Dordrecht, Netherlands

Stankoverlast in regio door paasvuren

Paasvuren en een heidebrand in Duitsland zorgen maandagochtend opnieuw voor stankoverlast in delen van de regio Zuid-Holland. Zondag stonk het ook al, toen kwamen er bijna 100 klachten binnen bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR)
Jordy Nijenhuis | 22 april 2019 10:11 | Aangepast op 22 april 2019 10:11
Maandagochtend wordt er sinds 04:00 uur weer geklaagd over stank bij de milieudienst. Daar zijn Tweede Paasdag 24 klachten binnen gekomen over de nare geur.


De milieudienst verwacht dat de overlast aan het begin van de middag voorbij is. "De weersomstandigheden lijken rond lunchtijd te verbeteren, waarna we verwachten dat de geur makkelijker wegtrekt."

De brandlucht komt deze kant op door een oostenwind. Ook is er volgens het KNMI een zogeheten inversielaag in de lucht. Door deze laag kan de lucht niet makkelijk weg en blijft de lucht hangen. Het kan in onze regio ruiken als een soort verbrand plastic.

Eerder dit weekend meldde de milieudienst al dat er mogelijk stankoverlast kon komen door de traditionele paasvuren die in het oosten van Nederland en in Duitsland ontstoken worden.


Ook elders in het land worden de vuren geroken. Er wordt bij de Milieudienst Rijnmond over de stank geklaagd door mensen van binnen en buiten de regio.


DCMR kan er verder niet veel aan doen: de meldingen doorgeven kan wel, maar meer dan deze doorspelen aan de betrokken overheidsdiensten is niet mogelijk.

Lees ook

Hier worden bijna vijftig zieke bomen gekapt

In Heer Oudelands Ambacht in Zwijndrecht. tussen de sloot aan de Munnikensteeg en de Bolero en de Ba...

Dordtse periodetitel in aantocht? De Plucheplakkers blikken vooruit

Nog twee keer winnen en FC Dordrecht heeft in de Keuken Kampioen Divisie zo goed als zeker de derde ...

2.500 nieuwe woningen: hier gaan ze samen de uitdaging aan

Een samenwerkingsverband tussen gemeente, woningcorporatie Fien Wonen en bouwbedrijven wil de woning...

Dit familiebedrijf moet plaatsmaken voor Maasterras: ‘Ons lust en ons leven’

Motorzaak BNM Motoren in Dordrecht zit met de handen in het haar. Het bedrijf moet namelijk verhuize...

Magnetron in de brand: één persoon door ambulance meegenomen

Er is donderdagochtend brand uitgebroken in een kantoorpand aan de Maxwellstraat op bedrijventerrein...

Kan asielopvang Papendrecht ook open zónder veiligheidsplan? 'Hoeft niet langs de rechter'

Of er nu wel of geen veiligheidsplan is, de asielopvang in het centrum van Papendrecht gaat maandag ...