Dordrecht, Netherlands

Vreemde geur in flatgebouw leidt tot inzet brandweer en sporenonderzoek

Bewoners van een flatgebouw aan de Troelstraweg in Dordrecht roken woensdagavond rond 18.45 uur een vreemde geur, vergelijkbaar met die van benzine. Ze besloten de hulpdiensten te bellen. Dit leidde tot een korte inzet van de brandweer en een politieonderzoek naar mogelijke brandstichting.
Tristan Kans | 16 januari 2025 13:02 | Aangepast op 16 januari 2025 13:02
Een woordvoerder van de brandweer geeft aan: "Er was een vreemde lucht die benzineachtig leek, maar het was niet echt een grote brand.¨ De brandweer heeft dan ook nauwelijks hoeven grijpen. "We hebben voornamelijk het trappenhuis geventileerd."

Een aantal bewoners werd door de politie tijdelijk uit hun woning geëvacueerd. Na een grondige inspectie van de hulpdiensten mochten zij weer naar binnen, toen bleek dat er geen gevaar meer was.

Tweede keer raak
Volgens de woordvoerder werd later op de avond in een flat aan de Wantijkade een soortgelijke geur waargenomen. Het is niet bekend of deze twee situaties met elkaar te maken hebben. De politie doet momenteel nog sporenonderzoek bij het flatgebouw.

"Er is gekeken voor brandstichting. We hebben buurtonderzoek gedaan en zijn op zoek naar eventuele bruikbare beelden. Mochten die er zijn, kunnen mensen bij de politie terecht. Forensische opsporing doet verder onderzoek voor eventuele sporen", aldus een woordvoerder van de politie.

Meest gelezen

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Lees ook

Al twee dagen vreemde lucht in Ridderkerk, maar wat is het?

Voor de tweede dag op rij heeft de brandweer vrijdag metingen gedaan vanwege een opmerkelijke lucht ...

Buurt direct in actie bij heftige explosie in Papendrecht

Na de heftige explosie en brand aan de Vincent van Goghlaan in Papendrecht, is de buurt gelijk in ac...

Hitte zorgt voor branden: brandweer twee keer in actie

Onder tropische omstandigheden heeft de brandweer van Ridderkerk dinsdag tweemaal moeten uitrukken v...

Container met hout en zaagsel in brand op bedrijventerrein

Woensdagavond heeft de brandweer een brand geblust op Zwijndrechts bedrijventerrein Molenvliet. Op h...

Drie autobranden binnen vijf dagen in dezelfde straat

De brandweer is in de afgelopen nachten in totaal drie keer uitgerukt naar de Alblasserdamse Zeevaar...

Zware mishandeling Statenplein leidt tot hersenschudding en gebroken neus

Op het Statenplein in Dordrecht is in de nacht van 13 op 14 juni een 29-jarige Dordtenaar mishandeld...