gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stakingen Chemours gaan door

8ff627471ad476f0cde85db06c1b4c22

Werknemers van Chemours zetten hun staking voor een nieuwe cao door. Al een week draait de fabriek van het chemiebedrijf aan de Baanhoekweg op een laag pitje.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Er zijn helemaal geen gesprekken, zegt FNV-bestuurder Nurettin Altundal. “Blijkbaar is de werkgever nog steeds niet onder de indruk van de actiebereidheid van onze leden. We zijn vrijdag begonnen met staken. Wel is er intern mailcontact over de staking, maar meer ook niet."

Daarmee wilde de vakbond een duidelijk signaal geven aan Chemours, maar die ziet volgens Altundal niet in dat zij de acties echt menen. "Om ons doel te bereiken zijn we maandag toch verder gegaan met staken en we gaan door tot de werkgever met ons gaat overleggen en met een beter bod komt.”

De cao van Chemours liep in juni al af. Een eindbod van het bedrijf werd eerder door de leden afgewezen. Vakbond FNV stelde vervolgens een ultimatum tot vrijdag om onder meer een loonsverhoging van 5 procent af te dwingen.Maar het gaat niet alleen om de salarissen. Ook de beoordelingstoeslagen moeten beter en de jeugdschaling moet worden afgeschaft.

Bij het bedrijf werken ongeveer 500 mensen. Daarvan hebben ruim 100 mensen het werk neergelegd, maar zij zijn wel in het bedrijf aanwezig.

Hoelang de stakingen precies duren weet Altundal zelf ook niet. Het is aan Chemours om een goed bod te doen.

Lees ook

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.