gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zelfkritische Slory op schot voor FC Dordrecht: 'Ik moet ook leren genieten'

a8a8decea82dfda2be47f340c15246b7.jpg

Jaden Slory was zaterdag opnieuw belangrijk voor FC Dordrecht. De Feyenoord-huurling zorgde bij Helmond Sport al voor een vroege beslissing (0-1) en liet daarmee zijn doelpuntenteller oplopen naar acht dit seizoen. Daar zaten opvallend veel 'pareltjes' tussen. Kan Slory ook 'lelijke' goals maken?

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Die opmerking heb ik vaker gekregen", lacht de pas 19-jarige buitenspeler als hij die vraag voorgeschoteld krijgt. "Ze tellen allemaal voor één. Het is lekker dat de goals er zo ingaan, maar het belangrijkste is de drie punten."

Twee keepers in het doel
Daarin had doelman Celton Biai, die zich vooral in de slotfase onderscheidde met knappe saves, het belangrijkste aandeel. Trainer Melvin Boel was na afloop dan ook complimenteus voor de Portugese goalie. "Ik zei tegen Adrie Bogers (interim-trainer Helmond Sport, red.): 'Het lijkt wel alsof we vandaag met twee man in het doel stonden'. Celton pakte alles en we weten ook wat hij kan. Het is mooi voor hem dat hij dat kan laten zien", zegt Boel.

Toch is Slory degene die zich aanvallend opnieuw onderscheidde. In de afgelopen vier duels was hij drie keer trefzeker en één keer de aangever. De goal in Helmond, een afstandsschot in de kruising, past vanzelfsprekend in zijn lijstje van fraaiste treffers dit seizoen.

Maar zijn állermooiste van dit voetbaljaar? Slory twijfelt. "Die bij Vitesse was nog iets mooier, maar ehm... die tegen Jong AZ trouwens ook. Ook dit was een mooie."

Let op: de tekst gaat verder onder de video
Ondanks dat is het voor de buitenspeler niet altijd rozegeur en maneschijn. De Feyenoord-huurling wil naar eigen zeggen 'nog dreigender zijn' voor FC Dordrecht, 'en die dreiging langer vol kunnen houden'. Maar niet alles lukt. Hij kan uitgebreid balen na een mislukte actie en laat zijn mimiek dan boekdelen spreken.

Leren genieten
"Als topsporter ben ik nooit tevreden, maar ik moet ook leren genieten van deze momenten. Ik geniet ook wel, maar in het veld baal ik van sommige momenten die beter kunnen", maakt Slory duidelijk. "Maar als ik goals en acties terugzie, kan ik wel genieten van deze prestatie van het team."

Wel erkent hij dat FC Dordrecht het in Helmond veel eerder had moeten beslissen. "Als je zelf je kansen niet afmaakt, blijft het spannend tot de laatste seconde", zegt Slory, die vanaf de bank toekeek hoe zijn ploeg in de slotfase op de been bleef. "Met dank aan Celton."

Twee debutanten
Boel liet in dat slot twee winterse versterkingen debuteren: middenvelder Lawson Sunderland en aanvaller Tom Sanne. "Het is een groot compliment aan de club en de andere spelers dat zij echt in staat zijn om jongens op te vangen. Niet alleen de spelers, ook teammanager Roman Bussem brengt op vrije dagen jongens bij elkaar en gaat met ze lunchen om daar vriendschappen te laten ontstaan", benadrukt hij.

Door de zege in Helmond heroverde FC Dordrecht de derde plek in de Keuken Kampioen Divisie. Wel kan de Krommedijkclub op doelsaldo voorbij worden gestoken door SC Cambuur, dat het maandagavond opneemt tegen Jong PSV.

Lees meer over:

Lees ook

mijn asz hack.png

CYBERCRIME

Toch patiëntgegevens gestolen bij ziekenhuis-hack ChipSoft

Bij de ransomware-aanval op ChipSoft zijn toch gegevens van ziekenhuispatiënten gestolen, laat het bedrijf weten. De softwareontwikkelaar zit onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds de hack hebben cliënten al meer dan een week geen toegang tot dat dossier.

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.