Dordrecht, Netherlands

Stadswervenpark volop in ontwikkeling

De bouw van de nieuwe wijk Stadswerven vordert gestaag. De wijk kijkt uit op het Drierivierenpunt, en krijgt een stadspark. Voordat het zover is, moet er nog wel één en ander aangepast worden.
Vivian Rutte | 12 januari 2021 17:38 | Aangepast op 12 januari 2021 17:38
Om de Stadswerven en het bijbehorende Wervenpark leefbaar te maken, zijn er een hoop aanpassingen nodig. Zo moet er flink wat begroeiing verwijderd worden, wordt de grond gesaneerd en een deel van de damwanden moet vervangen worden. Ook worden scheepshellingen en kraanbaan veilig gemaakt. Op de voormalige scheepswerf komen ook woningen en appartementen.

Het Wervenpark wordt een park met historische elementen, waar natuurontwikkeling de ruimte krijgt, zegt de gemeente. In het gebied staan de resten van een scheepshelling en een oude scheepskraan. De gemeente legt een park aan op deze voormalige scheepswerf: het Wervenpark. Het Wervenpark is een park met historische elementen, zegt projectontwikkelaar Kitty Westgeest: “De rivier kan ook het park in, waardoor er natuur met een soort getijden ontstaat. Het wordt dus een soort mini-Biesbosch, en dat is best bijzonder.”

Lees ook

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...

Minder toeristenverkeer door komst transferium: 'Inwoner mag blij zijn'

Bezoekers van het Werelderfgoed Kinderdijk kunnen vanaf nu hun auto kwijt op het nieuwe transferium....

Drie duels in zeven dagen: De Plucheplakkers over vol programma FC Dordrecht

Voor de dertigste keer dit seizoen komen de Plucheplakkers bijeen voor een nieuwe aflevering. Daarin...

Burgemeester sluit woning na vondst drugs en tienduizenden euro's cash

In een woning aan de Uranusstraat in Zwijndrecht is een handelshoeveelheid van 100,89 kilo hasj en t...

Een zegen of niet meer van deze tijd? Discussie om zondagsrust in deze gemeente

Ondernemers mogen zelf beslissen of zij op zondag de deuren openen. Dat vindt het merendeel van de a...