Dordrecht, Netherlands

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

De plaatsing van de woonunit. Streekomroep 56
Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende drie jaar kunnen er Oekraïense vluchtelingen wonen, daarna gaan de woonunits de huizenmarkt op.
Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 februari 2026 08:00 | Aangepast op 12 februari 2026 08:00
Door de flexwoningen hebben vluchtelingen uit Oekraïne ook dit jaar onderdak. De huidige opvanglocaties moeten namelijk dicht. In opvangcentrum CrownPoint wonen op dit moment nog honderden Oekraïners, en dat terwijl dat gebouw eind augustus definitief de deuren moet sluiten. “We zoeken nieuwe plekken en hebben ervoor gekozen om die niet meer in oude kantoorpanden te doen, maar echt in woonunits”, zegt wethouder Volkshuisvesting Wim van der Kruijff.

De woningen zullen niet altijd voor vluchtelingen zijn, maar komen over drie jaar als sociale huurwoning op de woningmarkt voor iedereen. “Dan gaan ze het reguliere verhuurproces in”, zegt Marcel Korthorst namens woningcorporatie Trivire.

“We zien dat Oekrainers niet eindeloos opgevangen kunnen blijven worden, maar nog maar tijdelijk", zegt de woonwethouder. "Het rijk zegt dat dat in 2027 gaat veranderen, dus we hebben gekozen voor woningen die ook daarna nog bruikbaar zijn. Niet alleen voor Oekrainers, misschien juist niet voor Oekrainers, maar ook voor andere woningzoekenden in Dordrecht.”

Inrichting
De woonunits zullen volwaardige woningen worden. “De keuken en badkamer zitten er al in, net als alle leidingen en de afwerking van de vloer”, zegt een trotse Kia Hosseini van Daiwa House, die de woonunits hebben ontworpen. In Amstelwijck worden de units gestapeld en omgeturnd tot een soort flatgebouw van drie tot vijf verdiepingen.

“De buitenkant krijgt een mooie, groene afwerking als gevelbeplating. Binnen komt er een houten afwerking, dat maakt het wat warmer. Zo is er een mooie binnentuin voor de mensen”, voegt de beleidsadviseur van het bedrijf toe. In de units is plek voor maximaal drie bewoners.

Niet alleen Amstelwijck krijgt woonunits. Ook het Selma Lagerlof-erf, de Trompweg, Cornelis Evertsestraat en de Vlijkade staan nog op de planning. Een deel hiervan wordt dit voorjaar nog aangeleverd, een ander deel in het najaar. Aan de Laan van Riga wordt in mei de sleutel overhandigd aan Trivire, daarna gaat de gemeente Dordrecht het proces verder in gang zetten.

Bekijk ook deze reportage op ons YouTube-kanaal.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...

Deze gemeente krijgt een nieuwe opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen

Hardinxveld-Giessendam krijgt een derde opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen. De gemeenteraad...

CrownPoint mogelijk langer open: Dordrecht wacht op flexwoningen voor Oekraïners

Oekraïense vluchtelingen in Dordrecht lijken nog langer dan verwacht te gaan verblijven in de opvang...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Oekraïense juf Elina leerde als een speer Nederlands: 'Blij om hier voor de klas te staan'

“We begrepen na een jaar allemaal dat de oorlog niet ging stoppen, dus ik en de kinderen moesten Ned...

Steeds meer Oekraïners aan het werk: ‘Vanwege de krapte op arbeidsmarkt welkom’

Het aantal vluchtelingen uit Oekraïne dat in onze streek inmiddels aan het werk is, is verder toegen...