gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stadskantoor moet plat

Het Stadskantoor aan de Spuiboulevard moet worden afgebroken en plaatsmaken voor woningen. Ook de erachter gelegen parkeergarage moet plat. Dat is de uitkomst van een gezamenlijke studie van gemeente, Rijksvastgoedbedrijf en de projectontwikkelaars Van Pelt, Dudok en Looye.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De onderzoekers komen tot de conclusie dat de leegstand van kantoorruimte in Dordrecht blijvend is. Er staan te veel kantoren, die bovendien veelal niet voldoen aan de eisen van moderne kenniswerkers. Soms is het mogelijk een kantoor door een ingrijpende verbouwing wel geschikt te maken, zoals is gebeurd bij Post120. Bij andere gebouwen is sloop de enige oplossing, zoals inmiddels is besloten voor het ANWB-gebouw. Afhankelijk van de plaats kan bij verbouwing of nieuwbouw worden gekeken naar andere bestemmingen, zoals wonen. Zo wordt het voormalige kantoorpand Tomadohuis, tegenover het station, verbouwd tot appartementencomplex. Het Stadskantoor is te sterk verouderd. De gemeente wil verhuizen naar een ander pand langs de Spuiboulevard.

Lees ook

combi witte herder bordeaux.jpg

Met dubbele tong zou Toon zijn hond hebben opgehitst: ‘Ik ben 62, dat zou ik nooit doen’

Toon heeft geen hond meer. Want de nog maar 8-jarige Amber is dood. Afgemaakt, nadat ze een herdershond aanviel en diens baas. En Toon? Die zit mokkend voor de rechter.

rowwenhezerusso.png

Rowwen Hèze, Russo en Douwe Bob komen naar Wantijpop

Russo, Jett Rebel, Douwe Bob en Rowwen Hèze komen naar Dordrecht. Zij treden op zaterdag 6 juni op tijdens Wantijpop, het gratis Dordtse festival in het Wantijpark.

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?

IMG_5958.jpeg

Deze rotonde is aangepast in de hoop spookfietsers te stoppen

De rotonde aan het Goudenregenplantsoen in Ridderkerk, de laatste voor de verbindingsweg richting Barendrecht, is aangepast om spookrijders tegen te gaan. Na een telling werd duidelijk dat fietsers tegen het verkeer in over het verkeersplein fietsen. De oplossing? Een perkje en een verkeersbord.

StreetviewParallelweg.png

Parallelweg in Sliedrecht op de schop, werkzaamheden starten op 13 april

De Sliedrechtse Parallelweg gaat op de schop. De rijbaan voldoet niet meer aan de huidige normen en is toe aan groot onderhoud. Het asfalt wordt vervangen en een deel van de fundering wordt opnieuw opgebouwd. De werkzaamheden beginnen op 13 april en zullen naar verwachting zo’n twaalf weken in beslag nemen.

verdachtebureaurijnmond.png

Verkoper verliest 12.000 euro bij Marktplaatsdeal

De politie is op zoek naar een verdachte die 12.000 euro heeft ontvreemd van een man uit Nijkerk. De verdachte haalde het geld van de rekening van het slachtoffer door contactloos te pinnen bij meerdere winkels in Dordrecht. Hij is daarbij gefilmd.