gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Solliciteren naar Dordts burgemeesterschap: ‘Daar ben ik niet geschikt voor'

fd3984f63bdc18b6d152470a7595bfef

Dordrecht heeft nu al een week de kans gehad om te solliciteren naar het burgemeesterschap. Maar hebben Dordtenaren dat al gedaan? En wat maakt iemand een goede burgemeester? In de eerste aflevering van ‘Jasmijn wil burgemeester worden’ zoeken wij het voor je uit!

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De nieuwe burgemeester moet aan veel eisen voldoen. De profielschets voor een nieuwe burgemeester van Dordrecht is best abstract. Zo zien we termen als ‘kleurrijk’ en ‘authentiek’ voorbij komen, maar wat de gemeente daarmee bedoelt is voor veel mensen niet duidelijk. Zo moet de nieuwe burgemeester ook een herkenbaar gezicht en communicatief sterk zijn. Ook wil de gemeente iemand die goed kan netwerken en zich opstelt als een echte raadmoeder.

Maar wie is zo iemand? Journaliste Jasmijn Thomassen vroeg het aan de Dordtenaren. “Nee, ik ga denk ik niet solliciteren, er komt te veel politiek om de hoek kijken", vertelt een voorbijganger op het Drievriendenhof. "Mijn ideale burgemeester is toch wel echt een vrouw en het liefst eentje van de linkerkant. Dus ik wil jou wel voordragen hoor!”

Anderen denken dat we onze ideale burgemeester al gehad hebben. “Dat was Arno Brok", vertelt een mevrouw op leeftijd in de Voorstraat. "Hij was een echte verbinder. Je zag hem ook overal fietsend of lopend in de stad en hij had voor iedereen oog en oor. Zo moet een burgemeester zijn.” Maar wil zij dan niet die burgemeester zijn? "Nee joh, ik ben al met pensioen!"

Een verbinder zijn is wel een terugkerend thema onder de Dordtenaren. Maar hem ook echt zijn? “Nee nee, ik heb me niet aangemeld, daar ben ik niet geschikt voor! Het moet iemand worden die het écht voor de mensen doet, niet iemand die het voor zichzelf of voor macht doet. De nieuwe burgemeester mag ook meer doen voor de studenten. Het is helemaal dood hier! De horeca moet gewoon langer open blijven”, vertelt een jonge voorbijgangster op het Blauwpoortsplein.

Dordtenaren op straat willen een verbinder, misschien wel een vrouw. Kan onze Jasmijn aan deze eisen voldoen? Je ziet het deze week in aflevering 1 van ‘Jasmijn wil burgemeester worden’. Bekijk hem hieronder. #burgemeesterjasmijn

Lees ook

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.