Dordrecht, Netherlands

Woensdag op TV Dordrecht: Via Cultura Weekeditie

Ook deze woensdag zit de Weekeditie van Via Cultura weer vol kunst en cultuur uit de Drechtsteden, met gesprekken over Dordt in Stoom, Rockabilly Square en het Noordparkfestival in Zwijndrecht.
Redactie RTV Dordrecht | 22 mei 2024 16:14 | Aangepast op 22 mei 2024 16:14
Dordt in Stoom
In deze aflevering van 'Via Cultura Weekeditie' ontvangt presentator Tristan van Brummen allereerst Marco Westland, de voorzitter van Dordt in Stoom. Liefhebbers van stoom kunnen komend weekend hun hart weer ophalen. In het havengebied nabij het Groothoofd en de Merwekade zijn tientallen stoomschepen, stoommachines en stoomwerktuigen te bezichtigen.

Stoomboten maken rondvaarten op de rivier, voor de kinderen rijden er miniatuur stoomtreinen en diverse (stoom-)schepen zijn opengesteld voor bezichtiging. Terrassen en muziek zorgen voor bruisende gezelligheid.

Dordt in Stoom wil vernieuwen: werken aan verjonging en aandacht voor verduurzaming. "Het is en blijft een stoomevenement, die basis blijft hetzelfde. Maar we willen verjongen, vernieuwen en verduurzamen. We moeten anders over de organisatie gaan nadenken. Dat is noodzakelijk voor de natuur", aldus voorzitter Marco Westland, actief bij Dordt in Stoom sinds de eerste editie in 1985.

Noordparkfestival
Kees Schilten schuift aan om te vertellen over het jaarlijkse Noordparkfestival en over het spiksplinternieuwe festival voor de jeugd. Bruisende muziekfestivals in Zwijndrecht, waar naast muziek op een podium nog veel meer te beleven en te doen is. "Het Noordparkfestival heeft heel wat activiteiten die hun succes al bewezen hebben, het is nu tijd om ook de jeugd een podium te geven", aldus Kees Schilten.

Rockabilly Square
Wendy Stendert vertelt over haar liefde voor muziek en exclusieve kleding. Zij is nu een crowdfunding voor haar festival gestart. Hiermee zet zij ook de kern van haar organisatie in de schijnwerpers. Vind jij het belangrijk om kinderen al jong een positieve ervaring van live muziek te geven? Help dan mee Rockabilly Square 2024 te realiseren.

Opnieuw een volle Weekeditie dus, deze woensdag 22 mei vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht, direct na het Nieuws.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Lees ook

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Een stroomstoring in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond meer dan 4500 huishoudens en bedrijven g...

28 bomen maken zich klaar voor verhuizing: 'Ze worden vaak gekapt als het niet past'

In het centrum van Dordrecht vindt deze week 's nachts een monsteroperatie plaats. In totaal 28 lind...

Man wil met 5 kilo xtc-pillen naar Frankrijk, maar wordt betrapt op de A16

Voor zijn garagebedrijf koopt Karim S. (39) een auto in Nederland. Op de terugweg naar Frankrijk nee...

Opvangen asielzoekers in hartje Papendrecht mag: bezwaar bewoners afgewezen

De voorzieningsrechter heeft beslist dat de opvanglocatie voor 80 vluchtelingen in het centrum van P...

Gas- en waterleiding geraakt bij werkzaamheden in Dordrecht, Stedin en Evides opgeroepen

In de Einsteinstraat in Dordrecht is dinsdagochtend een gaslekkage geweest. Tijdens graafwerkzaamhed...

Dordrecht behoort tot top financieel gezonde gemeenten, maar ‘financiële kwetsbaarheden blijven’

Van alle grote gemeenten in ons land staat Dordrecht er financieel het beste voor. Dat concludeert a...