gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stadskantoor moet plat

Het Stadskantoor aan de Spuiboulevard moet worden afgebroken en plaatsmaken voor woningen. Ook de erachter gelegen parkeergarage moet plat. Dat is de uitkomst van een gezamenlijke studie van gemeente, Rijksvastgoedbedrijf en de projectontwikkelaars Van Pelt, Dudok en Looye.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De onderzoekers komen tot de conclusie dat de leegstand van kantoorruimte in Dordrecht blijvend is. Er staan te veel kantoren, die bovendien veelal niet voldoen aan de eisen van moderne kenniswerkers. Soms is het mogelijk een kantoor door een ingrijpende verbouwing wel geschikt te maken, zoals is gebeurd bij Post120. Bij andere gebouwen is sloop de enige oplossing, zoals inmiddels is besloten voor het ANWB-gebouw. Afhankelijk van de plaats kan bij verbouwing of nieuwbouw worden gekeken naar andere bestemmingen, zoals wonen. Zo wordt het voormalige kantoorpand Tomadohuis, tegenover het station, verbouwd tot appartementencomplex. Het Stadskantoor is te sterk verouderd. De gemeente wil verhuizen naar een ander pand langs de Spuiboulevard.

Lees ook

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''