gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterpret in aantocht: Wantijbad stroomt langzaam vol voor openingsduik

568d53c593fc87e22c041230487569bb.jpg

Het zwemseizoen kan bijna beginnen, want de waterslang hangt al sinds woensdag in het Wantijbad. Dag en nacht wordt er water in het bad gepompt. Over twee weken, op 31 mei, moet die tot de rand gevuld zijn en kan het bekende Dordtse buitenzwembad officieel open. De jongste Dordtenaren kunnen elders al eerder in het water spetteren.

Erik van Krimpen | Joram Niese |  | Aangepast op
Voordat het Wantijbad écht open kan gaan, moeten er ook nog wat werkzaamheden worden uitgevoerd. Zo moet het gras nog worden gemaaid en is het zand bij de speeltoestellen ververst. Vrijdag werd al getest of het zand aan de veiligheidseisen voldoet.

Dat het Wantijbad überhaupt opent, is erg bijzonder. Vanwege de hoge onderhoudskosten en strenge veiligheidseisen moesten de gemeente en stichting Wantijbad alle zeilen bijzetten. Maar er is gelukkig witte rook.


‘YEEES!’
Goed nieuws voor de kinderen, want kinderbad De Paddenstoel in het naastgelegen Wantijpark gaat zondag al open. Al moeten de kids het dit jaar wel zonder zandbak doen. Die is vorig jaar weggehaald omdat die het spartelbadje verontreinigde.

Beheerder Leo heeft het er al een tijdje druk mee. “Aan de start van het seizoen moeten we vooral veel reinigen. De leidingen moeten worden schoongemaakt, binnen moet de ‘buffer’ schoongemaakt worden. Daarna moet alles weer opnieuw worden aangesloten. Tot slot kan het bad bijgevuld worden.”

En zondag is het dus zover, tot grote vreugde van de kinderen. “Als je hier om half acht begint, komen een uur later de eerste bakfietsen aanfietsen. ‘YEEES!’ hoor je dan uit die dingen”, vertelt Leo. Vaak zijn de kinderen zó enthousiast, dat ze klaarstaan voordat het vol is en de paddenstoel aangaat. “Dat vinden ze een kick, want dan spuit-ie even heel hoog.”

Benieuwd hoe het er nu nog bij staat? Kijk de video hieronder.

Lees ook

Foto duidingsdebat.png

VERKIEZINGEN

De grootste, maar nu al buitenspel: GroenLinks-PvdA ‘Niet stabiel genoeg’

Het zal heel lastig worden voor GroenLinks-PvdA om zicht te houden op een nieuwe ronde in het Dordtse stadsbestuur. Zowel de verkenner als een meerderheid van de gemeenteraad heeft grote twijfels bij een samenwerking tussen die partij en de VVD. Een verdere zoektocht naar een gemeentebestuur met zowel GroenLinks-PvdA als VVD wordt ook “niet opportuun” geacht.

VanPeltRecycling2.png

Geld verdienen door oude elektrische apparaten in te leveren: ‘Het goud ligt op straat’

De prijzen van metaalsoorten zoals goud, zilver en koper gaan door het dak. Particulieren maken daardoor steeds vaker de overstap van milieustraat naar handelaar: Daar krijgen ze namelijk geld voor oude computers of kabels die het niet meer doen.

VrijheidsdebatDordt.png

Leerlingen Johan de Witt winnen vrijheidsdebat: ‘Je mening in het debat doet er toe’

Vrijheid, veiligheid én hoe om te gaan met een eventueel dreigende oorlog? Onderwerpen die in de Nederlandse politiek vaak worden behandeld in debatten. Maar hoe denken jongeren over deze onderwerpen? In het Hof van Nederland in Dordrecht deden 60 leerlingen van alle onderwijsrichtingen van het voortgezet onderwijs uit ons land mee aan het vrijheidsdebat

IMG_7942.jpeg

Deze oud-raadsleden ontvangen Johan de Witt-speld

Oud-raadsleden Irene Koene en Kitty Kruger hebben de Johan de Witt-speld gekregen. Ze kregen de speld dinsdagmiddag bij hun afscheid van de Dordtse gemeenteraad uit handen van burgemeester Nanning Mol, voor hun jarenlange inzet voor de Dordtse gemeenteraad en de lokale democratie.

FC Dordrecht contracten

FC Dordrecht zegt contracten van vijf spelers op, maar deze smaakmakers blijven langer

De aflopende contracten van vijf spelers van FC Dordrecht worden formeel opgezegd. Daarover heeft de club de desbetreffende spelers geïnformeerd. Toch betekent dit niet automatisch dat zij deze zomer de club verlaten.

foto ijzergieterij

Deze inwoners hebben invloed op nieuw kunstwerk

Bewoners van Hardinxveld-Giessendam opgelet! Je kunt namelijk invloed hebben op het ontwerp van een nieuw kunstwerk in het woongebied de IJzergieterij. Dat kunstwerk moet komen op het plein voor de appartementsgebouwen, genaamd 'het Podium'. De gemeente roept mensen op om de kunstenaar tips of inspiratie te geven en dat mag van alles zijn.