gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stadslandbouwkas wordt weer opgebouwd

Een kassenbouwer is vandaag begonnen met de reparatie van stadslandbouwkas De Oude Beer aan de Rijksstraatweg. In oktober was er brand. De vrijwilligers waren bijna al hun spullen kwijt en de groenten konden niet meer worden gegeten.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De kas is van de gemeente. Die legt geld bij, zodat samen met het verzekeringsgeld de schade hersteld kan worden. "Het is een weekje werk", zegt kassenbouwer Nico Scholtens. Hij is samen met een ploeg mensen druk bezig met glas opvegen, breken en slijpen.

De kas wordt meteen een stukje kleiner. Dat is nodig om ruimte te maken voor een nieuwe parallelweg langs de A16. Als er geen brand was geweest, had er dus hoe dan ook gesloopt moeten worden. "Maar we hadden liever geen brand gehad", zegt Jan Ligtenberg van Stichting stadslandbouwkas De Oude Beer.

De brand is aangestoken, maar de dader is nooit gepakt. Inmiddels hebben mensen al nieuwe spullen langsgebracht, zoals potten en een koffiezetapparaat. Ook hangt er nieuw gereedschap. Want door de brand waren alle stelen verbrand.

"Binnenkort kunnen we weer zaaien. Vanaf april verdienen we dan weer een beetje geld met de verkoop van groente", zegt Ligtenberg. In de klas werken vrijwilligers. Zij mogen groente mee naar huis nemen. Anderen mogen het kopen en er gaat ook wat naar een voedselbank.

De kas moet worden gesloopt als er op die plek een nieuw bedrijventerrein wordt gebouwd. Maar het kan nog jaren duren, voordat dat gebeurt. Tot die tijd mogen de vrijwilligers de kas gebruiken. De gemeente steunt ze, want het past bij de duurzaamheidsambitie.

Lees ook

INV.20266.313-34173-247329

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht – Schalke 04 II (3-0)

De kop is eraf voor FC Dordrecht, dat zaterdag een 3-0 oefenzege op Schalke 04 II boekte. De goals kwamen van aanvoerder Sem Valk, spits Yunus Younous en de recent in het huwelijksbootje gestapte Nicolas Rossi.

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."