Dordrecht, Netherlands

Standhouders Kerstmarkt krijgen geld terug

Ondernemers die gedupeerd werden door het afgelasten van de Kerstmarkt vorig jaar krijgen een deel van hun standgeld terug. Dat maakt de gemeente dinsdag bekend.
Jordy Nijenhuis | 4 februari 2020 16:01 | Aangepast op 4 februari 2020 16:01
Normaal gesproken hebben deelnemers geen recht op teruggave van hun deelnemersbijdrage maar omdat de winterse markt om uitzonderlijke reden werd afgelast komt de gemeente toch met geld over de brug.

De Kerstmarkt werd afgelopen jaar afgelast door de weersomstandigheden. De organisatie verwachtte zoveel wind, dat het voor hen niet verantwoordelijk was om de markt door te laten gaan.


De betalende ondernemers krijgen alleen een deel van de pacht voor de plaats, betaalde belastingen en de vergoeding voor elektriciteit terug. De vergoeding bestaat uit twee-derde van het totaal betaalde bedrag. Dordrecht Marketing keert dit bedrag binnenkort uit.


De organisatie is momenteel al volop bezig met de organisatie van de Kerstmarkt dit jaar. Die is van 11 tot en met 13 december. Er wordt gekeken hoe de markt minder weersafhankelijk gemaakt kan worden.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Van Daantje naar Rebel Rebel: zo verliep 12 jaar vegan horeca

Het is aftellen naar het eind van vegan restaurant Rebel Rebel in Dordrecht. Zondag 15 februari zijn...

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...