gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Start bodemsanering voormalige stortplaats

Maandag 2 maart starten de saneringswerkzaamheden op de voormalige stortplaats in de Polder Stededijk. Eerst wordt een ringsloot gegraven. Daarna volgen er diverse nazorgactiviteiten zoals het inplanten van een helofytenfilter met rietplantjes. Dit filter zuivert de aanwezige grondwaterverontreiniging. In de komende jaren wordt de kwaliteit van het grondwater volgens de gemeente Dordrecht nauwlettend in de in de gaten gehouden. Het stortafval wordt niet verwijderd, omdat de stort inmiddels is voorzien van een afdeklaag met schone grond.

Hedwig Krol |  | Aangepast op
In de komende jaren wordt de kwaliteit van het grondwater volgens de gemeente Dordrecht nauwlettend in de in de gaten gehouden. Het stortafval wordt niet verwijderd, omdat de stort inmiddels is voorzien van een afdeklaag met schone grond. Vorig jaar heeft gemeente Dordrecht de polder, ook bekend als de 'De stort van Troost' voor één euro gekocht. Na de aankoop werd de gemeente verantwoordelijk voor het reinigen van de vervuilde bodem. In de jaren 60 is de bodem tot zes meter diep volgestort met chemisch afval uit Pernis.

De gemeente wil op de voormalige stortplaats in de toekomst een natuur- en recreatiegebied realiseren. Zij zijn in overleg met Provincie Zuid-Holland en Rijkswaterstaat over het toekomstig gebruik. Er ligt een plan om door middel van twee inlaatopeningen het gebied onder invloed te laten staan van het zoetwatergetijde. Ook wordt er nagedacht over voorzieningen voor (wandel)recreatie.

Romers Grondverzet uit Zwijndrecht zal de werkzaamheden gaan uitvoeren en Geo-fox-Lexmond BV zal het project milieukundig begeleiden. Een ecoloog van het Natuur en Wetenschappelijk Centrum (NWC) uit Dordrecht is er ook bij betrokken, omdat de locatie in een Natura 2000 gebied ligt. Natura 2000 is een netwerk van natuurgebieden in de Europese Unie, waar planten en dieren bescherming krijgen in het kader van instandhouding van soorten en leefgebieden.

Lees ook

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”