gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stakende docenten De Driehoek helpen woensdag in de zorg

c68c9d3c5a60e4d89b04f728a92a1885

We gaan staken! O nee, we krijgen 460 miljoen euro, de landelijk staking is afgeblazen. Wacht even, het akkoord is niet goed genoeg, we staken toch! Het was de afgelopen dagen nogal een geharrewar in de onderwijswereld.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voor in ieder geval een Dordtse school is het al die tijd duidelijk geweest. Op basisschool De Driehoek wordt het werk neergelegd, maar in plaats van zich te laten horen op social media (waar leraren landelijk toe worden opgeroepen) schieten de docenten van de Sterrenburgse school een andere beroepsgroep met hoge werkdruk te hulp: de zorg.

"Wij staan voor de punten waarom er gestaakt wordt en zijn solidair met onze beroepsgroep, dus de school is gesloten", schrijven de docenten in een verklaring. "Maar we beseffen ook dat we niet de enige beroepsgroep zijn, waar zaken mogen en moeten veranderen en verbeteren."

Woensdag is hun eigen Jenaplanschool dus gesloten en brengen de leraren dat wat ze de kinderen dagelijks leren in de praktijk. "Wereldoriëntatie en de relatie met anderen is het hart van ons onderwijs. Onze school is de samenleving in het klein. Bij de kinderen, maar ook bij de groepsleiders."

Dus gaan de handen woensdag uit de mouwen in Het Spectrum. In Vreedonk en de Sterrenlanden helpen de docenten bij een zangochtend en dansmiddag met dementerenden, in het Sterrenwiel worden nagels gelakt en op de Prinsemarij helpen ze bij een warme maaltijd.

De keuze voor deze zorginstantie was simpel, ook bovenbouwleerlingen van De Driehoek zijn hier regelmatig actie. De docenten leggen het werk neer omdat ze willen dat het lerarentekort aangepakt wordt, de werkdruk lager moet en de salarissen omhoog.


Met de toegezegde 460 miljoen komt er volgens docenten geen blijvende oplossing. Het bedrag dat door het kabinet is toezegd is niet structureel. Op de landelijke actiesite van het onderwijs staat aangegeven welke scholen er woensdag dicht zijn in verband met de stakingen.

Lees ook

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.