gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stadslandbouwkas wordt weer opgebouwd

Een kassenbouwer is vandaag begonnen met de reparatie van stadslandbouwkas De Oude Beer aan de Rijksstraatweg. In oktober was er brand. De vrijwilligers waren bijna al hun spullen kwijt en de groenten konden niet meer worden gegeten.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De kas is van de gemeente. Die legt geld bij, zodat samen met het verzekeringsgeld de schade hersteld kan worden. "Het is een weekje werk", zegt kassenbouwer Nico Scholtens. Hij is samen met een ploeg mensen druk bezig met glas opvegen, breken en slijpen.

De kas wordt meteen een stukje kleiner. Dat is nodig om ruimte te maken voor een nieuwe parallelweg langs de A16. Als er geen brand was geweest, had er dus hoe dan ook gesloopt moeten worden. "Maar we hadden liever geen brand gehad", zegt Jan Ligtenberg van Stichting stadslandbouwkas De Oude Beer.

De brand is aangestoken, maar de dader is nooit gepakt. Inmiddels hebben mensen al nieuwe spullen langsgebracht, zoals potten en een koffiezetapparaat. Ook hangt er nieuw gereedschap. Want door de brand waren alle stelen verbrand.

"Binnenkort kunnen we weer zaaien. Vanaf april verdienen we dan weer een beetje geld met de verkoop van groente", zegt Ligtenberg. In de klas werken vrijwilligers. Zij mogen groente mee naar huis nemen. Anderen mogen het kopen en er gaat ook wat naar een voedselbank.

De kas moet worden gesloopt als er op die plek een nieuw bedrijventerrein wordt gebouwd. Maar het kan nog jaren duren, voordat dat gebeurt. Tot die tijd mogen de vrijwilligers de kas gebruiken. De gemeente steunt ze, want het past bij de duurzaamheidsambitie.

Lees ook

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.