Dordrecht, Netherlands

Stadskunstenaar Erik Sep presenteert Groot Dordts Daklozendiner

De Dordtse Stadskunstenaar Erik Sep organiseert op donderdag 3 juni het Groot Dordts Daklozendiner. Op deze dag vindt alleen het ‘voorgerecht’ plaats, in juli en september volgen dan het ‘hoofdgerecht’ en ‘nagerecht’. Het project vormt het eindresultaat van Eriks Stadskunstenaarschap en zal worden opgenomen in het Regionaal Archief Dordrecht.
Vivian Rutte | 26 mei 2021 14:16 | Aangepast op 26 mei 2021 14:16
Voorgerecht

Op 3 juni start het Groot Dordts Daklozendiner met het voorgerecht: Erik Sep zal op het Statenplein geïnterviewd worden door Elizabeth Schipper. Dit naar aanleiding van een nieuw essay.

Hoofdgerecht

Op 8 juli volgt dan het hoofdgerecht: in de open lucht dineert Erik Sep met tien daklozen en tien prominente inwoners van Dordrecht.

Nagerecht

De laatste gang zal volgen in september, en markeert het einde van het Stadskunstenaarschap van Erik Sep. Hij zal dan het stokje overdragen aan zijn opvolger die op deze middag bekend wordt gemaakt.

In de afgelopen twee jaar heeft Erik Sep het ambt van Stadskunstenaar van Dordrecht bekleedt. Na Ton Kraayeveld die in 2017 de eerste Stadskunstenaar was, mocht Erik zich van 2018 tot en met 2021 Stadskunstenaar van Dordrecht noemen. Hij maakte internationale naam en faam met zijn werk ‘Neurotopia’, een miniatuurstad op schaal die al sinds het ontstaan, zestien jaar geleden, constant aan het groeien en veranderen is.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...