gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politieonderzoek gewelddadige aanhouding: 'Toegepaste geweld had anders gekund'

39c0d73a980b4d01acce04b840529361

Het geweld dat de politie gebruikte tijdens een hardhandige aanhouding begin april in Dordrecht, had anders gekund. Dat oordeelt de afdeling Veiligheid, Integriteit en Klachten van de politie. Ook is het wissen van videobeelden door een agent tijdens die aanhouding 'onprofessioneel'.

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De integriteitsafdeling deed wekenlang onderzoek naar het gedrag van twee agenten in burger, die tijdens de aanhouding van de 20-jarige Abdessadak in de wijk Wielwijk geweld gebruikten. De bewuste avond zag Abdessadak de twee agenten zitten in een onopvallende politieauto. De Dordtenaar zag de mannen zitten, vertrouwde het niet en besloot al filmend met zijn mobiele telefoon op hen af te gaan om te vragen wie ze waren.

Wat volgde werd door de mobiel van Abdessadak en die van familie even verderop vastgelegd. Daarin is te zien dat een van de agenten beelden wist die op de telefoon van de jongeman staan. Daarover oordelen de onderzoekers dat dat niet professioneel is en het daarom niet had mogen gebeuren.


De politie neemt het advies van het Openbaar Ministerie om aandacht te hebben voor hoe om te gaan met het filmen van politieambtenaren in openbare ruimtes dan over. Daarnaast wordt deze actie, het wissen van de beelden, disciplinair afgedaan. Wat dat betekent voor de betreffende agent is niet duidelijk.

De politie vindt, na het onderzoek en het bestuderen van de beelden, dat het toegepaste geweld door de agenten anders had gekund. "Dit wordt daarom geëvalueerd en verbeterpunten worden met elkaar gedeeld zodat we daar als politie van leren", aldus de politie in een persverklaring.

Abdessadak werd volgens de politie aangehouden omdat hij zijn legitimatie niet wilde laten zien. Deskundigen oordeelden op vraag van RTV Dordrecht dat de jongeman te weinig tijd kreeg om zijn ID-bewijs te tonen. Zijn familie overweegt verdere juridische stappen tegen de agenten.

Lees meer over:

|

Lees ook

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.