Dordrecht, Netherlands

Stadsmuur moet Rijksmonument worden

Archeoloog Hans Wetemans wil dat de restanten van de stadsmuur aan de Wolwevershaven een Rijksmonument worden. Dat is nodig als bescherming tegen verdere sloop.
Peter Tromp | 12 september 2016 16:59 | Aangepast op 12 september 2016 16:59
De muur is nu onderdeel van verscheidene woningen. Alleen bij huizen die zelf een Rijksmonument zijn, is de muur beschermd. Een paar jaar geleden is nog een deel gesloopt om er een nieuwe muur tegenaan te bouwen. Dat is overigens gebeurd met de juiste vergunning.

Wetemans ontdekte anderhalf jaar geleden dat woningen aan de Wolwevershaven zijn gebouwd op de verloren gewane stadsmuur. De muur aan de rivierzijde blijkt de oude stadsmuur te zijn.

Lees ook

Vuurwapen blijkt nep: jongen bedreigd met balletjespistool

De drie jongens die worden verdacht van het bedreigen van een jongen in Zwijndrecht hadden geen echt...

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...