Dordrecht, Netherlands

Te laat en te weinig informatie: hierdoor gaat Eallum dit jaar niet door

Eallum 2024 Facebook / Eallum
Onvolledige informatie die te laat werd aangeleverd en gebrekkige communicatie. Dat is in hoofdlijnen de basis waarop besloten is geen vergunning af te geven voor fantasyfestival Eallum dit jaar. Op sociale media wordt massaal gereageerd door mensen die naar het festival zouden gaan en op dit moment met de vraag zitten of ze hun geld ooit nog terug gaan zien. “Het maakt me kwaad en verdrietig”, zegt een van de gedupeerden.
Barbara Visscher | 15 mei 2025 19:21 | Aangepast op 15 mei 2025 19:21
Vorig jaar was Eallum ook al groot in het nieuws, omdat het festival op zaterdag vroegtijdig werd beëindigd vanwege slecht weer. De dag erna ging het om diezelfde reden zelfs helemaal niet door.

Tijdens het festival werd toen wel geconstateerd dat een aantal veiligheidszaken niet op orde waren. Dit jaar was er om die reden volgens Ruud van Ham, de organisator van het festival, sprake van een strengere vergunningsprocedure. Van Ham zegt dat hij de stukken hiervoor in februari heeft ingeleverd bij de gemeente, maar Evenementenbureau Dordrecht laat aan ons weten dat zij deze pas op 31 maart hebben ontvangen. Ze hebben in de zes weken daarvoor, naar eigen zeggen, meerdere keren bij Van Ham aangedrongen om het in te leveren, maar dat zou niet zijn gebeurd.

“Zelfs nadat het evenement buiten het vergunningsproces is gevallen hebben we nog aangeboden samen te kijken naar een andere datum. Wij hebben daar helaas nog geen reactie op mogen ontvangen, anders dan dat de organisator online heeft aangegeven dat het evenement is gecanceld”, geeft Evenementenbureau Dordrecht aan.

Geen festival, wel een kaartje
Het niet doorgaan van het festival heeft grote gevolgen voor mensen die al een kaartje hebben gekocht, of ondernemers die al voor een standplek hebben betaald. Op Facebook stromen, sinds bekend is dat het festival niet doorgaat, veel reacties binnen van mensen die een kaartje hebben gekocht of met hun kraam op het festival zouden staan. Zo zegt een standhouder: “Ik heb 350 euro betaald aan standgeld voor twee dagen. Dat doet enorm pijn. Het maakt me kwaad en verdrietig.”

Om een beeld te krijgen van hoeveel een kaartje voor Eallum kost: een dagkaart voor volwassenen kost 25,88 euro en voor kinderen tot en met 12 jaar is de prijs 9,78 euro. Als je een kaartje koopt voor twee dagen kost dat 46 euro en 17,25 euro. Op dit moment is natuurlijk de vraag: waarom zijn er door de organisatie van het festival kaartjes verkocht, terwijl er nog geen vergunning was? Organisator Ruud van Ham was woensdag en donderdag telefonisch niet bereikbaar om onze vragen te beantwoorden.


Vorig jaar werd beloofd dat mensen hun ticket van zondag om konden zetten naar een ticket voor dit jaar, maar veel mensen hebben geen bericht gekregen over de afhandeling hiervan. Mensen konden er ook voor kiezen om het geld terug te krijgen, maar dat is volgens veel bezoekers ook niet gebeurd. “Ik hoop dat mensen het geld van de kaartjes terugkrijgen, maar ik zou er niet vanuit gaan”, zegt iemand in een reactie op sociale media. “Nou, dat gaat echt niet gebeuren. We wachten nog steeds op antwoord van 2024. Ze beweren dat ze iedereen hebben gemaild, maar we hebben nog steeds geen geld teruggezien van onze zondag tickets", reageert een ander.

De organisatie heeft in het bericht op de website beloofd het geld aan iedereen terug te betalen. “Ik hoop dat jullie geduld hebben en dat ik de kans krijg om jullie de kaartjes terug te betalen. Dit zal helaas niet snel gaan. Mijn excuses daarvoor”, schrijft Van Ham. Toch hebben veel mensen daar dus geen vertrouwen in.

Lees meer over:

festival|Eallum|

Meest gelezen

Ravage nadat bestuurder tegen boom klapt langs Provincialeweg

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 15 mei 2025 16:58

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Redactie Streek 56 | 12 mei 2025 16:34

Lees ook

Volgende grote evenement gaat niet door: Eallum krijgt geen vergunning

Fantasyfestival Eallum gaat dit jaar toch niet door. De organisatie schrijft in een bericht dat het ...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Lekker weer en een drukke afterparty: het Voorstraat-Noord Festival was weer geslaagd

Zonnetje en zeventien graden, prima weer voor een festival. Vele Dordtenaren hebben dan ook de moeit...

Dit is de line-up van studentenfeest ‘DS Festival’ in Dordrecht

De line-up van ‘DS Festival’ is bekend en staat vol met Urban artiesten. Dat is een feest speciaal v...

Rockabilly Square met vernieuwde formule ouderwets gezellig

De achtste editie van het jaarlijkse Rockabilly Square festival vond dit weekend plaats, met daarbij...

Organisatie blikt tevreden terug op Big Rivers: 'Bijna te mooi om waar te zijn'

De paars-groen-gele vlaggetjes worden opgeruimd en laten een herinnering achter van het Big Rivers-w...