Het was woensdag precies tachtig jaar geleden dat Koopman om het leven werd gebracht door de Duitse bezetter. Na verraden te zijn door een mede-verzetsstrijder, werd hij op 10 november 1944 opgepakt door de Nazi's op aanwijzen van de collaborateur. Drie dagen later werd hij op de Waalsdorpervlakte doodgeschoten.
Koopman was in de Tweede Wereldoorlog actief voor de communistische verzetsgroep De Waarheid. Na Joods oorlogsslachtoffer Árpád Weisz, verzetskoerierster Lenie Dicke en verzetsechtpaar Jan en Diet Kloos, is Koopman de vijfde naam die dit jaar in Dordrecht met een bord wordt herdacht.
De voorzitter van museum 40-45 Ed Vermeulen is blij met de aandacht na tachtig jaar. "In ons museum willen we een compleet beeld proberen te geven van de oorlogsjaren in Dordrecht. Dat vinden we nu zeker nodig nu we de komende maanden stil staan bij tachtig jaar bevrijding. De aandacht voor Koopman is een belangrijk puzzelstukje in onze inzet om het beeld completer te maken. Tot nu toe leek aandacht voor het verzet rond de Waarheidsgroep vergeten te zijn."
Eerder kregen andere verzetshelden, waaronder Lenie Diecke, ook een pad naar zich vernoemd op begraafplaats Essenhof. Programmamaker Ad van den Herik maakte daar eerder al deze reportage over.