gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tweejarig contactverbod voor Oekraïner na stalking minderjarig meisje

cde31f7b27083c1a07144b9031dc596d

De Oekraïense Mikita G. (32), die een minderjarig landgenootje in de opvang aan de Singel in Dordrecht zou hebben gestalkt, heeft een tweejarig contact- en locatieverbod aan zijn broek. De rechtbank legde hem dit verbod op om de tiener en haar moeder te beschermen.

Ylva Verbeek |  | Aangepast op
Voor het vermeend stalken hoeft hij niet de cel in. Wel moet de verdachte vier weken de cel in voor mishandeling en vernieling in diezelfde opvangplek.

In oktober vorig jaar werd al eerder een contactverbod opgelegd voor het lastigvallen van de vrouwen. Daar heeft de verdachte volgens de rechtbank geen rekening mee gehouden. Nu volgt er opnieuw een contactverbod, dat twee jaar duurt. Iedere keer dat hij opnieuw in de fout gaat, moet hij twee weken de cel in. “Ter beveiliging van de maatschappij en ter voorkoming van strafbare feiten”, stelt de rechtbank.

Vrijgesproken
Mikita G. wordt wel vrijgesproken van de stalkingsaanklacht. “Deze aanwijzingen zijn echter onvoldoende om te kunnen spreken van een wederrechtelijke, stelselmatige inbreuk op de persoonlijke levenssfeer van de vrouw”, aldus de rechtbank in het vonnis.

Inmiddels is de verdachte overgeplaatst naar een andere opvanglocatie in de regio. Bij de locatie aan de Singel mag Mikita G. twee jaar niet meer komen.

Mishandeling
In dezelfde opvang waar het in 2009 geboren meisje woont, heeft Mikita G. een deur en een bed vernield. Ook bedreigde hij daar twee andere bewoners. Het blijkt niet de eerste keer: bij een ruzie in een park in februari vorig jaar heeft de man twee personen mishandeld op klaarlichte dag.

Dit neemt de rechtbank de verdachte ook extra kwalijk, want zij stelt dat ‘de ernst van de feiten een onvoorwaardelijke gevangenisstraf rechtvaardigt’. In juni van 2023 is de verdachte al door de politierechter veroordeeld voor mishandeling.

Voor de mishandelingen en de vernieling wordt Mikita G. strafbaar bevonden en dus moet hij vier weken de gevangenis in, met aftrek van voorarrest.

Lees ook

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.