gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stakende docenten De Driehoek helpen woensdag in de zorg

c68c9d3c5a60e4d89b04f728a92a1885

We gaan staken! O nee, we krijgen 460 miljoen euro, de landelijk staking is afgeblazen. Wacht even, het akkoord is niet goed genoeg, we staken toch! Het was de afgelopen dagen nogal een geharrewar in de onderwijswereld.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voor in ieder geval een Dordtse school is het al die tijd duidelijk geweest. Op basisschool De Driehoek wordt het werk neergelegd, maar in plaats van zich te laten horen op social media (waar leraren landelijk toe worden opgeroepen) schieten de docenten van de Sterrenburgse school een andere beroepsgroep met hoge werkdruk te hulp: de zorg.

"Wij staan voor de punten waarom er gestaakt wordt en zijn solidair met onze beroepsgroep, dus de school is gesloten", schrijven de docenten in een verklaring. "Maar we beseffen ook dat we niet de enige beroepsgroep zijn, waar zaken mogen en moeten veranderen en verbeteren."

Woensdag is hun eigen Jenaplanschool dus gesloten en brengen de leraren dat wat ze de kinderen dagelijks leren in de praktijk. "Wereldoriëntatie en de relatie met anderen is het hart van ons onderwijs. Onze school is de samenleving in het klein. Bij de kinderen, maar ook bij de groepsleiders."

Dus gaan de handen woensdag uit de mouwen in Het Spectrum. In Vreedonk en de Sterrenlanden helpen de docenten bij een zangochtend en dansmiddag met dementerenden, in het Sterrenwiel worden nagels gelakt en op de Prinsemarij helpen ze bij een warme maaltijd.

De keuze voor deze zorginstantie was simpel, ook bovenbouwleerlingen van De Driehoek zijn hier regelmatig actie. De docenten leggen het werk neer omdat ze willen dat het lerarentekort aangepakt wordt, de werkdruk lager moet en de salarissen omhoog.


Met de toegezegde 460 miljoen komt er volgens docenten geen blijvende oplossing. Het bedrag dat door het kabinet is toezegd is niet structureel. Op de landelijke actiesite van het onderwijs staat aangegeven welke scholen er woensdag dicht zijn in verband met de stakingen.

Lees ook

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.