gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterpret in aantocht: Wantijbad stroomt langzaam vol voor openingsduik

568d53c593fc87e22c041230487569bb

Het zwemseizoen kan bijna beginnen, want de waterslang hangt al sinds woensdag in het Wantijbad. Dag en nacht wordt er water in het bad gepompt. Over twee weken, op 31 mei, moet die tot de rand gevuld zijn en kan het bekende Dordtse buitenzwembad officieel open. De jongste Dordtenaren kunnen elders al eerder in het water spetteren.

Erik van Krimpen | Joram Niese |  | Aangepast op
Voordat het Wantijbad écht open kan gaan, moeten er ook nog wat werkzaamheden worden uitgevoerd. Zo moet het gras nog worden gemaaid en is het zand bij de speeltoestellen ververst. Vrijdag werd al getest of het zand aan de veiligheidseisen voldoet.

Dat het Wantijbad überhaupt opent, is erg bijzonder. Vanwege de hoge onderhoudskosten en strenge veiligheidseisen moesten de gemeente en stichting Wantijbad alle zeilen bijzetten. Maar er is gelukkig witte rook.


‘YEEES!’
Goed nieuws voor de kinderen, want kinderbad De Paddenstoel in het naastgelegen Wantijpark gaat zondag al open. Al moeten de kids het dit jaar wel zonder zandbak doen. Die is vorig jaar weggehaald omdat die het spartelbadje verontreinigde.

Beheerder Leo heeft het er al een tijdje druk mee. “Aan de start van het seizoen moeten we vooral veel reinigen. De leidingen moeten worden schoongemaakt, binnen moet de ‘buffer’ schoongemaakt worden. Daarna moet alles weer opnieuw worden aangesloten. Tot slot kan het bad bijgevuld worden.”

En zondag is het dus zover, tot grote vreugde van de kinderen. “Als je hier om half acht begint, komen een uur later de eerste bakfietsen aanfietsen. ‘YEEES!’ hoor je dan uit die dingen”, vertelt Leo. Vaak zijn de kinderen zó enthousiast, dat ze klaarstaan voordat het vol is en de paddenstoel aangaat. “Dat vinden ze een kick, want dan spuit-ie even heel hoog.”

Benieuwd hoe het er nu nog bij staat? Kijk de video hieronder.

Lees ook

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

foto website_2

Dat is schrikken, Noek (12) bouwt met broer spookhuis in tuin: ‘Mensen worden bang'

Een spookhuis in je achtertuin, dat heeft de twaalfjarige Noek uit Dordrecht samen met zijn broer Sam (15) gemaakt. Zo groot als deze is er maar één van in de wijk en iedereen is op 31 oktober welkom om het te aanschouwen. "Anderen doen ook aan Halloween, maar niet zo groot”, vertelt een trotse Noek.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

orpheusensemble

Zondag op TV Dordrecht: Najaarsconcert Orpheus Ensemble

De Wilhelminakerk in Dordrecht zat op 4 oktober nagenoeg vol voor het najaarsconcert ‘Gloria Vivaldi’ van het Dordtse Orpheus Ensemble. Een registratie van dit concert is deze zondag te zien op TV Dordrecht.