gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

6a9e032495ada1f6f77b988048586c9d

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan werd een muurschildering onthuld. Het feestelijke moment stond daarnaast in het teken van de verdere uitbreiding van de ondersteuning voor mensen die rond of onder de armoedegrens leven.

Redactie Streekomroep | Jasper Kluten |  | Aangepast op
Sinds vorig jaar is de voedselbank te bewonderen aan de Edisonstraat en het eerste jaar op die locatie beviel voorzitter Maurits Poirot goed. “Ik ben enorm trots dat we dit het afgelopen jaar gefixt hebben. Het was een uitdaging om op een nieuwe locatie de voedselbank van de grond te krijgen. Met 160 vrijwilligers loopt het op dit moment uiterst soepel.”

Welzijnspreekuur
Vanaf nu kunnen bezoekers naast hun wekelijkse boodschappen ook terecht voor een speciaal welzijnspreekuur. Met dit nieuwe initiatief wil de voedselbank inwoners stap voor stap helpen om weer onafhankelijk te worden van hulpinstanties. Dit zijn sociale partners van de voedselbank die klanten bij binnenkomst direct benaderen in de koffiehoek. Een plek waar bezoekers, onder het genot van een kopje koffie, ook hun sociale contacten kunnen bijhouden.

“Deze partners benaderen mensen om iets extra’s te doen in hun poging om mensen weer zelfstandig en onafhankelijk van de voedselbank te maken. Ze kunnen bij het welzijnspreekuur terecht voor extra informatie, maar ook voor het maken van een afspraak. Dan kunnen instanties bij mensen thuis langskomen voor hulp”, aldus Poirot.

Het gaat daarbij om praktische ondersteuning, zoals advies over hoe je je woning op een goedkope en effectieve manier kunt isoleren – kennis die in de dure, koude wintermaanden extra welkom is.

Effectieve isolatie
Een van de hulporganisaties die graag bij mensen langskomt is Energiehulp Dordrecht. Zij leren mensen hoe op een effectieve en goedkope manier het huis te isoleren is, en kunnen ook helpen in het bieden van andere energiezuinige oplossingen voor mensen met een kleine portemonnee.

Vincent Schotel, werkzaam bij Energiehulp, weet zelf maar al te goed hoe welkom deze hulp kan zijn. “Ik heb zelf een tijd onder de armoedegrens geleefd. Hier was je vaak bang om de verwarming aan te zetten. In de wintermaanden dacht je dan dat je de verwarming wel een tijdje uit kon zetten en het kon compenseren door een deken over je heen te gooien. Dit gaat misschien voor een tijdje goed, maar als kou maandenlang in je huis rondwaart, krijg je fysieke klachten. Een goede huisisolatie kan al veel helpen.”

Vraag blijft groot
De vraag naar hulp blijft groot. In Dordrecht maken momenteel zo’n 350 gezinnen, samen goed voor ongeveer 800 mensen, gebruik van de voedselbank. Hoewel de nieuwe vestiging aan de Edisonstraat sinds de opening vorig jaar veel centraler werkt, betekende dit ook dat zes eerdere uitgiftepunten in de stad kwamen te vervallen.

Voor sommige bewoners betekent dit sindsdien een aanzienlijk langere reistijd om hun boodschappen op te halen. Daar is echter volgens voorzitter Poirot een oplossing voor gevonden. “Mensen hebben allerhande initiatieven en ideeën bedacht om ervoor te zorgen dat het gelukt is. Familie en relaties van de mensen, een goed te bereiken bushalte en extra parkeerplekken zorgen ervoor dat de voedselbank goed te bereiken is.”

Bekijk ook onze reportage over de jarige voedselbankvestiging op ons YouTube-kanaal.

Lees meer over:

|

Lees ook

nepagentomroepmaxpolitie

‘Martin Hoogkramer’ blijkt geen agent maar oplichter, vrouw is hem te slim af

Een vrouw uit Ridderkerk heeft eerder deze zomer een oplichter in de val gelokt. De nepagent deed zich voor als ‘Martin Hoogkramer’, niet te verwarren met zanger Mart Hoogkamer.

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.

Ongeluk N3 Laan van Europa geblurd

Twee auto’s botsen op N3, kinderen gecontroleerd door ambulancepersoneel

Op de kruising tussen de N3 en de Laan van Europa zijn woensdagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. In beide auto’s waren kinderen aanwezig. De inzittenden van de voertuigen zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel, niemand hoefde naar het ziekenhuis.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.

webfoto drechtstadloop

Drechtstadloop 2026: records, winnende Belgen en pindakaas na de finish

Snelle zuiderburen, veel aanmoedigingen en een vol deelnemersveld. Het was zondag ideaal weer voor de Drechtstadloop en dus sneuvelden allerlei (persoonlijke) records, zo ook bij verschillende lopers uit de regio. “Lekker op het fietsje hiernaartoe.”

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”