gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stadslandbouwkas wordt weer opgebouwd

Een kassenbouwer is vandaag begonnen met de reparatie van stadslandbouwkas De Oude Beer aan de Rijksstraatweg. In oktober was er brand. De vrijwilligers waren bijna al hun spullen kwijt en de groenten konden niet meer worden gegeten.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De kas is van de gemeente. Die legt geld bij, zodat samen met het verzekeringsgeld de schade hersteld kan worden. "Het is een weekje werk", zegt kassenbouwer Nico Scholtens. Hij is samen met een ploeg mensen druk bezig met glas opvegen, breken en slijpen.

De kas wordt meteen een stukje kleiner. Dat is nodig om ruimte te maken voor een nieuwe parallelweg langs de A16. Als er geen brand was geweest, had er dus hoe dan ook gesloopt moeten worden. "Maar we hadden liever geen brand gehad", zegt Jan Ligtenberg van Stichting stadslandbouwkas De Oude Beer.

De brand is aangestoken, maar de dader is nooit gepakt. Inmiddels hebben mensen al nieuwe spullen langsgebracht, zoals potten en een koffiezetapparaat. Ook hangt er nieuw gereedschap. Want door de brand waren alle stelen verbrand.

"Binnenkort kunnen we weer zaaien. Vanaf april verdienen we dan weer een beetje geld met de verkoop van groente", zegt Ligtenberg. In de klas werken vrijwilligers. Zij mogen groente mee naar huis nemen. Anderen mogen het kopen en er gaat ook wat naar een voedselbank.

De kas moet worden gesloopt als er op die plek een nieuw bedrijventerrein wordt gebouwd. Maar het kan nog jaren duren, voordat dat gebeurt. Tot die tijd mogen de vrijwilligers de kas gebruiken. De gemeente steunt ze, want het past bij de duurzaamheidsambitie.

Lees ook

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

IMG_1616 (2)

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.

flexwoningenvlijkade

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

dordtinstoom

Stoomrondje en een fluitconcert: alles wat je moet weten over Dordt in Stoom

Schepen bewonderen, een ritje maken met een stoomtrein of je laten trakteren op een oorverdovend stoomfluitconcert. De 21ste editie van Dordt in Stoom staat voor de deur. Vanaf vrijdag tot en met zondag zijn er tal van festiviteiten in Dordrecht. We zetten ze voor je op een rij.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.