gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting Buurtgezinnen zoekt vrijwilligers: 15 kinderen zoeken nog een steungezin

80d5cb1c7307295f50cc73577144d13b

Helaas heeft niet ieder gezin tijd, geld of ruimte om alle kinderen voldoende aandacht te geven. Daarom bestaat stichting Buurtgezinnen. Het initiatief helpt gezinnen een handje door kinderen tijd met een ander gezin te bieden, en men zoekt nog vrijwilligers.

Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Tegenwoordig kent niet iedereen zijn buren meer, iedereen heeft het druk en onze maatschappij is individualistischer dan ooit. Daarbij komt ook dat steeds meer mensen het gevoel hebben er alleen voor te staan. Stichting Buurtgezinnen probeert gezinnen, die het gevoel hebben er alleen voor te staan, een helpende hand te bieden.

De stichting, die landelijk actief is, zoekt nog naar steungezinnen in Dordrecht. ‘Opvoeden doen we samen’ is dan ook het motto van de organisatie. Nog 15 gezinnen hebben een steungezin nodig in onze stad en dat worden er steeds meer.

De stichting hoort naar eigen zeggen nog te vaak dat mensen geen tijd hebben voor een extra kind in huis. ‘Je kan met heel weinig het verschil maken’ vertelt Esther Ham, coördinator van stichting Buurtgezinnen in Dordrecht en Zwijndrecht. “We werken niet met contracten en iedereen kan zelf aangeven wat ze kunnen bieden.

Natuurlijk is het niet vrijblijvend, beide partijen moeten weten waar ze van op aankunnen, steungezinnen, maar ook vraaggezinnen. Om die reden worden er duidelijke afspraken gemaakt” vertelt Esther.

Stichting Buurtgezinnen
Stichting Buurtgezinnen wordt bekostigd door de gemeente, gezinnen die zich aanmelden als steungezinnen doen dit vrijwillig. De stichting zet zich in voor gezinnen die af en toe een extra handje kunnen gebruiken. Dit doen ze met een koppelsysteem, steungezinnen helpen vraaggezinnen, denk hierbij aan thee drinken of sporten met jongeren van zestien tot aan kleuters voor een weekendje logeren over de vloer krijgen. Steungezinnen zijn er in alle vormen en maten. De stichting bestaat in Nederland al bijna tien jaar en is negen van die tien jaar actief Dordrecht. Inmiddels zijn ze te vinden in meer dan 130 gemeentes.

Gezinnen die hulp nodig hebben kunnen zich via de website aanmelden, vervolgens gaat er een coördinator met hen in gesprek over de hulpvraag en word er gekeken of de hulpvraag overeenkomt met wat de stichting kan bieden.

Gezinnen die hulp kunnen bieden kunnen zich ook aanmelden via de website. Vervolgens wordt er contact opgenomen, worden steungezinnen thuis bezocht, is hun huis wel geschikt voor kinderen? Ook worden de eventuele kinderen van het gezin zelf ontmoet en moet er een VOG worden aangevraagd.

Lees ook

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.