gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zelfkritische Slory op schot voor FC Dordrecht: 'Ik moet ook leren genieten'

a8a8decea82dfda2be47f340c15246b7.jpg

Jaden Slory was zaterdag opnieuw belangrijk voor FC Dordrecht. De Feyenoord-huurling zorgde bij Helmond Sport al voor een vroege beslissing (0-1) en liet daarmee zijn doelpuntenteller oplopen naar acht dit seizoen. Daar zaten opvallend veel 'pareltjes' tussen. Kan Slory ook 'lelijke' goals maken?

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Die opmerking heb ik vaker gekregen", lacht de pas 19-jarige buitenspeler als hij die vraag voorgeschoteld krijgt. "Ze tellen allemaal voor één. Het is lekker dat de goals er zo ingaan, maar het belangrijkste is de drie punten."

Twee keepers in het doel
Daarin had doelman Celton Biai, die zich vooral in de slotfase onderscheidde met knappe saves, het belangrijkste aandeel. Trainer Melvin Boel was na afloop dan ook complimenteus voor de Portugese goalie. "Ik zei tegen Adrie Bogers (interim-trainer Helmond Sport, red.): 'Het lijkt wel alsof we vandaag met twee man in het doel stonden'. Celton pakte alles en we weten ook wat hij kan. Het is mooi voor hem dat hij dat kan laten zien", zegt Boel.

Toch is Slory degene die zich aanvallend opnieuw onderscheidde. In de afgelopen vier duels was hij drie keer trefzeker en één keer de aangever. De goal in Helmond, een afstandsschot in de kruising, past vanzelfsprekend in zijn lijstje van fraaiste treffers dit seizoen.

Maar zijn állermooiste van dit voetbaljaar? Slory twijfelt. "Die bij Vitesse was nog iets mooier, maar ehm... die tegen Jong AZ trouwens ook. Ook dit was een mooie."

Let op: de tekst gaat verder onder de video
Ondanks dat is het voor de buitenspeler niet altijd rozegeur en maneschijn. De Feyenoord-huurling wil naar eigen zeggen 'nog dreigender zijn' voor FC Dordrecht, 'en die dreiging langer vol kunnen houden'. Maar niet alles lukt. Hij kan uitgebreid balen na een mislukte actie en laat zijn mimiek dan boekdelen spreken.

Leren genieten
"Als topsporter ben ik nooit tevreden, maar ik moet ook leren genieten van deze momenten. Ik geniet ook wel, maar in het veld baal ik van sommige momenten die beter kunnen", maakt Slory duidelijk. "Maar als ik goals en acties terugzie, kan ik wel genieten van deze prestatie van het team."

Wel erkent hij dat FC Dordrecht het in Helmond veel eerder had moeten beslissen. "Als je zelf je kansen niet afmaakt, blijft het spannend tot de laatste seconde", zegt Slory, die vanaf de bank toekeek hoe zijn ploeg in de slotfase op de been bleef. "Met dank aan Celton."

Twee debutanten
Boel liet in dat slot twee winterse versterkingen debuteren: middenvelder Lawson Sunderland en aanvaller Tom Sanne. "Het is een groot compliment aan de club en de andere spelers dat zij echt in staat zijn om jongens op te vangen. Niet alleen de spelers, ook teammanager Roman Bussem brengt op vrije dagen jongens bij elkaar en gaat met ze lunchen om daar vriendschappen te laten ontstaan", benadrukt hij.

Door de zege in Helmond heroverde FC Dordrecht de derde plek in de Keuken Kampioen Divisie. Wel kan de Krommedijkclub op doelsaldo voorbij worden gestoken door SC Cambuur, dat het maandagavond opneemt tegen Jong PSV.

Lees meer over:

Lees ook

stembureauraadslid.png

gemeenteraad

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.

fotojongerenwoningen.png

Dordrecht bouwt honderden woningen om jongeren in de stad te houden

Het officiële startschot voor de bouw van zo’n 199 nieuwe studenten- en jongerenappartementen is donderdagmiddag gegeven. De appartementen worden gerealiseerd op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Thureborgh, aan de zuidkant van station Dordrecht. Met de bouw wordt het woonaanbod voor starters en studenten verder uitgebreid.