gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zelfkritische Slory op schot voor FC Dordrecht: 'Ik moet ook leren genieten'

a8a8decea82dfda2be47f340c15246b7

Jaden Slory was zaterdag opnieuw belangrijk voor FC Dordrecht. De Feyenoord-huurling zorgde bij Helmond Sport al voor een vroege beslissing (0-1) en liet daarmee zijn doelpuntenteller oplopen naar acht dit seizoen. Daar zaten opvallend veel 'pareltjes' tussen. Kan Slory ook 'lelijke' goals maken?

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Die opmerking heb ik vaker gekregen", lacht de pas 19-jarige buitenspeler als hij die vraag voorgeschoteld krijgt. "Ze tellen allemaal voor één. Het is lekker dat de goals er zo ingaan, maar het belangrijkste is de drie punten."

Twee keepers in het doel
Daarin had doelman Celton Biai, die zich vooral in de slotfase onderscheidde met knappe saves, het belangrijkste aandeel. Trainer Melvin Boel was na afloop dan ook complimenteus voor de Portugese goalie. "Ik zei tegen Adrie Bogers (interim-trainer Helmond Sport, red.): 'Het lijkt wel alsof we vandaag met twee man in het doel stonden'. Celton pakte alles en we weten ook wat hij kan. Het is mooi voor hem dat hij dat kan laten zien", zegt Boel.

Toch is Slory degene die zich aanvallend opnieuw onderscheidde. In de afgelopen vier duels was hij drie keer trefzeker en één keer de aangever. De goal in Helmond, een afstandsschot in de kruising, past vanzelfsprekend in zijn lijstje van fraaiste treffers dit seizoen.

Maar zijn állermooiste van dit voetbaljaar? Slory twijfelt. "Die bij Vitesse was nog iets mooier, maar ehm... die tegen Jong AZ trouwens ook. Ook dit was een mooie."

Let op: de tekst gaat verder onder de video
Ondanks dat is het voor de buitenspeler niet altijd rozegeur en maneschijn. De Feyenoord-huurling wil naar eigen zeggen 'nog dreigender zijn' voor FC Dordrecht, 'en die dreiging langer vol kunnen houden'. Maar niet alles lukt. Hij kan uitgebreid balen na een mislukte actie en laat zijn mimiek dan boekdelen spreken.

Leren genieten
"Als topsporter ben ik nooit tevreden, maar ik moet ook leren genieten van deze momenten. Ik geniet ook wel, maar in het veld baal ik van sommige momenten die beter kunnen", maakt Slory duidelijk. "Maar als ik goals en acties terugzie, kan ik wel genieten van deze prestatie van het team."

Wel erkent hij dat FC Dordrecht het in Helmond veel eerder had moeten beslissen. "Als je zelf je kansen niet afmaakt, blijft het spannend tot de laatste seconde", zegt Slory, die vanaf de bank toekeek hoe zijn ploeg in de slotfase op de been bleef. "Met dank aan Celton."

Twee debutanten
Boel liet in dat slot twee winterse versterkingen debuteren: middenvelder Lawson Sunderland en aanvaller Tom Sanne. "Het is een groot compliment aan de club en de andere spelers dat zij echt in staat zijn om jongens op te vangen. Niet alleen de spelers, ook teammanager Roman Bussem brengt op vrije dagen jongens bij elkaar en gaat met ze lunchen om daar vriendschappen te laten ontstaan", benadrukt hij.

Door de zege in Helmond heroverde FC Dordrecht de derde plek in de Keuken Kampioen Divisie. Wel kan de Krommedijkclub op doelsaldo voorbij worden gestoken door SC Cambuur, dat het maandagavond opneemt tegen Jong PSV.

Lees meer over:

Lees ook

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.