gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woensdag op TV Dordrecht: Via Cultura weekeditie

82d747eb1c39e63ef8e5b8e0e90bad9f.jpg

In Via Cultura deze keer aandacht voor Internationale Vrouwendag en het werk van Stichting Philadelphia Dordrecht.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op 8 maart is het Internationale Vrouwendag. In Dordrecht organiseert het platform Vrouwen Kunnen Alles allerlei activiteiten op 8, 9 en 10 maart. Jacqueline van den Bergh schoof aan om daarover te vertellen.

Het thema van Internationale Vrouwendag 2024 is één wereld, duizend vrouwen. Het gaat over de verschillen en overeenkomsten tussen vrouwen uit Nederland maar van verschillende culturen. Met subthema’s over werk, geboorte, huwelijk en de dood.

Op vrijdag 8 maart wordt bij Filmtheater De Witt de rode loper uitgerold voor een alternatieve
Ladies Night, speciaal voor stoere vrouwen. De film Wicked Little Letters wordt vertoond. Na de voorstelling wordt bekend gemaakt wie de krachtvrouw van 2024 is geworden.

In de Bibliotheek AanZet in het centrum worden op zaterdag 9 maart diverse workshops georganiseerd, zoals schilderen, Granny Squares haken en Sensual Yoga. Ook lezen vrouwen uit verschillende culturen voor en zijn er muzikale optredens. In Zwijndrecht komt op 8 maart schrijfster Susan Smit op bezoek in Bibliotheek Walburg. Ze geeft een lezing en presenteert haar nieuwe historische roman Alles wat beweegt, die je ter plekke kunt kopen en laten signeren.

Philadelphia Dordrecht
In het tweede gesprek staat Philadelphia Dordrecht centraal. De stichting ondersteunt met met een beperking met het leiden van hun eigen leven. Philadelphia vindt het belangrijk dat iedereen de kans krijgt om bij te dragen aan de maatschappij en om zich te ontwikkelen.

In Dordrecht worden er daarom verschillende vormen van dagbesteding aangeboden. Rick van Lier, Dennis Boom en Caroline Leenhouts vertellen over hun ervaringen.

Via Cultura is woensdag 6 maart na het Nieuws van 18.00 uur te zien op TV Dordrecht.

Lees ook

Spuiboulevard Dordthuis.png

Spuiboulevard nacht afgesloten, verkeer wordt omgeleid

Er vinden woensdagnacht van 20.00 tot donderdag 05.00 uur werkzaamheden plaats op de Spuiboulevard in Dordrecht. De weg zal in die periode afgesloten zijn voor verkeer. De middenberm van de straat moet geasfalteerd worden voor een tijdelijke extra rijbaan voor auto’s en fietsers. Vanaf vrijdag zal de nieuwe rijbaan in gebruik zijn.

Hans van de Bunte Onderwijsmuseum foto Christian van Houwelingen.jpg

onderwijs

Blijdschap bij dit museum: ‘Iedereen sprong van zijn kruk gisteren’

De Tweede Kamer heeft besloten tóch geld uit te trekken voor het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht. En dat goede nieuws zorgt voor blije gezichten bij de het museum. “Ik kan nu eindelijk weer met tentoonstellingen bezig zijn. Gewoon met de inhoud aan de slag waarvoor je bent aangenomen en waarvoor je ook je werk het liefst verricht”, vertelt interim-directeur Hans van de Bunte enthousiast.

opma verkiezingen.png

Ad peilt de stemming na gemeenteraadsverkiezingen: ‘Nu moeten de partijen het laten zien’

De stemmen zijn geteld en GroenLinks-PvdA en de VVD zijn met beide 6 zetels de grootste Dordtse partijen. Een week na de gemeenteraadsverkiezingen gaat Ad van den Herik op zoek naar de mening van de kiezers. Wat moet er volgens hen als eerste worden aangepakt in Dordrecht? Daarnaast is de vraag hoe de partijen nader tot elkaar kunnen komen in de formatie van een nieuw college.

pexels-basmasseus-1117063.jpg

13-jarig meisje in Alblasserdam verkracht, Brabander bekent

Een man uit Oosterhout zou tientallen jonge kinderen hebben bedreigd en eiste seksfoto’s van ze, zelfs als ze op school zaten. Ook wordt hij verdacht van verkrachting van een minderjarig meisje in Alblasserdam. Maar waarom hij zich aangetrokken voelt tot kinderen, dat weet hij niet. Deskundigen zien een pedofiele stoornis bij hem en ze adviseren daarom een of andere vorm van tbs. "Ik heb hulp nodig", zegt B. zelf.

artikelfoto nah.png

Sporten met hersenletsel in Dordrecht: ‘Je hoort er gewoon nog bij’

Voor mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) is sporten niet altijd vanzelfsprekend. Vermoeidheid, overprikkeling of fysieke beperkingen kunnen een flinke drempel vormen. Met het project NAH Sportief in Dordrecht moet daar verandering in komen. Het initiatief slaat een brug tussen zorg en sport en helpt deelnemers op een veilige manier weer in beweging te komen.

hennepkwekerijZWI.png

168 hennepplanten aangetroffen in woning, pand gesloten

Een woning aan de Mimosastraat in Zwijndrecht is door burgemeester Anink voor drie maanden gesloten. In het pand is een hennepkwekerij gevonden met maar liefst 168 hennepplanten.