gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting Buurtgezinnen zoekt vrijwilligers: 15 kinderen zoeken nog een steungezin

80d5cb1c7307295f50cc73577144d13b

Helaas heeft niet ieder gezin tijd, geld of ruimte om alle kinderen voldoende aandacht te geven. Daarom bestaat stichting Buurtgezinnen. Het initiatief helpt gezinnen een handje door kinderen tijd met een ander gezin te bieden, en men zoekt nog vrijwilligers.

Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Tegenwoordig kent niet iedereen zijn buren meer, iedereen heeft het druk en onze maatschappij is individualistischer dan ooit. Daarbij komt ook dat steeds meer mensen het gevoel hebben er alleen voor te staan. Stichting Buurtgezinnen probeert gezinnen, die het gevoel hebben er alleen voor te staan, een helpende hand te bieden.

De stichting, die landelijk actief is, zoekt nog naar steungezinnen in Dordrecht. ‘Opvoeden doen we samen’ is dan ook het motto van de organisatie. Nog 15 gezinnen hebben een steungezin nodig in onze stad en dat worden er steeds meer.

De stichting hoort naar eigen zeggen nog te vaak dat mensen geen tijd hebben voor een extra kind in huis. ‘Je kan met heel weinig het verschil maken’ vertelt Esther Ham, coördinator van stichting Buurtgezinnen in Dordrecht en Zwijndrecht. “We werken niet met contracten en iedereen kan zelf aangeven wat ze kunnen bieden.

Natuurlijk is het niet vrijblijvend, beide partijen moeten weten waar ze van op aankunnen, steungezinnen, maar ook vraaggezinnen. Om die reden worden er duidelijke afspraken gemaakt” vertelt Esther.

Stichting Buurtgezinnen
Stichting Buurtgezinnen wordt bekostigd door de gemeente, gezinnen die zich aanmelden als steungezinnen doen dit vrijwillig. De stichting zet zich in voor gezinnen die af en toe een extra handje kunnen gebruiken. Dit doen ze met een koppelsysteem, steungezinnen helpen vraaggezinnen, denk hierbij aan thee drinken of sporten met jongeren van zestien tot aan kleuters voor een weekendje logeren over de vloer krijgen. Steungezinnen zijn er in alle vormen en maten. De stichting bestaat in Nederland al bijna tien jaar en is negen van die tien jaar actief Dordrecht. Inmiddels zijn ze te vinden in meer dan 130 gemeentes.

Gezinnen die hulp nodig hebben kunnen zich via de website aanmelden, vervolgens gaat er een coördinator met hen in gesprek over de hulpvraag en word er gekeken of de hulpvraag overeenkomt met wat de stichting kan bieden.

Gezinnen die hulp kunnen bieden kunnen zich ook aanmelden via de website. Vervolgens wordt er contact opgenomen, worden steungezinnen thuis bezocht, is hun huis wel geschikt voor kinderen? Ook worden de eventuele kinderen van het gezin zelf ontmoet en moet er een VOG worden aangevraagd.

Lees ook

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.