gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Solliciteren naar Dordts burgemeesterschap: ‘Daar ben ik niet geschikt voor'

fd3984f63bdc18b6d152470a7595bfef

Dordrecht heeft nu al een week de kans gehad om te solliciteren naar het burgemeesterschap. Maar hebben Dordtenaren dat al gedaan? En wat maakt iemand een goede burgemeester? In de eerste aflevering van ‘Jasmijn wil burgemeester worden’ zoeken wij het voor je uit!

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De nieuwe burgemeester moet aan veel eisen voldoen. De profielschets voor een nieuwe burgemeester van Dordrecht is best abstract. Zo zien we termen als ‘kleurrijk’ en ‘authentiek’ voorbij komen, maar wat de gemeente daarmee bedoelt is voor veel mensen niet duidelijk. Zo moet de nieuwe burgemeester ook een herkenbaar gezicht en communicatief sterk zijn. Ook wil de gemeente iemand die goed kan netwerken en zich opstelt als een echte raadmoeder.

Maar wie is zo iemand? Journaliste Jasmijn Thomassen vroeg het aan de Dordtenaren. “Nee, ik ga denk ik niet solliciteren, er komt te veel politiek om de hoek kijken", vertelt een voorbijganger op het Drievriendenhof. "Mijn ideale burgemeester is toch wel echt een vrouw en het liefst eentje van de linkerkant. Dus ik wil jou wel voordragen hoor!”

Anderen denken dat we onze ideale burgemeester al gehad hebben. “Dat was Arno Brok", vertelt een mevrouw op leeftijd in de Voorstraat. "Hij was een echte verbinder. Je zag hem ook overal fietsend of lopend in de stad en hij had voor iedereen oog en oor. Zo moet een burgemeester zijn.” Maar wil zij dan niet die burgemeester zijn? "Nee joh, ik ben al met pensioen!"

Een verbinder zijn is wel een terugkerend thema onder de Dordtenaren. Maar hem ook echt zijn? “Nee nee, ik heb me niet aangemeld, daar ben ik niet geschikt voor! Het moet iemand worden die het écht voor de mensen doet, niet iemand die het voor zichzelf of voor macht doet. De nieuwe burgemeester mag ook meer doen voor de studenten. Het is helemaal dood hier! De horeca moet gewoon langer open blijven”, vertelt een jonge voorbijgangster op het Blauwpoortsplein.

Dordtenaren op straat willen een verbinder, misschien wel een vrouw. Kan onze Jasmijn aan deze eisen voldoen? Je ziet het deze week in aflevering 1 van ‘Jasmijn wil burgemeester worden’. Bekijk hem hieronder. #burgemeesterjasmijn

Lees ook

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

Kermis Dordrecht

kermis

Nieuw, hoger en griezeliger: Zomerkermis keert terug naar Dordt

Het kwik stijgt en dat kan natuurlijk maar één ding betekenen: Zomerkermis Dordrecht XXL. Van zaterdag 20 juni tot en met zondag 28 juni kan er weer gegild worden in de achtbaan, gevist worden naar eendjes en gerild worden in het spookhuis. “We hebben twaalf gloednieuwe smaken die de Dordtenaren nog niet geproefd hebben”, aldus Ruud de Dreu, kermismeester van de Dordtse Zomerkermis.

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.