gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woensdag op TV Dordrecht: Via Cultura weekeditie

82d747eb1c39e63ef8e5b8e0e90bad9f

In Via Cultura deze keer aandacht voor Internationale Vrouwendag en het werk van Stichting Philadelphia Dordrecht.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op 8 maart is het Internationale Vrouwendag. In Dordrecht organiseert het platform Vrouwen Kunnen Alles allerlei activiteiten op 8, 9 en 10 maart. Jacqueline van den Bergh schoof aan om daarover te vertellen.

Het thema van Internationale Vrouwendag 2024 is één wereld, duizend vrouwen. Het gaat over de verschillen en overeenkomsten tussen vrouwen uit Nederland maar van verschillende culturen. Met subthema’s over werk, geboorte, huwelijk en de dood.

Op vrijdag 8 maart wordt bij Filmtheater De Witt de rode loper uitgerold voor een alternatieve
Ladies Night, speciaal voor stoere vrouwen. De film Wicked Little Letters wordt vertoond. Na de voorstelling wordt bekend gemaakt wie de krachtvrouw van 2024 is geworden.

In de Bibliotheek AanZet in het centrum worden op zaterdag 9 maart diverse workshops georganiseerd, zoals schilderen, Granny Squares haken en Sensual Yoga. Ook lezen vrouwen uit verschillende culturen voor en zijn er muzikale optredens. In Zwijndrecht komt op 8 maart schrijfster Susan Smit op bezoek in Bibliotheek Walburg. Ze geeft een lezing en presenteert haar nieuwe historische roman Alles wat beweegt, die je ter plekke kunt kopen en laten signeren.

Philadelphia Dordrecht
In het tweede gesprek staat Philadelphia Dordrecht centraal. De stichting ondersteunt met met een beperking met het leiden van hun eigen leven. Philadelphia vindt het belangrijk dat iedereen de kans krijgt om bij te dragen aan de maatschappij en om zich te ontwikkelen.

In Dordrecht worden er daarom verschillende vormen van dagbesteding aangeboden. Rick van Lier, Dennis Boom en Caroline Leenhouts vertellen over hun ervaringen.

Via Cultura is woensdag 6 maart na het Nieuws van 18.00 uur te zien op TV Dordrecht.

Lees ook

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.