De boetes kunnen uiteenlopen van 100 euro tot 150 euro. Toch zegt de gemeente Dordrecht dat handhavers eerst een waarschuwing zullen geven. Voerende mensen zullen dus niet direct op de bon geslingerd worden, maar eerst een uitleg krijgen waarom er een voederverbod geldt.
Rattenplaag
Het verbod op het voeren van wilde dieren - zoals eenden, mussen, eekhoorns, duiven en ganzen - is een maatregel tegen overlast van ratten. “Het is vaak goed bedoeld, maar de gevolgen zijn echt heel vervelend”, licht wethouder overlastbestrijding Marc Merx toe.
“Op sommige plekken is het voor ratten een waar voedselparadijs. Met als gevolg: overlast en een risico voor de volksgezondheid", zegt de wethouder. "Wees je daar bewust van. Laten we er samen voor zorgen dat die omgeving schoon is. Dan valt er voor plaagdieren niets te halen en is het echt prettiger wonen.”
Er zijn al op diverse plaatsen in de stad ‘verboden te voeren’-borden geplaatst.
Dit artikel verscheen ook bij mediapartner Rijnmond