gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politieonderzoek gewelddadige aanhouding: 'Toegepaste geweld had anders gekund'

39c0d73a980b4d01acce04b840529361

Het geweld dat de politie gebruikte tijdens een hardhandige aanhouding begin april in Dordrecht, had anders gekund. Dat oordeelt de afdeling Veiligheid, Integriteit en Klachten van de politie. Ook is het wissen van videobeelden door een agent tijdens die aanhouding 'onprofessioneel'.

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De integriteitsafdeling deed wekenlang onderzoek naar het gedrag van twee agenten in burger, die tijdens de aanhouding van de 20-jarige Abdessadak in de wijk Wielwijk geweld gebruikten. De bewuste avond zag Abdessadak de twee agenten zitten in een onopvallende politieauto. De Dordtenaar zag de mannen zitten, vertrouwde het niet en besloot al filmend met zijn mobiele telefoon op hen af te gaan om te vragen wie ze waren.

Wat volgde werd door de mobiel van Abdessadak en die van familie even verderop vastgelegd. Daarin is te zien dat een van de agenten beelden wist die op de telefoon van de jongeman staan. Daarover oordelen de onderzoekers dat dat niet professioneel is en het daarom niet had mogen gebeuren.


De politie neemt het advies van het Openbaar Ministerie om aandacht te hebben voor hoe om te gaan met het filmen van politieambtenaren in openbare ruimtes dan over. Daarnaast wordt deze actie, het wissen van de beelden, disciplinair afgedaan. Wat dat betekent voor de betreffende agent is niet duidelijk.

De politie vindt, na het onderzoek en het bestuderen van de beelden, dat het toegepaste geweld door de agenten anders had gekund. "Dit wordt daarom geëvalueerd en verbeterpunten worden met elkaar gedeeld zodat we daar als politie van leren", aldus de politie in een persverklaring.

Abdessadak werd volgens de politie aangehouden omdat hij zijn legitimatie niet wilde laten zien. Deskundigen oordeelden op vraag van RTV Dordrecht dat de jongeman te weinig tijd kreeg om zijn ID-bewijs te tonen. Zijn familie overweegt verdere juridische stappen tegen de agenten.

Lees meer over:

|

Lees ook

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.