gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waarom de klokken van de Grote Kerk in Dordrecht niet meer luiden

59c7e47b6a0f9dc5478ae5c0ad63699d.jpg

Het is stil in het centrum van Dordrecht, want de klokken van de Grote Kerk luiden sinds afgelopen zaterdag niet meer. Ze zijn stilgezet vanwege een beschadiging aan een kloksteun.

Barbara Visscher |  | Aangepast op
De beschadiging werd ontdekt door de beiaard die iedere week in de toren is om op het carillon te spelen, zegt een woordvoerder van de gemeente. Hij heeft de gemeente, die eigenaar is van de kerktoren, gelijk hierover ingelicht.

Een kloksteun is volgens de woordvoerder een soort beugel. De klok zou niet aan deze beugel hangen. De beugel zorgt voor stabiliteit.

“Vandaag (dinsdag red.) wordt bekeken hoe groot de schade is en hoe het nu verder moet”, laat de woordvoerder weten. De schade aan de kloksteun wordt in ieder geval gerepareerd. Hoe lang dit gaat duren is niet bekend.

De Grote Kerk in Dordrecht heeft in totaal zes klokken. Deze luiden normaal gesproken elk uur en elk half uur. Daarnaast luiden ze bij kerkdiensten, uitvaarten en trouwerijen. Maar ze klinken bijna nooit alles zes tegelijk.

Lees ook

GEEN UITZENDING TV nieuws.png

Storing: tijdelijk geen TV Dordrecht

Door een storing in de uitzendstraat in Hilversum is er momenteel geen televisie-uitzending mogelijk.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."

hiaenrid.png

criminaliteit

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

willem zwijger school.png

Deze middelbare school gaat haar deuren sluiten

De locatie in Hardinxveld-Giessendam van het Willem de Zwijger College stopt ermee. De middelbare school kampt al langere periode met dalende leerlingaantallen, waardoor de locatie niet verantwoord open kan blijven. Huidige leerlingen hebben de keuze om naar een andere locatie in Papendrecht te gaan of zelf een andere school te zoeken.

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.