gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Solliciteren naar Dordts burgemeesterschap: ‘Daar ben ik niet geschikt voor'

fd3984f63bdc18b6d152470a7595bfef

Dordrecht heeft nu al een week de kans gehad om te solliciteren naar het burgemeesterschap. Maar hebben Dordtenaren dat al gedaan? En wat maakt iemand een goede burgemeester? In de eerste aflevering van ‘Jasmijn wil burgemeester worden’ zoeken wij het voor je uit!

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De nieuwe burgemeester moet aan veel eisen voldoen. De profielschets voor een nieuwe burgemeester van Dordrecht is best abstract. Zo zien we termen als ‘kleurrijk’ en ‘authentiek’ voorbij komen, maar wat de gemeente daarmee bedoelt is voor veel mensen niet duidelijk. Zo moet de nieuwe burgemeester ook een herkenbaar gezicht en communicatief sterk zijn. Ook wil de gemeente iemand die goed kan netwerken en zich opstelt als een echte raadmoeder.

Maar wie is zo iemand? Journaliste Jasmijn Thomassen vroeg het aan de Dordtenaren. “Nee, ik ga denk ik niet solliciteren, er komt te veel politiek om de hoek kijken", vertelt een voorbijganger op het Drievriendenhof. "Mijn ideale burgemeester is toch wel echt een vrouw en het liefst eentje van de linkerkant. Dus ik wil jou wel voordragen hoor!”

Anderen denken dat we onze ideale burgemeester al gehad hebben. “Dat was Arno Brok", vertelt een mevrouw op leeftijd in de Voorstraat. "Hij was een echte verbinder. Je zag hem ook overal fietsend of lopend in de stad en hij had voor iedereen oog en oor. Zo moet een burgemeester zijn.” Maar wil zij dan niet die burgemeester zijn? "Nee joh, ik ben al met pensioen!"

Een verbinder zijn is wel een terugkerend thema onder de Dordtenaren. Maar hem ook echt zijn? “Nee nee, ik heb me niet aangemeld, daar ben ik niet geschikt voor! Het moet iemand worden die het écht voor de mensen doet, niet iemand die het voor zichzelf of voor macht doet. De nieuwe burgemeester mag ook meer doen voor de studenten. Het is helemaal dood hier! De horeca moet gewoon langer open blijven”, vertelt een jonge voorbijgangster op het Blauwpoortsplein.

Dordtenaren op straat willen een verbinder, misschien wel een vrouw. Kan onze Jasmijn aan deze eisen voldoen? Je ziet het deze week in aflevering 1 van ‘Jasmijn wil burgemeester worden’. Bekijk hem hieronder. #burgemeesterjasmijn

Lees ook

raadpapendrecht

Papendrechtse formatie terug bij af; raad zoekt twee informateurs

De gemeenteraad van Papendrecht moet opnieuw beginnen met de vorming van een nieuw college. Een ruime meerderheid besloot maandagavond om twee nieuwe informateurs aan te stellen, nadat de eerste formatie op het laatste moment volledig mislukte. Daarmee is de Papendrechtse politiek weer terug bij af.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

Point Blur_Jul052026_091920

Lichaam vermiste man (48) gevonden in auto in rivier

Aan de Merwekade in Dordrecht is zaterdag laat in de avond het lichaam aangetroffen van de vermiste Bart Ponte (48). Dat bevestigt de politie zondagochtend.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.