gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stadslandbouwkas wordt weer opgebouwd

Een kassenbouwer is vandaag begonnen met de reparatie van stadslandbouwkas De Oude Beer aan de Rijksstraatweg. In oktober was er brand. De vrijwilligers waren bijna al hun spullen kwijt en de groenten konden niet meer worden gegeten.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De kas is van de gemeente. Die legt geld bij, zodat samen met het verzekeringsgeld de schade hersteld kan worden. "Het is een weekje werk", zegt kassenbouwer Nico Scholtens. Hij is samen met een ploeg mensen druk bezig met glas opvegen, breken en slijpen.

De kas wordt meteen een stukje kleiner. Dat is nodig om ruimte te maken voor een nieuwe parallelweg langs de A16. Als er geen brand was geweest, had er dus hoe dan ook gesloopt moeten worden. "Maar we hadden liever geen brand gehad", zegt Jan Ligtenberg van Stichting stadslandbouwkas De Oude Beer.

De brand is aangestoken, maar de dader is nooit gepakt. Inmiddels hebben mensen al nieuwe spullen langsgebracht, zoals potten en een koffiezetapparaat. Ook hangt er nieuw gereedschap. Want door de brand waren alle stelen verbrand.

"Binnenkort kunnen we weer zaaien. Vanaf april verdienen we dan weer een beetje geld met de verkoop van groente", zegt Ligtenberg. In de klas werken vrijwilligers. Zij mogen groente mee naar huis nemen. Anderen mogen het kopen en er gaat ook wat naar een voedselbank.

De kas moet worden gesloopt als er op die plek een nieuw bedrijventerrein wordt gebouwd. Maar het kan nog jaren duren, voordat dat gebeurt. Tot die tijd mogen de vrijwilligers de kas gebruiken. De gemeente steunt ze, want het past bij de duurzaamheidsambitie.

Lees ook

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.