gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stadsbeiaardier start donderdag met zomerconcerten: stad als concertzaal

d59728025c3531b0380d2cf2fe635100.jpg

De zomerconcerten op de carillons van Dordt starten deze week weer. Donderdag trapt stadsbeiaardier Boudewijn Zwart de serie concerten af op het carillon van de Grote Kerk. Hij speelt dan een selectie van de verzoeknummers die zijn aangevraagd tijdens de coronacrisis.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Onder meer het clublied van FC Dordrecht en Nothing Else Matters van Metallica klinken dan door de binnenstad. Direct na het concert op de Grote Kerk verplaatst Zwart zich naar het Stadhuis om daar samen met zijn dochter Lydia Zwart op op het stadhuiscarillon te spelen.


Burgemeester Wouter Kolff is blij met de concerten in de openbare ruimte. De beiaardiers behoorden tot de paar muzikanten die ook tijdens de coronacrisis gewoon konden optreden. “Zij spelen daar hoog boven in de toren en houden dus van nature al voldoende afstand van hun publiek”, schrijft de burgemeester in het voorwoord van het programmaboekje.


“En met de stad als concertzaal is er voor iedereen voldoende ruimte om op veilige afstand van elkaar gezamenlijk te luisteren naar de beiaardmuziek.”


De concerten vinden in de zomer elke donderdagavond plaats. De laatste staat gepland op 24 september. Niet alleen stadsbeiaardier Boudewijn Zwart zal te horen zijn, voor de carrilonconcerten komen beiaardiers uit binnen- en buitenland naar Dordt.

Lees ook

glennjackiescott.png

Glenn en Jackie wagen de sprong en gaan emigreren: ‘We dachten, is dit het dan?’

Na een hele spannende periode met een te vroeg geboren zoontje en een burn-out besluiten Glenn en Jackie Verdoorn dat het leven anders moet. Ze verruilen de dijken van Papendrecht voor de bergen van Oostenrijk om te ontsnappen aan de ratrace in Nederland: "Het leven is te kort om deze sprong niet te wagen."

selectietestdag brandweer.png

Op hoogte of geblinddoekt je werk doen: selectietestdag voor nieuwe brandweervrijwilligers

Een hardlooptest, zwemtest, hoogtetest, technische test en een engtetest. Dit moesten de 24 deelnemers van de selectietestdag bij de brandweer afgelopen zaterdag doorstaan bij de Dordtse brandweerkazerne. De kandidaten hopen brandweervrijwilliger te worden in de regio.

archieffotopolitie.png

Vijf oplichters maken met babbeltrucs duizenden euro's buit, politie zoekt de daders

De politie zoekt vijf verdachten die betrokken zijn bij verschillende oplichtingszaken in onze streek. De criminelen slagen er telkens in om hun slachtoffers, vooral bejaarden, geld afhandig te maken: in totaal bijna 20 duizend euro.

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.

foto herdenking dubbeldam.jpg

Eén minuut stilte bij herdenking Artilleriemonument in Dubbeldam

In Dubbeldam werd afgelopen zaterdag de jaarlijkse herdenking van de derde afdeling van het 14e Regiment Artillerie (III-14 RA) gehouden. Tijdens deze herdenking wordt stilgestaan bij de zes gevallen leden van dit regiment. De commandant en vijf soldaten zijn tijdens de gevechten tegen de Nazi’s in mei 1940 omgekomen.

alcoholcontrolepolitie.png

Meer dan 50 bestuurders met alcohol of drugs op betrapt bij grote verkeerscontrole

Bij een grote verkeerscontrole in Dordrecht zijn afgelopen weekend meer dan vijftig bestuurders betrapt op rijden onder invloed. Op meerdere plekken in de stad werden vrijdagavond in totaal ruim 5200 voertuigen gecontroleerd. Ook op het water werden controles uitgevoerd bij vijftig schepen.