gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterpret in aantocht: Wantijbad stroomt langzaam vol voor openingsduik

568d53c593fc87e22c041230487569bb

Het zwemseizoen kan bijna beginnen, want de waterslang hangt al sinds woensdag in het Wantijbad. Dag en nacht wordt er water in het bad gepompt. Over twee weken, op 31 mei, moet die tot de rand gevuld zijn en kan het bekende Dordtse buitenzwembad officieel open. De jongste Dordtenaren kunnen elders al eerder in het water spetteren.

Erik van Krimpen | Joram Niese |  | Aangepast op
Voordat het Wantijbad écht open kan gaan, moeten er ook nog wat werkzaamheden worden uitgevoerd. Zo moet het gras nog worden gemaaid en is het zand bij de speeltoestellen ververst. Vrijdag werd al getest of het zand aan de veiligheidseisen voldoet.

Dat het Wantijbad überhaupt opent, is erg bijzonder. Vanwege de hoge onderhoudskosten en strenge veiligheidseisen moesten de gemeente en stichting Wantijbad alle zeilen bijzetten. Maar er is gelukkig witte rook.


‘YEEES!’
Goed nieuws voor de kinderen, want kinderbad De Paddenstoel in het naastgelegen Wantijpark gaat zondag al open. Al moeten de kids het dit jaar wel zonder zandbak doen. Die is vorig jaar weggehaald omdat die het spartelbadje verontreinigde.

Beheerder Leo heeft het er al een tijdje druk mee. “Aan de start van het seizoen moeten we vooral veel reinigen. De leidingen moeten worden schoongemaakt, binnen moet de ‘buffer’ schoongemaakt worden. Daarna moet alles weer opnieuw worden aangesloten. Tot slot kan het bad bijgevuld worden.”

En zondag is het dus zover, tot grote vreugde van de kinderen. “Als je hier om half acht begint, komen een uur later de eerste bakfietsen aanfietsen. ‘YEEES!’ hoor je dan uit die dingen”, vertelt Leo. Vaak zijn de kinderen zó enthousiast, dat ze klaarstaan voordat het vol is en de paddenstoel aangaat. “Dat vinden ze een kick, want dan spuit-ie even heel hoog.”

Benieuwd hoe het er nu nog bij staat? Kijk de video hieronder.

Lees ook

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.