gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politieonderzoek gewelddadige aanhouding: 'Toegepaste geweld had anders gekund'

39c0d73a980b4d01acce04b840529361

Het geweld dat de politie gebruikte tijdens een hardhandige aanhouding begin april in Dordrecht, had anders gekund. Dat oordeelt de afdeling Veiligheid, Integriteit en Klachten van de politie. Ook is het wissen van videobeelden door een agent tijdens die aanhouding 'onprofessioneel'.

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De integriteitsafdeling deed wekenlang onderzoek naar het gedrag van twee agenten in burger, die tijdens de aanhouding van de 20-jarige Abdessadak in de wijk Wielwijk geweld gebruikten. De bewuste avond zag Abdessadak de twee agenten zitten in een onopvallende politieauto. De Dordtenaar zag de mannen zitten, vertrouwde het niet en besloot al filmend met zijn mobiele telefoon op hen af te gaan om te vragen wie ze waren.

Wat volgde werd door de mobiel van Abdessadak en die van familie even verderop vastgelegd. Daarin is te zien dat een van de agenten beelden wist die op de telefoon van de jongeman staan. Daarover oordelen de onderzoekers dat dat niet professioneel is en het daarom niet had mogen gebeuren.


De politie neemt het advies van het Openbaar Ministerie om aandacht te hebben voor hoe om te gaan met het filmen van politieambtenaren in openbare ruimtes dan over. Daarnaast wordt deze actie, het wissen van de beelden, disciplinair afgedaan. Wat dat betekent voor de betreffende agent is niet duidelijk.

De politie vindt, na het onderzoek en het bestuderen van de beelden, dat het toegepaste geweld door de agenten anders had gekund. "Dit wordt daarom geëvalueerd en verbeterpunten worden met elkaar gedeeld zodat we daar als politie van leren", aldus de politie in een persverklaring.

Abdessadak werd volgens de politie aangehouden omdat hij zijn legitimatie niet wilde laten zien. Deskundigen oordeelden op vraag van RTV Dordrecht dat de jongeman te weinig tijd kreeg om zijn ID-bewijs te tonen. Zijn familie overweegt verdere juridische stappen tegen de agenten.

Lees meer over:

|

Lees ook

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.