gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stadsdichter Juno maakt 'Dordtse appelcider met Franse slag'

d9dccc5a29e8adf0ea687e9af4344106

Nachtburgemeester, stadsdichter en sinds kort ook maker van appelcider: Juno Rissema heeft, met buurman Sander Kleisen, een nieuwe hobby. "We zijn net begonnen om wat te doen hebben", vertelt Juno.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Daarbij probeert hij de natuur zoveel mogelijk te ontzien. "We kopen appels die afgekeurd zijn voor de supermarkt. De cider gaat in lege champagneflessen, die we verzamelen bij restaurants of die we zelf leegdrinken."

Maar voor het spul gebotteld kan worden, moeten de appels geperst worden. Dat gebeurt met de hand, in een pers waar zo'n zes liter in past. Bij de appelsap wordt vervolgens gist toegevoegd en drie weken later heb je een alcoholische versnapering.

Het hele proces speelt zich af in de achtertuin van Juno, zonder dat daar elektrische apparaten bij aan de pas komen. Het is hard werken. "We proberen dertig tot veertig liter per week te maken. We geven het weg aan mensen, maar proberen het ook te ruilen voor andere producten. Als we een vast recept hebben waar we honderd procent achter staan, willen we het ook gaan verkopen."

Het spul geeft hem in ieder geval inspiratie voor zijn gedichten. "Vooral als het je eigen appelcider is. Die overwinning, van zelf iets maken vanuit het niets. Je koopt appels en gist en maakt het product helemaal zelf. Dat is een enorme bevrijding en geweldig om te doen."

Voorgaande stadsdichters hebben eigen dichtregels op muren in Dordt staan. Dat zit ook in het verschiet voor Juno. "Ik wil daar graag invulling aan geven, maar het heeft nogal wat voeten in de aarde. Je wil niet zomaar iets neerzetten. Een gedicht op een papiertje schrijven of op Facebook slingeren kan iedereen. Ik wil er iets meers van maken, iets extra's. Er moet over gesproken worden."

Voorlopig richt hij zich vooral op de cider. "We hebben nu een kleine pers, maar aangezien we groter willen worden, zijn we aan het kijken om te investeren in een grotere." Bij het eindproduct zal in ieder geval één ding niet ontbreken: "Op het etiket van de cider gaan we zeker weten een gedicht zetten."

Lees ook

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.