gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stankoverlast in regio door paasvuren

a78e2d896bdf7b20f05f5f75c92952e7

Paasvuren en een heidebrand in Duitsland zorgen maandagochtend opnieuw voor stankoverlast in delen van de regio Zuid-Holland. Zondag stonk het ook al, toen kwamen er bijna 100 klachten binnen bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR)

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Maandagochtend wordt er sinds 04:00 uur weer geklaagd over stank bij de milieudienst. Daar zijn Tweede Paasdag 24 klachten binnen gekomen over de nare geur.


De milieudienst verwacht dat de overlast aan het begin van de middag voorbij is. "De weersomstandigheden lijken rond lunchtijd te verbeteren, waarna we verwachten dat de geur makkelijker wegtrekt."

De brandlucht komt deze kant op door een oostenwind. Ook is er volgens het KNMI een zogeheten inversielaag in de lucht. Door deze laag kan de lucht niet makkelijk weg en blijft de lucht hangen. Het kan in onze regio ruiken als een soort verbrand plastic.

Eerder dit weekend meldde de milieudienst al dat er mogelijk stankoverlast kon komen door de traditionele paasvuren die in het oosten van Nederland en in Duitsland ontstoken worden.


Ook elders in het land worden de vuren geroken. Er wordt bij de Milieudienst Rijnmond over de stank geklaagd door mensen van binnen en buiten de regio.


DCMR kan er verder niet veel aan doen: de meldingen doorgeven kan wel, maar meer dan deze doorspelen aan de betrokken overheidsdiensten is niet mogelijk.

Lees ook

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.