gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura Live over participatie van arme kinderen

d1266f72c222f1c948551c9b36c7b908.jpg

Via Cultura Live gaat deze week over kinderen die om financiële redenen niet kunnen meedoen aan activiteiten die voor hun leeftijdsgenootjes heel normaal zijn. De uitzending is tot stand gekomen met participatie van de Stichting Leergeld Drechtsteden.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Presentatrice Geesken Bloemendal ter Horst gaat in de Biesboschhal in gesprek met zes gasten over wat het betekent voor kinderen om in armoede op te groeien, wat dit doet met hun ontwikkeling, het verdriet dat kinderen ervaren als ze niet kunnen meedoen in de samenleving en wat bedrijven, sportclubs en scholen kunnen betekenen in deze situatie.

Kinderen en jongeren van 4 tot 18 jaar die in armoede opgroeien, staan vaak letterlijk aan de zijlijn van de samenleving wat betreft participatie aan allerlei activiteiten. Leergeld Drechtsteden wil deze kinderen laten meedoen, de stichting heeft als missie het voorkomen van sociale uitsluiting van kinderen uit gezinnen met minimale financiële middelen.

Samen met andere organisaties in de Drechtsteden biedt de stichting kansen aan kinderen in de leeftijd van 4 t/m 17 jaar om te kunnen deelnemen aan binnen- en buitenschoolse activiteiten.

De volledige uitzending van Via Cultura Live over participatie van arme kinderen is deze zaterdag 18 november tussen 08.00 en 10.00 uur en zondag 19 november tussen 10.00 en 12.00 uur terug te luisteren op Drechtstad FM. Een compilatie van dit programma zenden wij zondag aanstaande vanaf 12.00 uur uit op TV Dordrecht, direct na onze speciale uitzending over de intocht van Sinterklaas.

Lees ook

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.

rijnmondkimholland.jpg

Papendrechter (39) krijgt tbs voor bedreigen porno-actrice en doodsteken hond

Danny de B. uit Papendrecht is veroordeeld tot tbs met voorwaarden en een celstraf van 179 dagen. De rechtbank vindt alle feiten waarvan hij werd verdacht bewezen. De 39-jarige De B. dreigde onder meer om een vrouw af te slachten. Ook mishandelde hij de hond van zijn partner zo heftig dat het dier overleed.

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.

Glas in Loodramen.png

'Er was eens': Nieuwe Gildenramen voor de Grote Kerk

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De tweede aflevering is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op RTV Dordrecht, ditmaal gaat het over nieuwe Gildenramen die in 2006 in de Grote Kerk werden geplaatst.

albertschweitzerfotolucht.jpg

Nieuwe Dordts ziekenhuis mogelijk op plek waar 720 woningen gepland staan

Het nieuwe ziekenhuis van het Albert Schweitzer in Dordrecht moet pal naast het huidige gebouw komen. Dat concludeert het stadsbestuur na onderzoek. Als er daadwerkelijk een nieuw ziekenhuis komt, gaat er op die plek een streep door de 720 woningen die gepland stonden.

benzakourviarijnmond.jpg

Schrijver Mohammed Benzakour bevrijdt vogels op Bali: 'Pervers om ze in kooi op te sluiten'

Mohammed Benzakour kan het niet aanzien: vogels die hun hele leven wegkwijnen in een kooitje. Nadat de Zwijndrechtse schrijver bevriend is geraakt met een winterkoninkje, is er geen houden meer aan en belandt hij als vogelbevrijder in Indonesië.