gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tweejarig contactverbod voor Oekraïner na stalking minderjarig meisje

cde31f7b27083c1a07144b9031dc596d

De Oekraïense Mikita G. (32), die een minderjarig landgenootje in de opvang aan de Singel in Dordrecht zou hebben gestalkt, heeft een tweejarig contact- en locatieverbod aan zijn broek. De rechtbank legde hem dit verbod op om de tiener en haar moeder te beschermen.

Ylva Verbeek |  | Aangepast op
Voor het vermeend stalken hoeft hij niet de cel in. Wel moet de verdachte vier weken de cel in voor mishandeling en vernieling in diezelfde opvangplek.

In oktober vorig jaar werd al eerder een contactverbod opgelegd voor het lastigvallen van de vrouwen. Daar heeft de verdachte volgens de rechtbank geen rekening mee gehouden. Nu volgt er opnieuw een contactverbod, dat twee jaar duurt. Iedere keer dat hij opnieuw in de fout gaat, moet hij twee weken de cel in. “Ter beveiliging van de maatschappij en ter voorkoming van strafbare feiten”, stelt de rechtbank.

Vrijgesproken
Mikita G. wordt wel vrijgesproken van de stalkingsaanklacht. “Deze aanwijzingen zijn echter onvoldoende om te kunnen spreken van een wederrechtelijke, stelselmatige inbreuk op de persoonlijke levenssfeer van de vrouw”, aldus de rechtbank in het vonnis.

Inmiddels is de verdachte overgeplaatst naar een andere opvanglocatie in de regio. Bij de locatie aan de Singel mag Mikita G. twee jaar niet meer komen.

Mishandeling
In dezelfde opvang waar het in 2009 geboren meisje woont, heeft Mikita G. een deur en een bed vernield. Ook bedreigde hij daar twee andere bewoners. Het blijkt niet de eerste keer: bij een ruzie in een park in februari vorig jaar heeft de man twee personen mishandeld op klaarlichte dag.

Dit neemt de rechtbank de verdachte ook extra kwalijk, want zij stelt dat ‘de ernst van de feiten een onvoorwaardelijke gevangenisstraf rechtvaardigt’. In juni van 2023 is de verdachte al door de politierechter veroordeeld voor mishandeling.

Voor de mishandelingen en de vernieling wordt Mikita G. strafbaar bevonden en dus moet hij vier weken de gevangenis in, met aftrek van voorarrest.

Lees ook

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.