gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruim honderd studenten helpen bij uitdagingen maritieme industrie

518848d729d91e11a0dbe2abced0d6c7

Zo’n 120 studenten deden mee met de vijfde editie van de ‘Maritime Student Challenge’ van het Da Vincicollege en scheepvaartopleiding STC. Op woensdagmiddag kwamen de deelnemers samen om zich te buigen over uitdagingen vanuit de maritieme industrie.

Joram Niese |  | Aangepast op
Zeven ‘challengers’- bedrijven binnen de maritieme industrie - kwamen met uitdagingen op het gebied van digitalisering, robotisering, duurzaamheid en organisatie. Het was vervolgens aan de studenten om hier oplossingen voor te verzinnen. Ze kregen verschillende tools om hun ideeën uit te werken en uiteindelijk aan de andere deelnemers te presenteren. Deze hulpmiddelen waren erg verschillend: van PowerPoints en groot tekenpapier, tot Lego-stenen en het computerspel Minecraft.

Er viel zelfs een prijs te winnen voor het team dat de meeste punten haalde op de drie criteria: Duurzaamheid, Haalbaarheid en Innovatie & Creativiteit. Maar bovenal was het voor de deelnemers een netwerkmoment met een potentieel stagebedrijf of zelfs werkgever.

RTV Dordrecht was erbij. Bekijk hier de beelden.

Lees ook

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.