Dordrecht, Netherlands

Start bouw nieuwe woningen Wilgenveld

Met een toost met de toekomstige bewoners gaf wethouder Burggraaf zaterdag het startsein voor de bouw van 63 nieuwe woningen in de Wilgenwende. Dit stukje van de wijk gaat Wilgenveld heten.
Marjolein Vos | 18 februari 2019 16:05 | Aangepast op 18 februari 2019 16:05
In de wijk komen verschillende type woningen te staan. Van patio- tot twee-onder-een-kapwoningen. Zo is er voor iedereen wat wils. En is de wijk straks een geschikte woonplaats voor jong en oud(-er).


Bijna alle huizen zijn al verkocht. De toekomstige bewoners zijn vooral te spreken over de nabijheid van veel groen. "We willen weer een hond nemen en dan is zoveel groen dichtbij erg fijn om het uit te laten", laat een van hen weten.

Om dat gevoel van 'dichtbij de natuur wonen' te versterken, worden bij elke woning standaard twee nestkastje voor gierzwaluwen geleverd.

De gemeente bouwt de komende tijd niet alleen in de Wilgenwende. Ook op onder meer de Stadswerven moeten er nog woningen bijkomen. De gemeente heeft zichzelf namelijk als doel gesteld dat er de komende vier jaar 4000 nieuwe huizen moeten verrijzen.


&t=12s

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Lees ook

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...

Plug en Kuijt balen van deling FC Dordrecht: te slordig én stuiterballenveld

Niet alleen bij Jong PSV, maar ook thuis tegen MVV vrijdag kwam FC Dordrecht niet verder dan een 1-1...

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...