gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijdag op TV: Op Pad Met Ad: of toch ‘het pad van Ad’ (Wouters)

54eac1f16e64cb1ece9cd47829660b3b

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik helemaal naar België, om te spreken met oud-Dordtenaar Ad Wouters. Deze was stukadoor bij een familiebedrijf, maar ruilde het pleisterwerk in voor een succesvolle carrière als kunstenaar. Samen bespreken zij de geboorte van 'Het pad van Ad’, een route door het Meeldaarwoud waar de boomstam-sculpturen van de kunstenaar hen de weg wijzen.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
Ad vertelt over zijn weg naar het kunstenaarsvak. Deze begon met een zoektocht naar betekenis, en eindigde dus in een bos in België. Toch zegt de kunstenaar dat hij veel mee kan nemen van zijn vorige werk: "Ik werk nog steeds met steen, klei en polyester, en met de spanning van het materiaal”. 

De twee doorlopen de privécollectie van Ad, die verspreid staat over een bos dat de kunstenaar bezit. De presentator loopt vol verbazing tussen de tientallen sculpturen door. De kunstenaar is bescheiden, maar Ad vraagt toch door: "Wanneer kwam jij erachter,van deze handen, die kunnen hele mooie kunst creëren?". 

De waarde van kunst
De kunstwerken snijden scherpe onderwerpen aan bij de twee. Hoort er een prijskaartje te hangen aan kunst, wat is de waarde van creativiteit en mist Ad Dordrecht ook weleens? Deze vragen en nog vele meren komen aan bod in deze internationale editie van Op Pad Met Ad. 

In de aflevering van volgende week gaat presentator Ad nog niet op Pad, maar blijft hij nog even in België hangen. Dan leidt de kunstenaar hem langs ‘Het Pad van Ad’, een sculptuurroute dwars door het bos heen. 

De uitzending van Op Pad Met Ad zie je vrijdagavond op TV Dordrecht, vanaf 18.00 uur direct na het nieuws, met een herhaling op zondag vanaf 12.00 uur. Of kijk hem nu alvast online. 

Lees meer over:

Lees ook

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.