gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Start bodemsanering voormalige stortplaats

Maandag 2 maart starten de saneringswerkzaamheden op de voormalige stortplaats in de Polder Stededijk. Eerst wordt een ringsloot gegraven. Daarna volgen er diverse nazorgactiviteiten zoals het inplanten van een helofytenfilter met rietplantjes. Dit filter zuivert de aanwezige grondwaterverontreiniging. In de komende jaren wordt de kwaliteit van het grondwater volgens de gemeente Dordrecht nauwlettend in de in de gaten gehouden. Het stortafval wordt niet verwijderd, omdat de stort inmiddels is voorzien van een afdeklaag met schone grond.

Hedwig Krol |  | Aangepast op
In de komende jaren wordt de kwaliteit van het grondwater volgens de gemeente Dordrecht nauwlettend in de in de gaten gehouden. Het stortafval wordt niet verwijderd, omdat de stort inmiddels is voorzien van een afdeklaag met schone grond. Vorig jaar heeft gemeente Dordrecht de polder, ook bekend als de 'De stort van Troost' voor één euro gekocht. Na de aankoop werd de gemeente verantwoordelijk voor het reinigen van de vervuilde bodem. In de jaren 60 is de bodem tot zes meter diep volgestort met chemisch afval uit Pernis.

De gemeente wil op de voormalige stortplaats in de toekomst een natuur- en recreatiegebied realiseren. Zij zijn in overleg met Provincie Zuid-Holland en Rijkswaterstaat over het toekomstig gebruik. Er ligt een plan om door middel van twee inlaatopeningen het gebied onder invloed te laten staan van het zoetwatergetijde. Ook wordt er nagedacht over voorzieningen voor (wandel)recreatie.

Romers Grondverzet uit Zwijndrecht zal de werkzaamheden gaan uitvoeren en Geo-fox-Lexmond BV zal het project milieukundig begeleiden. Een ecoloog van het Natuur en Wetenschappelijk Centrum (NWC) uit Dordrecht is er ook bij betrokken, omdat de locatie in een Natura 2000 gebied ligt. Natura 2000 is een netwerk van natuurgebieden in de Europese Unie, waar planten en dieren bescherming krijgen in het kader van instandhouding van soorten en leefgebieden.

Lees ook

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?