gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ravijnjaar 2026: waar moet de gemeente volgens u op bezuinigen?

54f7a9c2949d295db62711cfce6b6958

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met: de Dordtenaren. Vanwege ‘ravijnjaar’ 2026 moet er veel bezuinigd worden. Ad vraagt zich af: waar moet op worden bezuinigd, volgens de Dordtenaren.

Joram Niese |  | Aangepast op
Vanaf 2026 wordt er flink gekort op het Gemeentefonds, waardoor gemeenten veel minder uitgaven hebben. Dat wordt het ‘Ravijnjaar’ genoemd. Er moet bezuinigd gaan worden. “Zwembad De Dubbel sluiten, bezuinigen op theater en musea, stoppen met sportevenementen, of wat te denken van ouderen die hun scootmobiel moeten delen?” Dit zijn enkele voorbeelden die Ad zelf aanhaalt.

Benieuwd waar de Dordtenaren op zouden bezuinigen? Op Pad Met Ad wordt vanavond vanaf 18.00 uur uitgezonden op TV Dordrecht, vlak na het nieuws. De aflevering wordt herhaald op zondag 2 maart, om 12.00 uur. Kun je toch niet wachten? Bekijk de aflevering nu alvast hieronder op ons YouTube-Kanaal.

Lees ook

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”