gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting Buurtgezinnen zoekt vrijwilligers: 15 kinderen zoeken nog een steungezin

80d5cb1c7307295f50cc73577144d13b

Helaas heeft niet ieder gezin tijd, geld of ruimte om alle kinderen voldoende aandacht te geven. Daarom bestaat stichting Buurtgezinnen. Het initiatief helpt gezinnen een handje door kinderen tijd met een ander gezin te bieden, en men zoekt nog vrijwilligers.

Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Tegenwoordig kent niet iedereen zijn buren meer, iedereen heeft het druk en onze maatschappij is individualistischer dan ooit. Daarbij komt ook dat steeds meer mensen het gevoel hebben er alleen voor te staan. Stichting Buurtgezinnen probeert gezinnen, die het gevoel hebben er alleen voor te staan, een helpende hand te bieden.

De stichting, die landelijk actief is, zoekt nog naar steungezinnen in Dordrecht. ‘Opvoeden doen we samen’ is dan ook het motto van de organisatie. Nog 15 gezinnen hebben een steungezin nodig in onze stad en dat worden er steeds meer.

De stichting hoort naar eigen zeggen nog te vaak dat mensen geen tijd hebben voor een extra kind in huis. ‘Je kan met heel weinig het verschil maken’ vertelt Esther Ham, coördinator van stichting Buurtgezinnen in Dordrecht en Zwijndrecht. “We werken niet met contracten en iedereen kan zelf aangeven wat ze kunnen bieden.

Natuurlijk is het niet vrijblijvend, beide partijen moeten weten waar ze van op aankunnen, steungezinnen, maar ook vraaggezinnen. Om die reden worden er duidelijke afspraken gemaakt” vertelt Esther.

Stichting Buurtgezinnen
Stichting Buurtgezinnen wordt bekostigd door de gemeente, gezinnen die zich aanmelden als steungezinnen doen dit vrijwillig. De stichting zet zich in voor gezinnen die af en toe een extra handje kunnen gebruiken. Dit doen ze met een koppelsysteem, steungezinnen helpen vraaggezinnen, denk hierbij aan thee drinken of sporten met jongeren van zestien tot aan kleuters voor een weekendje logeren over de vloer krijgen. Steungezinnen zijn er in alle vormen en maten. De stichting bestaat in Nederland al bijna tien jaar en is negen van die tien jaar actief Dordrecht. Inmiddels zijn ze te vinden in meer dan 130 gemeentes.

Gezinnen die hulp nodig hebben kunnen zich via de website aanmelden, vervolgens gaat er een coördinator met hen in gesprek over de hulpvraag en word er gekeken of de hulpvraag overeenkomt met wat de stichting kan bieden.

Gezinnen die hulp kunnen bieden kunnen zich ook aanmelden via de website. Vervolgens wordt er contact opgenomen, worden steungezinnen thuis bezocht, is hun huis wel geschikt voor kinderen? Ook worden de eventuele kinderen van het gezin zelf ontmoet en moet er een VOG worden aangevraagd.

Lees ook

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.