gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woensdag op TV Dordrecht: Via Cultura weekeditie

82d747eb1c39e63ef8e5b8e0e90bad9f

In Via Cultura deze keer aandacht voor Internationale Vrouwendag en het werk van Stichting Philadelphia Dordrecht.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op 8 maart is het Internationale Vrouwendag. In Dordrecht organiseert het platform Vrouwen Kunnen Alles allerlei activiteiten op 8, 9 en 10 maart. Jacqueline van den Bergh schoof aan om daarover te vertellen.

Het thema van Internationale Vrouwendag 2024 is één wereld, duizend vrouwen. Het gaat over de verschillen en overeenkomsten tussen vrouwen uit Nederland maar van verschillende culturen. Met subthema’s over werk, geboorte, huwelijk en de dood.

Op vrijdag 8 maart wordt bij Filmtheater De Witt de rode loper uitgerold voor een alternatieve
Ladies Night, speciaal voor stoere vrouwen. De film Wicked Little Letters wordt vertoond. Na de voorstelling wordt bekend gemaakt wie de krachtvrouw van 2024 is geworden.

In de Bibliotheek AanZet in het centrum worden op zaterdag 9 maart diverse workshops georganiseerd, zoals schilderen, Granny Squares haken en Sensual Yoga. Ook lezen vrouwen uit verschillende culturen voor en zijn er muzikale optredens. In Zwijndrecht komt op 8 maart schrijfster Susan Smit op bezoek in Bibliotheek Walburg. Ze geeft een lezing en presenteert haar nieuwe historische roman Alles wat beweegt, die je ter plekke kunt kopen en laten signeren.

Philadelphia Dordrecht
In het tweede gesprek staat Philadelphia Dordrecht centraal. De stichting ondersteunt met met een beperking met het leiden van hun eigen leven. Philadelphia vindt het belangrijk dat iedereen de kans krijgt om bij te dragen aan de maatschappij en om zich te ontwikkelen.

In Dordrecht worden er daarom verschillende vormen van dagbesteding aangeboden. Rick van Lier, Dennis Boom en Caroline Leenhouts vertellen over hun ervaringen.

Via Cultura is woensdag 6 maart na het Nieuws van 18.00 uur te zien op TV Dordrecht.

Lees ook

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”