gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zelfkritische Slory op schot voor FC Dordrecht: 'Ik moet ook leren genieten'

a8a8decea82dfda2be47f340c15246b7

Jaden Slory was zaterdag opnieuw belangrijk voor FC Dordrecht. De Feyenoord-huurling zorgde bij Helmond Sport al voor een vroege beslissing (0-1) en liet daarmee zijn doelpuntenteller oplopen naar acht dit seizoen. Daar zaten opvallend veel 'pareltjes' tussen. Kan Slory ook 'lelijke' goals maken?

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Die opmerking heb ik vaker gekregen", lacht de pas 19-jarige buitenspeler als hij die vraag voorgeschoteld krijgt. "Ze tellen allemaal voor één. Het is lekker dat de goals er zo ingaan, maar het belangrijkste is de drie punten."

Twee keepers in het doel
Daarin had doelman Celton Biai, die zich vooral in de slotfase onderscheidde met knappe saves, het belangrijkste aandeel. Trainer Melvin Boel was na afloop dan ook complimenteus voor de Portugese goalie. "Ik zei tegen Adrie Bogers (interim-trainer Helmond Sport, red.): 'Het lijkt wel alsof we vandaag met twee man in het doel stonden'. Celton pakte alles en we weten ook wat hij kan. Het is mooi voor hem dat hij dat kan laten zien", zegt Boel.

Toch is Slory degene die zich aanvallend opnieuw onderscheidde. In de afgelopen vier duels was hij drie keer trefzeker en één keer de aangever. De goal in Helmond, een afstandsschot in de kruising, past vanzelfsprekend in zijn lijstje van fraaiste treffers dit seizoen.

Maar zijn állermooiste van dit voetbaljaar? Slory twijfelt. "Die bij Vitesse was nog iets mooier, maar ehm... die tegen Jong AZ trouwens ook. Ook dit was een mooie."

Let op: de tekst gaat verder onder de video
Ondanks dat is het voor de buitenspeler niet altijd rozegeur en maneschijn. De Feyenoord-huurling wil naar eigen zeggen 'nog dreigender zijn' voor FC Dordrecht, 'en die dreiging langer vol kunnen houden'. Maar niet alles lukt. Hij kan uitgebreid balen na een mislukte actie en laat zijn mimiek dan boekdelen spreken.

Leren genieten
"Als topsporter ben ik nooit tevreden, maar ik moet ook leren genieten van deze momenten. Ik geniet ook wel, maar in het veld baal ik van sommige momenten die beter kunnen", maakt Slory duidelijk. "Maar als ik goals en acties terugzie, kan ik wel genieten van deze prestatie van het team."

Wel erkent hij dat FC Dordrecht het in Helmond veel eerder had moeten beslissen. "Als je zelf je kansen niet afmaakt, blijft het spannend tot de laatste seconde", zegt Slory, die vanaf de bank toekeek hoe zijn ploeg in de slotfase op de been bleef. "Met dank aan Celton."

Twee debutanten
Boel liet in dat slot twee winterse versterkingen debuteren: middenvelder Lawson Sunderland en aanvaller Tom Sanne. "Het is een groot compliment aan de club en de andere spelers dat zij echt in staat zijn om jongens op te vangen. Niet alleen de spelers, ook teammanager Roman Bussem brengt op vrije dagen jongens bij elkaar en gaat met ze lunchen om daar vriendschappen te laten ontstaan", benadrukt hij.

Door de zege in Helmond heroverde FC Dordrecht de derde plek in de Keuken Kampioen Divisie. Wel kan de Krommedijkclub op doelsaldo voorbij worden gestoken door SC Cambuur, dat het maandagavond opneemt tegen Jong PSV.

Lees meer over:

Lees ook

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.