gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stadsomroeper Darja de Caluwe in Studio de Witt

14767fb4a7030d5a0fc3152648a66b6f

Darja de Caluwe is zaterdag 17 november de hoofdgast in Studio de Witt. In deze uitzending gaat het gesprek niet alleen over haar rol als stadsomroeper, maar ook over haar artistiek leven. Natuurlijk praten zij over de door Darja aangeleverde muziek voor deze uitzending.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bij culturele evenementen in Dordrecht zien de Dordtenaren alweer sinds 14 jaar de kleurrijke verschijning van Darja de Caluwe ten tonele verschijnen.


Uitgedost in haar opvallende kleding vervult zij met verve de rol van Stadsomroeper en kondigt zij luidkeels het woord met de bel in haar hand. Darja studeerde Algemene letteren, Film&Theater wetenschappen in Utrecht.

Naast haar stadsomroep activiteiten is Darja ook redacteur, programmamaker, improvisatieacteur, publieksbegeleider en gastspreker. Zij is de dochter van Damiet van Dalsum, bekend van het bekende poppentheater in Dordrecht. Artistiek en creativiteit zit haar in de genen.

In het tweede uur is er aandacht voor de Dordtse en Drechtstedelijke actualiteiten van deze week. Dichter van dienst in deze uitzending is Darja de Caluwe.

Studio De Witt van 10:00 uur tot en met 12:00 uur op Drechtstad FM 95.7 (ether), 105.9 (kabel), kanaal 1083(KPN), kanaal 915(Ziggo) of de website van RTV Dordrecht of Drechtstad FM via de link Live Radio.

Lees ook

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5

vermissing

Zoektocht naar vermiste Erik (53) op Saba voorbij: 'We leven intens mee'

De zoektocht naar Erik Matthijsen op het Caribische eiland Saba is gestaakt. De 53-jarige ambulanceverpleegkundige van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid keerde vorige week woensdag niet terug van een wandeling, waarna er intensief naar hem werd gezocht. Zonder resultaat. "Dit is niet de uitkomst waar we op hadden gehoopt."

IMG_1616 (2)

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

pexelssliedrecht

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

fotooefeningstation

Bloedende mensen en flinke chaos op station: 'Ik dacht: Wat is hier aan de hand?'

Een afgezet station en veel politie en brandweer dinsdagavond in Dordrecht, maar niemand hoeft zich zorgen te maken. Er is geen noodsituatie, maar wel een simulatie in de omgeving van Dordrecht Centraal. "Gelukkig zien wij dit soort incidenten niet vaak, maar we willen wel goed voorbereid zijn."