gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politieonderzoek gewelddadige aanhouding: 'Toegepaste geweld had anders gekund'

39c0d73a980b4d01acce04b840529361

Het geweld dat de politie gebruikte tijdens een hardhandige aanhouding begin april in Dordrecht, had anders gekund. Dat oordeelt de afdeling Veiligheid, Integriteit en Klachten van de politie. Ook is het wissen van videobeelden door een agent tijdens die aanhouding 'onprofessioneel'.

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De integriteitsafdeling deed wekenlang onderzoek naar het gedrag van twee agenten in burger, die tijdens de aanhouding van de 20-jarige Abdessadak in de wijk Wielwijk geweld gebruikten. De bewuste avond zag Abdessadak de twee agenten zitten in een onopvallende politieauto. De Dordtenaar zag de mannen zitten, vertrouwde het niet en besloot al filmend met zijn mobiele telefoon op hen af te gaan om te vragen wie ze waren.

Wat volgde werd door de mobiel van Abdessadak en die van familie even verderop vastgelegd. Daarin is te zien dat een van de agenten beelden wist die op de telefoon van de jongeman staan. Daarover oordelen de onderzoekers dat dat niet professioneel is en het daarom niet had mogen gebeuren.


De politie neemt het advies van het Openbaar Ministerie om aandacht te hebben voor hoe om te gaan met het filmen van politieambtenaren in openbare ruimtes dan over. Daarnaast wordt deze actie, het wissen van de beelden, disciplinair afgedaan. Wat dat betekent voor de betreffende agent is niet duidelijk.

De politie vindt, na het onderzoek en het bestuderen van de beelden, dat het toegepaste geweld door de agenten anders had gekund. "Dit wordt daarom geëvalueerd en verbeterpunten worden met elkaar gedeeld zodat we daar als politie van leren", aldus de politie in een persverklaring.

Abdessadak werd volgens de politie aangehouden omdat hij zijn legitimatie niet wilde laten zien. Deskundigen oordeelden op vraag van RTV Dordrecht dat de jongeman te weinig tijd kreeg om zijn ID-bewijs te tonen. Zijn familie overweegt verdere juridische stappen tegen de agenten.

Lees meer over:

|

Lees ook

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.