gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijdag op TV: Op Pad Met Ad: of toch ‘het pad van Ad’ (Wouters)

54eac1f16e64cb1ece9cd47829660b3b

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik helemaal naar België, om te spreken met oud-Dordtenaar Ad Wouters. Deze was stukadoor bij een familiebedrijf, maar ruilde het pleisterwerk in voor een succesvolle carrière als kunstenaar. Samen bespreken zij de geboorte van 'Het pad van Ad’, een route door het Meeldaarwoud waar de boomstam-sculpturen van de kunstenaar hen de weg wijzen.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
Ad vertelt over zijn weg naar het kunstenaarsvak. Deze begon met een zoektocht naar betekenis, en eindigde dus in een bos in België. Toch zegt de kunstenaar dat hij veel mee kan nemen van zijn vorige werk: "Ik werk nog steeds met steen, klei en polyester, en met de spanning van het materiaal”. 

De twee doorlopen de privécollectie van Ad, die verspreid staat over een bos dat de kunstenaar bezit. De presentator loopt vol verbazing tussen de tientallen sculpturen door. De kunstenaar is bescheiden, maar Ad vraagt toch door: "Wanneer kwam jij erachter,van deze handen, die kunnen hele mooie kunst creëren?". 

De waarde van kunst
De kunstwerken snijden scherpe onderwerpen aan bij de twee. Hoort er een prijskaartje te hangen aan kunst, wat is de waarde van creativiteit en mist Ad Dordrecht ook weleens? Deze vragen en nog vele meren komen aan bod in deze internationale editie van Op Pad Met Ad. 

In de aflevering van volgende week gaat presentator Ad nog niet op Pad, maar blijft hij nog even in België hangen. Dan leidt de kunstenaar hem langs ‘Het Pad van Ad’, een sculptuurroute dwars door het bos heen. 

De uitzending van Op Pad Met Ad zie je vrijdagavond op TV Dordrecht, vanaf 18.00 uur direct na het nieuws, met een herhaling op zondag vanaf 12.00 uur. Of kijk hem nu alvast online. 

Lees meer over:

Lees ook

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.