gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterpret in aantocht: Wantijbad stroomt langzaam vol voor openingsduik

568d53c593fc87e22c041230487569bb

Het zwemseizoen kan bijna beginnen, want de waterslang hangt al sinds woensdag in het Wantijbad. Dag en nacht wordt er water in het bad gepompt. Over twee weken, op 31 mei, moet die tot de rand gevuld zijn en kan het bekende Dordtse buitenzwembad officieel open. De jongste Dordtenaren kunnen elders al eerder in het water spetteren.

Erik van Krimpen | Joram Niese |  | Aangepast op
Voordat het Wantijbad écht open kan gaan, moeten er ook nog wat werkzaamheden worden uitgevoerd. Zo moet het gras nog worden gemaaid en is het zand bij de speeltoestellen ververst. Vrijdag werd al getest of het zand aan de veiligheidseisen voldoet.

Dat het Wantijbad überhaupt opent, is erg bijzonder. Vanwege de hoge onderhoudskosten en strenge veiligheidseisen moesten de gemeente en stichting Wantijbad alle zeilen bijzetten. Maar er is gelukkig witte rook.


‘YEEES!’
Goed nieuws voor de kinderen, want kinderbad De Paddenstoel in het naastgelegen Wantijpark gaat zondag al open. Al moeten de kids het dit jaar wel zonder zandbak doen. Die is vorig jaar weggehaald omdat die het spartelbadje verontreinigde.

Beheerder Leo heeft het er al een tijdje druk mee. “Aan de start van het seizoen moeten we vooral veel reinigen. De leidingen moeten worden schoongemaakt, binnen moet de ‘buffer’ schoongemaakt worden. Daarna moet alles weer opnieuw worden aangesloten. Tot slot kan het bad bijgevuld worden.”

En zondag is het dus zover, tot grote vreugde van de kinderen. “Als je hier om half acht begint, komen een uur later de eerste bakfietsen aanfietsen. ‘YEEES!’ hoor je dan uit die dingen”, vertelt Leo. Vaak zijn de kinderen zó enthousiast, dat ze klaarstaan voordat het vol is en de paddenstoel aangaat. “Dat vinden ze een kick, want dan spuit-ie even heel hoog.”

Benieuwd hoe het er nu nog bij staat? Kijk de video hieronder.

Lees ook

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.