gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stadsbeiaardier start donderdag met zomerconcerten: stad als concertzaal

d59728025c3531b0380d2cf2fe635100

De zomerconcerten op de carillons van Dordt starten deze week weer. Donderdag trapt stadsbeiaardier Boudewijn Zwart de serie concerten af op het carillon van de Grote Kerk. Hij speelt dan een selectie van de verzoeknummers die zijn aangevraagd tijdens de coronacrisis.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Onder meer het clublied van FC Dordrecht en Nothing Else Matters van Metallica klinken dan door de binnenstad. Direct na het concert op de Grote Kerk verplaatst Zwart zich naar het Stadhuis om daar samen met zijn dochter Lydia Zwart op op het stadhuiscarillon te spelen.


Burgemeester Wouter Kolff is blij met de concerten in de openbare ruimte. De beiaardiers behoorden tot de paar muzikanten die ook tijdens de coronacrisis gewoon konden optreden. “Zij spelen daar hoog boven in de toren en houden dus van nature al voldoende afstand van hun publiek”, schrijft de burgemeester in het voorwoord van het programmaboekje.


“En met de stad als concertzaal is er voor iedereen voldoende ruimte om op veilige afstand van elkaar gezamenlijk te luisteren naar de beiaardmuziek.”


De concerten vinden in de zomer elke donderdagavond plaats. De laatste staat gepland op 24 september. Niet alleen stadsbeiaardier Boudewijn Zwart zal te horen zijn, voor de carrilonconcerten komen beiaardiers uit binnen- en buitenland naar Dordt.

Lees ook

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”