gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterpret in aantocht: Wantijbad stroomt langzaam vol voor openingsduik

568d53c593fc87e22c041230487569bb

Het zwemseizoen kan bijna beginnen, want de waterslang hangt al sinds woensdag in het Wantijbad. Dag en nacht wordt er water in het bad gepompt. Over twee weken, op 31 mei, moet die tot de rand gevuld zijn en kan het bekende Dordtse buitenzwembad officieel open. De jongste Dordtenaren kunnen elders al eerder in het water spetteren.

Erik van Krimpen | Joram Niese |  | Aangepast op
Voordat het Wantijbad écht open kan gaan, moeten er ook nog wat werkzaamheden worden uitgevoerd. Zo moet het gras nog worden gemaaid en is het zand bij de speeltoestellen ververst. Vrijdag werd al getest of het zand aan de veiligheidseisen voldoet.

Dat het Wantijbad überhaupt opent, is erg bijzonder. Vanwege de hoge onderhoudskosten en strenge veiligheidseisen moesten de gemeente en stichting Wantijbad alle zeilen bijzetten. Maar er is gelukkig witte rook.


‘YEEES!’
Goed nieuws voor de kinderen, want kinderbad De Paddenstoel in het naastgelegen Wantijpark gaat zondag al open. Al moeten de kids het dit jaar wel zonder zandbak doen. Die is vorig jaar weggehaald omdat die het spartelbadje verontreinigde.

Beheerder Leo heeft het er al een tijdje druk mee. “Aan de start van het seizoen moeten we vooral veel reinigen. De leidingen moeten worden schoongemaakt, binnen moet de ‘buffer’ schoongemaakt worden. Daarna moet alles weer opnieuw worden aangesloten. Tot slot kan het bad bijgevuld worden.”

En zondag is het dus zover, tot grote vreugde van de kinderen. “Als je hier om half acht begint, komen een uur later de eerste bakfietsen aanfietsen. ‘YEEES!’ hoor je dan uit die dingen”, vertelt Leo. Vaak zijn de kinderen zó enthousiast, dat ze klaarstaan voordat het vol is en de paddenstoel aangaat. “Dat vinden ze een kick, want dan spuit-ie even heel hoog.”

Benieuwd hoe het er nu nog bij staat? Kijk de video hieronder.

Lees ook

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.