gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Solliciteren naar Dordts burgemeesterschap: ‘Daar ben ik niet geschikt voor'

fd3984f63bdc18b6d152470a7595bfef.jpg

Dordrecht heeft nu al een week de kans gehad om te solliciteren naar het burgemeesterschap. Maar hebben Dordtenaren dat al gedaan? En wat maakt iemand een goede burgemeester? In de eerste aflevering van ‘Jasmijn wil burgemeester worden’ zoeken wij het voor je uit!

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De nieuwe burgemeester moet aan veel eisen voldoen. De profielschets voor een nieuwe burgemeester van Dordrecht is best abstract. Zo zien we termen als ‘kleurrijk’ en ‘authentiek’ voorbij komen, maar wat de gemeente daarmee bedoelt is voor veel mensen niet duidelijk. Zo moet de nieuwe burgemeester ook een herkenbaar gezicht en communicatief sterk zijn. Ook wil de gemeente iemand die goed kan netwerken en zich opstelt als een echte raadmoeder.

Maar wie is zo iemand? Journaliste Jasmijn Thomassen vroeg het aan de Dordtenaren. “Nee, ik ga denk ik niet solliciteren, er komt te veel politiek om de hoek kijken", vertelt een voorbijganger op het Drievriendenhof. "Mijn ideale burgemeester is toch wel echt een vrouw en het liefst eentje van de linkerkant. Dus ik wil jou wel voordragen hoor!”

Anderen denken dat we onze ideale burgemeester al gehad hebben. “Dat was Arno Brok", vertelt een mevrouw op leeftijd in de Voorstraat. "Hij was een echte verbinder. Je zag hem ook overal fietsend of lopend in de stad en hij had voor iedereen oog en oor. Zo moet een burgemeester zijn.” Maar wil zij dan niet die burgemeester zijn? "Nee joh, ik ben al met pensioen!"

Een verbinder zijn is wel een terugkerend thema onder de Dordtenaren. Maar hem ook echt zijn? “Nee nee, ik heb me niet aangemeld, daar ben ik niet geschikt voor! Het moet iemand worden die het écht voor de mensen doet, niet iemand die het voor zichzelf of voor macht doet. De nieuwe burgemeester mag ook meer doen voor de studenten. Het is helemaal dood hier! De horeca moet gewoon langer open blijven”, vertelt een jonge voorbijgangster op het Blauwpoortsplein.

Dordtenaren op straat willen een verbinder, misschien wel een vrouw. Kan onze Jasmijn aan deze eisen voldoen? Je ziet het deze week in aflevering 1 van ‘Jasmijn wil burgemeester worden’. Bekijk hem hieronder. #burgemeesterjasmijn

Lees ook

foto artikel fatbikes dordrecht.jpg

Omstreden fatbikes opnieuw ter discussie: 'Probleem wordt maar niet minder'

Je kan haast geen rondje meer door de Dordtse binnenstad lopen zonder ze niet te zien: fatbikes. De bekende zwarte fiets met dikke banden wordt door veel mensen gebruikt, maar zorgt ook voor veel ergernis. Grote vraag: wat is ertegen te doen?

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

archieffotopolitie.png

Slachtoffer meerdere keren op straat gestoken, verdachte aangehouden

Bij een steekpartij in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand gewond geraakt. Het slachtoffer werd op straat meerdere keren gestoken. De politie heeft een verdachte aangehouden, meldt Rijnmond.

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.