gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rouwcentrum Villa TrösT sluit deuren: ‘Het is niet meer te doen’

25bc327ba182df57cf6160a4b9c9838f.jpg

Villa TrösT zal binnenkort haar deuren sluiten. In juni zal Stichting TrösT Drechtsteden het huidige gebouw op begraafplaats Essenhof verlaten. “Er kwamen te weinig bezoekers om open te blijven”, aldus bestuurssecretaris Marianne Heemskerk.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
Het rouwcentrum opende in 2020. “Kort daarna konden we door corona weer voor lange periodes dicht, dat heeft wel impact gehad op de ontwikkeling van evenementen en het opzetten van de huiskamer”, vertelt Heemskerk.  

Luisterend oor 
Villa TrösT heeft een huiskamer aan de achterzijde van begraafplaats Essenhof. Deze is zes dagen per week open. Heemskerk vertelt dat de huiskamer is bedoeld om nabestaanden te helpen met het rouwen: “We wilden vooral dat mensen vanaf de begraafplaats - na een bezoek, uitstrooiing of crematie - naar binnen konden lopen voor een kop koffie en een luisterend oor. Niet iedereen lukt dat zelf. Onze vrijwilligers konden troost bieden.”

Naast de huiskamer organiseerde de stichting ook regelmatig evenementen. Zo was er een creatieve cursus waarbij mensen konden leren om de kleding van dierbaren op andere manieren te verwerken, bijvoorbeeld als deken. Er werden ook lezingen, concerten en maatjesprojecten georganiseerd. Er werkten maar liefst zestig vrijwilligers bij de stichting. 

Te weinig bezoekers
De Villa kreeg de afgelopen vijf jaar wel bezoekers, maar niet genoeg. De stichting ontvangt jaarlijks 15.000 euro aan subsidie van de gemeente, maar kon volgens Heemskerk hiermee niet genoeg organiseren om de rouwkamer draaiende te houden. “Gaskosten, huur en tegemoetkomingen voor vrijwilligers stapelen toch op. Daarnaast wilden we de kosten voor bezoekers aan onze evenementen heel laagdrempelig houden.” 

Ook moest de stichting aan bepaalde voorwaarden voldoen om subsidie te kunnen krijgen. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om het halen van bepaalde bezoekersaantallen. “We wisten gewoon niet meer of we alle afspraken konden waarmaken, ook voor onze vrijwilligers. Daarom hebben we onlangs toch maar de knoop doorgehakt. We hadden echt gehoopt dat het anders zou gaan, maar het was niet meer te doen.”

Ergens anders verder
Villa TrösT gaat dan wel sluiten, maar de stichting wordt niet opgeheven. “We blijven de toegevoegde waarde zien van mensen helpen met hun rouw verwerken. Wij zien ook andere begraafplaatsen waar dit concept wel goed loopt”, vertelt Heemskerk. 

De stichting gaat kijken naar een nieuwe locatie, om alsnog door te kunnen gaan met Villa TrösT. "Eventueel juist op een plek met minder lading, waar mensen minder geconfronteerd worden met hun verlies. Dan durven mensen het rouwproces misschien meer op te zoeken.”

Vanaf juni zal begraafplaats Essenhof het pand waar Villa TrösT nu zit gaan beheren. Het is nog niet duidelijk waarvoor dit pand gebruikt zal worden. 


Lees ook

Foto 2.jpg

FC Dordrecht moet nog vol aan de bak voor ticket play-offs: ‘Terug naar de basis’

FC Dordrecht heeft vrijdagavond dure punten gemorst op bezoek bij Jong FC Utrecht. Op een koud Sportcomplex Zoudenbalch was het beloftenelftal uit de Domstad met 3-1 te sterk voor de formatie van Dirk Kuyt. Toch was er ook goed nieuws, want middenvelder Robin van Asten mag zichzelf melden bij Oranje Onder 18.

yv2026320NKS07473.jpg

FC Dordrecht pijnlijk onderuit bij Jong FC Utrecht

FC Dordrecht is op bezoek bij Jong FC Utrecht hard onderuit gegaan. Op Sportcomplex Zoudenbalch werd het 3-1 voor het beloftenelftal uit de Domstad. Nick Venema was trefzeker aan Dordtse kant.

controle sliedrecht baanhoek.png

Machinisten rijden hier te hard: inspectie dreigt met boetes

Treinbestuurders van Qbuzz houden zich niet aan de snelheidsbeperking die geldt bij Station Baanhoek in Sliedrecht. Dat blijkt uit snelheidscontroles van de landelijke Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Vanwege een verzakking aan het talud mogen treinen daar niet harder rijden dan 40 kilometer per uur.

Hospice 1.png

Documentaire over het 25-jarig bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.

tankenpixabay.jpg

Rijlessen dreigen duurder te worden door brandstofcrisis

De brandstofprijzen in Nederland rijzen de pan uit, en het licht aan het einde van de tunnel is niet in zicht. Het zorgt voor hoofdbrekens bij rijscholen in onze streek, zoals bij Wierks in Dordrecht. "Ik hoop dat onze politiek hier wat aan doet."

1000034638.jpg

EHBO-vereniging Dordrecht geeft oude jassen een tweede leven in Oekraïne

Meer dan dertig EHBO-jassen van de Dordtse EHBO-vereniging krijgen een tweede leven in Oekraïne. Omdat de vrijwilligers van de vereniging nieuwe jassen hebben gekregen, bleef er een grote stapel ‘oude’ exemplaren over die nog wel een aantal rondes mee gaan. “Het voelt fijn om zinvol bezig te zijn.”