gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stadsbeiaardier speelt verzoeknummers voor hoop, bemoediging en troost

1b92bc48bab3edd73f2f2fe545949e19

"Een verzoekprogramma om mensen hoop, bemoediging en troost te geven." Dat klonk zaterdagmiddag vanaf de Grote Kerk. Stadsbeiaardier Boudewijn Zwart speelde daar anderhalf uur lang nummers die Dordtenaren graag willen horen op het carillon.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ik heb heel veel e-mails ontvangen", vertelt Boudewijn Zwart over het concert. "Daar heb ik een keuze uitgemaakt. Ik heb er zoveel ontvangen, dat ik volgende week het vervolg moet doen. Ik speel ook anderhalf uur, normaal gesproken maar een uur."

Nummers als Africa (Toto), Let it Be (Beatles) en You'll Never Walk Alone klonken zaterdag onder andere in de binnenstad. "Er waren ook heel veel nummers bij die ik niet kende, dus die worden ook voor het eerst door mij gespeeld. Heel veel dingen speel ik uit mijn hoofd. Van andere nummers heb ik toch ook de pianoversie opgezocht, ter plekke arrangeer (bewerken, red.) ik dat voor dit instrument."

Wat Zwart speelt, maakt voor hem niet zoveel uit, maar "er moet wel een goede herkenbare melodie inzitten". "Ik speel bijvoorbeeld Nothing Else Matters van Metallica, maar niet alles van deze band zou ik kunnen spelen. Maar dit nummer zit wel melodie, dus dan kan ik het spelen."

Volgende week zaterdag speelt Zwart weer verzoeknummers. "Ik heb al veel binnen, maar nu aanvragen stromen ook nog binnen en ga daar mee door. Ik werk als beiaardier alleen, ik kom niemand tegen en kan dus gelukkig gewoon mijn werk blijven doen. Op die manier zijn wij als beiaardiers vrijwel de enigen die nog live-muziek kunnen laten horen in deze tijd."

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.