gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woensdag op TV Dordrecht: Via Cultura weekeditie

82d747eb1c39e63ef8e5b8e0e90bad9f

In Via Cultura deze keer aandacht voor Internationale Vrouwendag en het werk van Stichting Philadelphia Dordrecht.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op 8 maart is het Internationale Vrouwendag. In Dordrecht organiseert het platform Vrouwen Kunnen Alles allerlei activiteiten op 8, 9 en 10 maart. Jacqueline van den Bergh schoof aan om daarover te vertellen.

Het thema van Internationale Vrouwendag 2024 is één wereld, duizend vrouwen. Het gaat over de verschillen en overeenkomsten tussen vrouwen uit Nederland maar van verschillende culturen. Met subthema’s over werk, geboorte, huwelijk en de dood.

Op vrijdag 8 maart wordt bij Filmtheater De Witt de rode loper uitgerold voor een alternatieve
Ladies Night, speciaal voor stoere vrouwen. De film Wicked Little Letters wordt vertoond. Na de voorstelling wordt bekend gemaakt wie de krachtvrouw van 2024 is geworden.

In de Bibliotheek AanZet in het centrum worden op zaterdag 9 maart diverse workshops georganiseerd, zoals schilderen, Granny Squares haken en Sensual Yoga. Ook lezen vrouwen uit verschillende culturen voor en zijn er muzikale optredens. In Zwijndrecht komt op 8 maart schrijfster Susan Smit op bezoek in Bibliotheek Walburg. Ze geeft een lezing en presenteert haar nieuwe historische roman Alles wat beweegt, die je ter plekke kunt kopen en laten signeren.

Philadelphia Dordrecht
In het tweede gesprek staat Philadelphia Dordrecht centraal. De stichting ondersteunt met met een beperking met het leiden van hun eigen leven. Philadelphia vindt het belangrijk dat iedereen de kans krijgt om bij te dragen aan de maatschappij en om zich te ontwikkelen.

In Dordrecht worden er daarom verschillende vormen van dagbesteding aangeboden. Rick van Lier, Dennis Boom en Caroline Leenhouts vertellen over hun ervaringen.

Via Cultura is woensdag 6 maart na het Nieuws van 18.00 uur te zien op TV Dordrecht.

Lees ook

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.