gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stakingen Chemours gaan door

8ff627471ad476f0cde85db06c1b4c22.jpg

Werknemers van Chemours zetten hun staking voor een nieuwe cao door. Al een week draait de fabriek van het chemiebedrijf aan de Baanhoekweg op een laag pitje.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Er zijn helemaal geen gesprekken, zegt FNV-bestuurder Nurettin Altundal. “Blijkbaar is de werkgever nog steeds niet onder de indruk van de actiebereidheid van onze leden. We zijn vrijdag begonnen met staken. Wel is er intern mailcontact over de staking, maar meer ook niet."

Daarmee wilde de vakbond een duidelijk signaal geven aan Chemours, maar die ziet volgens Altundal niet in dat zij de acties echt menen. "Om ons doel te bereiken zijn we maandag toch verder gegaan met staken en we gaan door tot de werkgever met ons gaat overleggen en met een beter bod komt.”

De cao van Chemours liep in juni al af. Een eindbod van het bedrijf werd eerder door de leden afgewezen. Vakbond FNV stelde vervolgens een ultimatum tot vrijdag om onder meer een loonsverhoging van 5 procent af te dwingen.Maar het gaat niet alleen om de salarissen. Ook de beoordelingstoeslagen moeten beter en de jeugdschaling moet worden afgeschaft.

Bij het bedrijf werken ongeveer 500 mensen. Daarvan hebben ruim 100 mensen het werk neergelegd, maar zij zijn wel in het bedrijf aanwezig.

Hoelang de stakingen precies duren weet Altundal zelf ook niet. Het is aan Chemours om een goed bod te doen.

Lees ook

merwelandne.png

Grote schrik na dodelijk ongeluk bij De Merwelanden: ‘Hier is bijna nooit toezicht’

Geschrokken reacties daags na het ongeluk bij Dordtse zwemplas de Merwelanden. Woensdagmiddag kwam een 18-jarige jongen niet meer boven na een duik in het water en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Het roept vragen op over de toezicht bij de zwemplas: ‘Er staan hier vrijwel nooit toezichthouders.’

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

pexelssliedrecht.png

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

flexwoningenvlijkade.png

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.