gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woensdag op TV Dordrecht: Via Cultura weekeditie

82d747eb1c39e63ef8e5b8e0e90bad9f

In Via Cultura deze keer aandacht voor Internationale Vrouwendag en het werk van Stichting Philadelphia Dordrecht.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op 8 maart is het Internationale Vrouwendag. In Dordrecht organiseert het platform Vrouwen Kunnen Alles allerlei activiteiten op 8, 9 en 10 maart. Jacqueline van den Bergh schoof aan om daarover te vertellen.

Het thema van Internationale Vrouwendag 2024 is één wereld, duizend vrouwen. Het gaat over de verschillen en overeenkomsten tussen vrouwen uit Nederland maar van verschillende culturen. Met subthema’s over werk, geboorte, huwelijk en de dood.

Op vrijdag 8 maart wordt bij Filmtheater De Witt de rode loper uitgerold voor een alternatieve
Ladies Night, speciaal voor stoere vrouwen. De film Wicked Little Letters wordt vertoond. Na de voorstelling wordt bekend gemaakt wie de krachtvrouw van 2024 is geworden.

In de Bibliotheek AanZet in het centrum worden op zaterdag 9 maart diverse workshops georganiseerd, zoals schilderen, Granny Squares haken en Sensual Yoga. Ook lezen vrouwen uit verschillende culturen voor en zijn er muzikale optredens. In Zwijndrecht komt op 8 maart schrijfster Susan Smit op bezoek in Bibliotheek Walburg. Ze geeft een lezing en presenteert haar nieuwe historische roman Alles wat beweegt, die je ter plekke kunt kopen en laten signeren.

Philadelphia Dordrecht
In het tweede gesprek staat Philadelphia Dordrecht centraal. De stichting ondersteunt met met een beperking met het leiden van hun eigen leven. Philadelphia vindt het belangrijk dat iedereen de kans krijgt om bij te dragen aan de maatschappij en om zich te ontwikkelen.

In Dordrecht worden er daarom verschillende vormen van dagbesteding aangeboden. Rick van Lier, Dennis Boom en Caroline Leenhouts vertellen over hun ervaringen.

Via Cultura is woensdag 6 maart na het Nieuws van 18.00 uur te zien op TV Dordrecht.

Lees ook

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.