gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stakende docenten De Driehoek helpen woensdag in de zorg

c68c9d3c5a60e4d89b04f728a92a1885

We gaan staken! O nee, we krijgen 460 miljoen euro, de landelijk staking is afgeblazen. Wacht even, het akkoord is niet goed genoeg, we staken toch! Het was de afgelopen dagen nogal een geharrewar in de onderwijswereld.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voor in ieder geval een Dordtse school is het al die tijd duidelijk geweest. Op basisschool De Driehoek wordt het werk neergelegd, maar in plaats van zich te laten horen op social media (waar leraren landelijk toe worden opgeroepen) schieten de docenten van de Sterrenburgse school een andere beroepsgroep met hoge werkdruk te hulp: de zorg.

"Wij staan voor de punten waarom er gestaakt wordt en zijn solidair met onze beroepsgroep, dus de school is gesloten", schrijven de docenten in een verklaring. "Maar we beseffen ook dat we niet de enige beroepsgroep zijn, waar zaken mogen en moeten veranderen en verbeteren."

Woensdag is hun eigen Jenaplanschool dus gesloten en brengen de leraren dat wat ze de kinderen dagelijks leren in de praktijk. "Wereldoriëntatie en de relatie met anderen is het hart van ons onderwijs. Onze school is de samenleving in het klein. Bij de kinderen, maar ook bij de groepsleiders."

Dus gaan de handen woensdag uit de mouwen in Het Spectrum. In Vreedonk en de Sterrenlanden helpen de docenten bij een zangochtend en dansmiddag met dementerenden, in het Sterrenwiel worden nagels gelakt en op de Prinsemarij helpen ze bij een warme maaltijd.

De keuze voor deze zorginstantie was simpel, ook bovenbouwleerlingen van De Driehoek zijn hier regelmatig actie. De docenten leggen het werk neer omdat ze willen dat het lerarentekort aangepakt wordt, de werkdruk lager moet en de salarissen omhoog.


Met de toegezegde 460 miljoen komt er volgens docenten geen blijvende oplossing. Het bedrag dat door het kabinet is toezegd is niet structureel. Op de landelijke actiesite van het onderwijs staat aangegeven welke scholen er woensdag dicht zijn in verband met de stakingen.

Lees ook

IMG_2526

Verkeer

Storing aan matrixborden zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had weer open moeten zijn, maar dat gaat niet door een storing aan de matrixborden. De rode kruizen gaan niet uit. Daardoor is de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgt voor vertraging.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.