gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rouwcentrum Villa TrösT sluit deuren: ‘Het is niet meer te doen’

25bc327ba182df57cf6160a4b9c9838f

Villa TrösT zal binnenkort haar deuren sluiten. In juni zal Stichting TrösT Drechtsteden het huidige gebouw op begraafplaats Essenhof verlaten. “Er kwamen te weinig bezoekers om open te blijven”, aldus bestuurssecretaris Marianne Heemskerk.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
Het rouwcentrum opende in 2020. “Kort daarna konden we door corona weer voor lange periodes dicht, dat heeft wel impact gehad op de ontwikkeling van evenementen en het opzetten van de huiskamer”, vertelt Heemskerk.  

Luisterend oor 
Villa TrösT heeft een huiskamer aan de achterzijde van begraafplaats Essenhof. Deze is zes dagen per week open. Heemskerk vertelt dat de huiskamer is bedoeld om nabestaanden te helpen met het rouwen: “We wilden vooral dat mensen vanaf de begraafplaats - na een bezoek, uitstrooiing of crematie - naar binnen konden lopen voor een kop koffie en een luisterend oor. Niet iedereen lukt dat zelf. Onze vrijwilligers konden troost bieden.”

Naast de huiskamer organiseerde de stichting ook regelmatig evenementen. Zo was er een creatieve cursus waarbij mensen konden leren om de kleding van dierbaren op andere manieren te verwerken, bijvoorbeeld als deken. Er werden ook lezingen, concerten en maatjesprojecten georganiseerd. Er werkten maar liefst zestig vrijwilligers bij de stichting. 

Te weinig bezoekers
De Villa kreeg de afgelopen vijf jaar wel bezoekers, maar niet genoeg. De stichting ontvangt jaarlijks 15.000 euro aan subsidie van de gemeente, maar kon volgens Heemskerk hiermee niet genoeg organiseren om de rouwkamer draaiende te houden. “Gaskosten, huur en tegemoetkomingen voor vrijwilligers stapelen toch op. Daarnaast wilden we de kosten voor bezoekers aan onze evenementen heel laagdrempelig houden.” 

Ook moest de stichting aan bepaalde voorwaarden voldoen om subsidie te kunnen krijgen. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om het halen van bepaalde bezoekersaantallen. “We wisten gewoon niet meer of we alle afspraken konden waarmaken, ook voor onze vrijwilligers. Daarom hebben we onlangs toch maar de knoop doorgehakt. We hadden echt gehoopt dat het anders zou gaan, maar het was niet meer te doen.”

Ergens anders verder
Villa TrösT gaat dan wel sluiten, maar de stichting wordt niet opgeheven. “We blijven de toegevoegde waarde zien van mensen helpen met hun rouw verwerken. Wij zien ook andere begraafplaatsen waar dit concept wel goed loopt”, vertelt Heemskerk. 

De stichting gaat kijken naar een nieuwe locatie, om alsnog door te kunnen gaan met Villa TrösT. "Eventueel juist op een plek met minder lading, waar mensen minder geconfronteerd worden met hun verlies. Dan durven mensen het rouwproces misschien meer op te zoeken.”

Vanaf juni zal begraafplaats Essenhof het pand waar Villa TrösT nu zit gaan beheren. Het is nog niet duidelijk waarvoor dit pand gebruikt zal worden. 


Lees ook

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.