Dordrecht, Netherlands

Stadswervenpark volop in ontwikkeling

De bouw van de nieuwe wijk Stadswerven vordert gestaag. De wijk kijkt uit op het Drierivierenpunt, en krijgt een stadspark. Voordat het zover is, moet er nog wel één en ander aangepast worden.
Vivian Rutte | 12 januari 2021 17:38 | Aangepast op 12 januari 2021 17:38
Om de Stadswerven en het bijbehorende Wervenpark leefbaar te maken, zijn er een hoop aanpassingen nodig. Zo moet er flink wat begroeiing verwijderd worden, wordt de grond gesaneerd en een deel van de damwanden moet vervangen worden. Ook worden scheepshellingen en kraanbaan veilig gemaakt. Op de voormalige scheepswerf komen ook woningen en appartementen.

Het Wervenpark wordt een park met historische elementen, waar natuurontwikkeling de ruimte krijgt, zegt de gemeente. In het gebied staan de resten van een scheepshelling en een oude scheepskraan. De gemeente legt een park aan op deze voormalige scheepswerf: het Wervenpark. Het Wervenpark is een park met historische elementen, zegt projectontwikkelaar Kitty Westgeest: “De rivier kan ook het park in, waardoor er natuur met een soort getijden ontstaat. Het wordt dus een soort mini-Biesbosch, en dat is best bijzonder.”

Lees ook

Einde WK darts voor Plaisier: gemiste wedstrijdpijlen doen hem de das om

Darter Wesley Plaisier is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van het WK in Londen. De 3...

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...