gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ravijnjaar 2026: waar moet de gemeente volgens u op bezuinigen?

54f7a9c2949d295db62711cfce6b6958

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met: de Dordtenaren. Vanwege ‘ravijnjaar’ 2026 moet er veel bezuinigd worden. Ad vraagt zich af: waar moet op worden bezuinigd, volgens de Dordtenaren.

Joram Niese |  | Aangepast op
Vanaf 2026 wordt er flink gekort op het Gemeentefonds, waardoor gemeenten veel minder uitgaven hebben. Dat wordt het ‘Ravijnjaar’ genoemd. Er moet bezuinigd gaan worden. “Zwembad De Dubbel sluiten, bezuinigen op theater en musea, stoppen met sportevenementen, of wat te denken van ouderen die hun scootmobiel moeten delen?” Dit zijn enkele voorbeelden die Ad zelf aanhaalt.

Benieuwd waar de Dordtenaren op zouden bezuinigen? Op Pad Met Ad wordt vanavond vanaf 18.00 uur uitgezonden op TV Dordrecht, vlak na het nieuws. De aflevering wordt herhaald op zondag 2 maart, om 12.00 uur. Kun je toch niet wachten? Bekijk de aflevering nu alvast hieronder op ons YouTube-Kanaal.

Lees ook

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

bewoners in de kou

Flatbewoners al maanden in de kou: 'Het is onmenselijk'

Bewoners van een flatgebouw op de Staart in Dordrecht zitten al maanden in de kou. Alle veertig appartementen zijn aangesloten op een blokverwarming, maar die is al sinds februari kapot. “Dit houden we niet uit”, zegt Irene, een van de bewoners.

foto 2 artikel autobrand

Mogelijke brandstichter opgepakt, opluchting in eetcafé: ‘Berg ellende van gehad’

Opluchting bij eetcafé-eigenaar Monique van Esseveld. De man die eerder dit jaar mogelijk haar bedrijfsbus- en auto in brand stak, is aangehouden. “Fijn dat ze iemand hebben gepakt”, reageert de Dordtse.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.