Dordrecht, Netherlands

Stadsmuur moet Rijksmonument worden

Archeoloog Hans Wetemans wil dat de restanten van de stadsmuur aan de Wolwevershaven een Rijksmonument worden. Dat is nodig als bescherming tegen verdere sloop.
Peter Tromp | 12 september 2016 16:59 | Aangepast op 12 september 2016 16:59
De muur is nu onderdeel van verscheidene woningen. Alleen bij huizen die zelf een Rijksmonument zijn, is de muur beschermd. Een paar jaar geleden is nog een deel gesloopt om er een nieuwe muur tegenaan te bouwen. Dat is overigens gebeurd met de juiste vergunning.

Wetemans ontdekte anderhalf jaar geleden dat woningen aan de Wolwevershaven zijn gebouwd op de verloren gewane stadsmuur. De muur aan de rivierzijde blijkt de oude stadsmuur te zijn.

Lees ook

Nog niet alle auto’s uit gesloten Spuihavengarage

Nog niet iedereen heeft zijn auto uit de Spuihavengarage in Dordrecht gehaald. De garage werd half a...

Foutparkerende fietsers op station worden week lang goede kant op gestuurd

De nieuwe fietsenstalling bij Station Dordrecht wordt nog niet gebruikt zoals bedacht is. Veel fiets...

Automobilist rijdt rond met te donkere ruiten en krijgt fikse boete

Het rondrijden met een te donkere voorruit is een automobilist donderdagavond duur komen te staan. H...

‘Van school gerukt, gedeporteerd en vermoord’: Gedenksteen vertelt pijnlijke geschiedenis

Stichting Joods Overleg en de gemeente Dordrecht hebben donderdag een herinneringstegel aan de Joods...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...