Dordrecht, Netherlands

Stadsbeiaardier start donderdag met zomerconcerten: stad als concertzaal

De zomerconcerten op de carillons van Dordt starten deze week weer. Donderdag trapt stadsbeiaardier Boudewijn Zwart de serie concerten af op het carillon van de Grote Kerk. Hij speelt dan een selectie van de verzoeknummers die zijn aangevraagd tijdens de coronacrisis.
Petra Scheurwater | 30 juni 2020 10:47 | Aangepast op 30 juni 2020 10:47
Onder meer het clublied van FC Dordrecht en Nothing Else Matters van Metallica klinken dan door de binnenstad. Direct na het concert op de Grote Kerk verplaatst Zwart zich naar het Stadhuis om daar samen met zijn dochter Lydia Zwart op op het stadhuiscarillon te spelen.


Burgemeester Wouter Kolff is blij met de concerten in de openbare ruimte. De beiaardiers behoorden tot de paar muzikanten die ook tijdens de coronacrisis gewoon konden optreden. “Zij spelen daar hoog boven in de toren en houden dus van nature al voldoende afstand van hun publiek”, schrijft de burgemeester in het voorwoord van het programmaboekje.


“En met de stad als concertzaal is er voor iedereen voldoende ruimte om op veilige afstand van elkaar gezamenlijk te luisteren naar de beiaardmuziek.”


De concerten vinden in de zomer elke donderdagavond plaats. De laatste staat gepland op 24 september. Niet alleen stadsbeiaardier Boudewijn Zwart zal te horen zijn, voor de carrilonconcerten komen beiaardiers uit binnen- en buitenland naar Dordt.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...

Rechtbank: Nederlandse Staat doet genoeg om PFAS-problemen tegen te gaan

De Nederlandse Staat doet voldoende om de verspreiding van PFAS tegen te gaan. Dat is de uitspraak v...

Ziekenhuis stelt operaties uit vanwege griepgolf: 'Veel patiënten met griepklachten'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft noodgedwongen operaties uit moeten stellen vanwege een griepg...

Helft minder treinen op MerwedeLingelijn door verzakte dijk

Er reden woensdag urenlang minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Volgens vervoerder Qbuzz wa...