkant kijken wat eraan de hand is, want als iemand het echt graag wil, dan lukt dat. Is het niet de Grote Kerk, dan is het wel een andere plek. Hier netten ophangen haalt het probleem niet weg."

De balans bewaren
Jan van Dam Timmers van het CDA is van mening dat het goed is om het over dit onderwerp te hebben, maar hij is geen voorstander van hoge hekken en netten. "Dit zijn trieste incidenten, maar het zijn wel incidenten. Ik denk ook wel dat je moet oppassen om politiek te maken op basis van incidenten. Je moet kijken wat er kan, wat realistisch en wat wenselijk is."

Ook wijst de politicus erop dat dit soort tragische incidenten niet alleen bij de Grote Kerk kunnen gebeuren. "Dordrecht staat vol met locaties waar zoiets zou kunnen gebeuren, je kan dat niet allemaal veilig maken."

Alle politici die ons te woord stonden voor dit verhaal lieten expliciet weten mee te leven met de nabestaanden van het incident van vorige week.

Denk jij aan zelfdoding? Neem 24/7 gratis en anoniem contact op met 113 Zelfmoordpreventie via 0800-0113 of chat op 113.nl.

Bekijk hieronder ook de reportage die wij over dit onderwerp maakten.

Lees meer over:

|

Lees ook

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.

mijn asz hack.png

cybercrime

Patiëntendossiers ziekenhuis offline na hackpoging: 'Gegevens niet misbruikt'

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis ligt al een week plat. Volgens het ziekenhuis komt dat door een ransomware-aanval bij de leverancier van het digitale systeem. "Deze maatregel is genomen uit voorzorg om de veiligheid van patiëntgegevens te waarborgen."

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”