gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterpret in aantocht: Wantijbad stroomt langzaam vol voor openingsduik

568d53c593fc87e22c041230487569bb

Het zwemseizoen kan bijna beginnen, want de waterslang hangt al sinds woensdag in het Wantijbad. Dag en nacht wordt er water in het bad gepompt. Over twee weken, op 31 mei, moet die tot de rand gevuld zijn en kan het bekende Dordtse buitenzwembad officieel open. De jongste Dordtenaren kunnen elders al eerder in het water spetteren.

Erik van Krimpen | Joram Niese |  | Aangepast op
Voordat het Wantijbad écht open kan gaan, moeten er ook nog wat werkzaamheden worden uitgevoerd. Zo moet het gras nog worden gemaaid en is het zand bij de speeltoestellen ververst. Vrijdag werd al getest of het zand aan de veiligheidseisen voldoet.

Dat het Wantijbad überhaupt opent, is erg bijzonder. Vanwege de hoge onderhoudskosten en strenge veiligheidseisen moesten de gemeente en stichting Wantijbad alle zeilen bijzetten. Maar er is gelukkig witte rook.


‘YEEES!’
Goed nieuws voor de kinderen, want kinderbad De Paddenstoel in het naastgelegen Wantijpark gaat zondag al open. Al moeten de kids het dit jaar wel zonder zandbak doen. Die is vorig jaar weggehaald omdat die het spartelbadje verontreinigde.

Beheerder Leo heeft het er al een tijdje druk mee. “Aan de start van het seizoen moeten we vooral veel reinigen. De leidingen moeten worden schoongemaakt, binnen moet de ‘buffer’ schoongemaakt worden. Daarna moet alles weer opnieuw worden aangesloten. Tot slot kan het bad bijgevuld worden.”

En zondag is het dus zover, tot grote vreugde van de kinderen. “Als je hier om half acht begint, komen een uur later de eerste bakfietsen aanfietsen. ‘YEEES!’ hoor je dan uit die dingen”, vertelt Leo. Vaak zijn de kinderen zó enthousiast, dat ze klaarstaan voordat het vol is en de paddenstoel aangaat. “Dat vinden ze een kick, want dan spuit-ie even heel hoog.”

Benieuwd hoe het er nu nog bij staat? Kijk de video hieronder.

Lees ook

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

Artikelfoto Ali Le Duc

Tabaksverkoper Ali kondigt vakantie opnieuw met humor aan

Bezoekers van tabak- en gemakzaak Le Duc aan de Voorstraat in Dordrecht kunnen er inmiddels bijna op rekenen: als eigenaar Ali Akdemir op vakantie gaat, laat hij dat niet weten met een standaard briefje op de deur. Ook dit jaar kiest hij voor een opvallende en humoristische aankondiging in de etalage.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''