Dordrecht, Netherlands

Woensdag op TV Dordrecht: Via Cultura Weekeditie

Ook deze woensdag zit de Weekeditie van Via Cultura weer vol kunst en cultuur uit de Drechtsteden, met gesprekken over Dordt in Stoom, Rockabilly Square en het Noordparkfestival in Zwijndrecht.
Redactie RTV Dordrecht | 22 mei 2024 16:14 | Aangepast op 22 mei 2024 16:14
Dordt in Stoom
In deze aflevering van 'Via Cultura Weekeditie' ontvangt presentator Tristan van Brummen allereerst Marco Westland, de voorzitter van Dordt in Stoom. Liefhebbers van stoom kunnen komend weekend hun hart weer ophalen. In het havengebied nabij het Groothoofd en de Merwekade zijn tientallen stoomschepen, stoommachines en stoomwerktuigen te bezichtigen.

Stoomboten maken rondvaarten op de rivier, voor de kinderen rijden er miniatuur stoomtreinen en diverse (stoom-)schepen zijn opengesteld voor bezichtiging. Terrassen en muziek zorgen voor bruisende gezelligheid.

Dordt in Stoom wil vernieuwen: werken aan verjonging en aandacht voor verduurzaming. "Het is en blijft een stoomevenement, die basis blijft hetzelfde. Maar we willen verjongen, vernieuwen en verduurzamen. We moeten anders over de organisatie gaan nadenken. Dat is noodzakelijk voor de natuur", aldus voorzitter Marco Westland, actief bij Dordt in Stoom sinds de eerste editie in 1985.

Noordparkfestival
Kees Schilten schuift aan om te vertellen over het jaarlijkse Noordparkfestival en over het spiksplinternieuwe festival voor de jeugd. Bruisende muziekfestivals in Zwijndrecht, waar naast muziek op een podium nog veel meer te beleven en te doen is. "Het Noordparkfestival heeft heel wat activiteiten die hun succes al bewezen hebben, het is nu tijd om ook de jeugd een podium te geven", aldus Kees Schilten.

Rockabilly Square
Wendy Stendert vertelt over haar liefde voor muziek en exclusieve kleding. Zij is nu een crowdfunding voor haar festival gestart. Hiermee zet zij ook de kern van haar organisatie in de schijnwerpers. Vind jij het belangrijk om kinderen al jong een positieve ervaring van live muziek te geven? Help dan mee Rockabilly Square 2024 te realiseren.

Opnieuw een volle Weekeditie dus, deze woensdag 22 mei vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht, direct na het Nieuws.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 8 jan 2026 17:05

Lees ook

Recordjaar voor Weizigt: meer dan 200.000 bezoekers in één jaar

Het duurzaamheidscentrum aan de rand van het Weizigtpark in Dordrecht heeft afgelopen jaar meer bezo...

Vis van Klaas stopt na 30 jaar: ‘Ik vind het echt heel jammer’

Er komt een einde aan de Vis van Klaas. De viskraam die staat op het Damplein in de Dordtse wijk Dub...

Farhad heeft zorgen over zijn familie in Iran: 'Bellen kan niet, er is geen verbinding meer'

In Iran is de grootste opstand in jaren gaande, die hard wordt neergeslagen door het regime. Daarbij...

Burgemeester maakt zich druk over toename autobranden: 'Acht keer zoveel tijdens jaarwisseling'

Burgemeester Nanning Mol van Dordrecht maakt zich zorgen om de toename van het aantal autobranden. ...

Dordtse raad blikt terug op gladheidsbestrijding: ‘Veel verbetering mogelijk’

“We gaan de routekaart voor dit weer nogmaals evalueren”, belooft wethouder Marc Merx aan de raad. V...

LUISTER: ‘Ik word door ouderen uitgescholden.’ Een podcast over fatbikejeugd

Ze zouden ouderen omverrijden, spugen, schelden of zelfs een supermarkt binnenrijden. Of je het nu m...