gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vaarverbod binnenstad vervroegd opgeheven: 'Situatie veilig voor de omgeving'

9e9918259aebfb6bac475f2c1059ec98

Het vaarverbod achter de Grotekerksbuurt is vervroegd opgeheven. Dat laat Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid weten. Een historisch pand verkeert in zo'n slechte staat, dat rondvaartboten mogelijk gevaar liepen. Maar de situatie is nu weer veilig.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
"De noodmaatregelen en sloopmaatregelen zijn uitgevoerd", laat een woordvoerder van de omgevingsdienst weten. "Daarmee is het gebouw gelukkig stabiel en is de situatie veilig voor de omgeving. Wij hebben dit gecontroleerd en kunnen daarmee aangeven dat het vaarverbod op de Voorstraathaven kan worden opgeheven."

Sinds half juni mocht er vanwege het afbrokkelende gebouw niet meer gevaren worden tussen het water langs de Grote Kerk en het oude Stadhuis. De verwachting was dat na het stutten van de buitengevel er twee weken later alweer gevaren kon worden, maar dat duurde langer dan verwacht.

Het niet kunnen varen op dit deel van het water was vooral jammer voor rondvaartondernemers in de binnenstad. “Hierdoor kunnen we het mooiste stukje van de route niet laten zien aan de gasten”, vertelde één van ondernemers in een reportage die we eerder maakten. Woensdagmiddag rond 12.30 uur is de blokkade met linten weggehaald.

Lees meer over:

Lees ook

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.