gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stadsomroeper Darja de Caluwe in Studio de Witt

14767fb4a7030d5a0fc3152648a66b6f

Darja de Caluwe is zaterdag 17 november de hoofdgast in Studio de Witt. In deze uitzending gaat het gesprek niet alleen over haar rol als stadsomroeper, maar ook over haar artistiek leven. Natuurlijk praten zij over de door Darja aangeleverde muziek voor deze uitzending.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bij culturele evenementen in Dordrecht zien de Dordtenaren alweer sinds 14 jaar de kleurrijke verschijning van Darja de Caluwe ten tonele verschijnen.


Uitgedost in haar opvallende kleding vervult zij met verve de rol van Stadsomroeper en kondigt zij luidkeels het woord met de bel in haar hand. Darja studeerde Algemene letteren, Film&Theater wetenschappen in Utrecht.

Naast haar stadsomroep activiteiten is Darja ook redacteur, programmamaker, improvisatieacteur, publieksbegeleider en gastspreker. Zij is de dochter van Damiet van Dalsum, bekend van het bekende poppentheater in Dordrecht. Artistiek en creativiteit zit haar in de genen.

In het tweede uur is er aandacht voor de Dordtse en Drechtstedelijke actualiteiten van deze week. Dichter van dienst in deze uitzending is Darja de Caluwe.

Studio De Witt van 10:00 uur tot en met 12:00 uur op Drechtstad FM 95.7 (ether), 105.9 (kabel), kanaal 1083(KPN), kanaal 915(Ziggo) of de website van RTV Dordrecht of Drechtstad FM via de link Live Radio.

Lees ook

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

2604285328

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.