gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politieonderzoek gewelddadige aanhouding: 'Toegepaste geweld had anders gekund'

39c0d73a980b4d01acce04b840529361

Het geweld dat de politie gebruikte tijdens een hardhandige aanhouding begin april in Dordrecht, had anders gekund. Dat oordeelt de afdeling Veiligheid, Integriteit en Klachten van de politie. Ook is het wissen van videobeelden door een agent tijdens die aanhouding 'onprofessioneel'.

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De integriteitsafdeling deed wekenlang onderzoek naar het gedrag van twee agenten in burger, die tijdens de aanhouding van de 20-jarige Abdessadak in de wijk Wielwijk geweld gebruikten. De bewuste avond zag Abdessadak de twee agenten zitten in een onopvallende politieauto. De Dordtenaar zag de mannen zitten, vertrouwde het niet en besloot al filmend met zijn mobiele telefoon op hen af te gaan om te vragen wie ze waren.

Wat volgde werd door de mobiel van Abdessadak en die van familie even verderop vastgelegd. Daarin is te zien dat een van de agenten beelden wist die op de telefoon van de jongeman staan. Daarover oordelen de onderzoekers dat dat niet professioneel is en het daarom niet had mogen gebeuren.


De politie neemt het advies van het Openbaar Ministerie om aandacht te hebben voor hoe om te gaan met het filmen van politieambtenaren in openbare ruimtes dan over. Daarnaast wordt deze actie, het wissen van de beelden, disciplinair afgedaan. Wat dat betekent voor de betreffende agent is niet duidelijk.

De politie vindt, na het onderzoek en het bestuderen van de beelden, dat het toegepaste geweld door de agenten anders had gekund. "Dit wordt daarom geëvalueerd en verbeterpunten worden met elkaar gedeeld zodat we daar als politie van leren", aldus de politie in een persverklaring.

Abdessadak werd volgens de politie aangehouden omdat hij zijn legitimatie niet wilde laten zien. Deskundigen oordeelden op vraag van RTV Dordrecht dat de jongeman te weinig tijd kreeg om zijn ID-bewijs te tonen. Zijn familie overweegt verdere juridische stappen tegen de agenten.

Lees meer over:

|

Lees ook

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

foto website veiligheidsoefening

Let op: bij station Dordrecht staat het woensdag vol met hulpdiensten en hoor je knallen

Voor wie woensdag ineens heel veel hulpdiensten zie bij station Dordrecht, geen paniek. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat van 11.00 uur tot 14.00 uur een veiligheidsoefening doen. Tijdens de oefening trainen de betrokken organisaties hun samenwerking bij heftige incidenten.