Dordrecht, Netherlands

Start bouw nieuwe woningen Wilgenveld

Met een toost met de toekomstige bewoners gaf wethouder Burggraaf zaterdag het startsein voor de bouw van 63 nieuwe woningen in de Wilgenwende. Dit stukje van de wijk gaat Wilgenveld heten.
Marjolein Vos | 18 februari 2019 16:05 | Aangepast op 18 februari 2019 16:05
In de wijk komen verschillende type woningen te staan. Van patio- tot twee-onder-een-kapwoningen. Zo is er voor iedereen wat wils. En is de wijk straks een geschikte woonplaats voor jong en oud(-er).


Bijna alle huizen zijn al verkocht. De toekomstige bewoners zijn vooral te spreken over de nabijheid van veel groen. "We willen weer een hond nemen en dan is zoveel groen dichtbij erg fijn om het uit te laten", laat een van hen weten.

Om dat gevoel van 'dichtbij de natuur wonen' te versterken, worden bij elke woning standaard twee nestkastje voor gierzwaluwen geleverd.

De gemeente bouwt de komende tijd niet alleen in de Wilgenwende. Ook op onder meer de Stadswerven moeten er nog woningen bijkomen. De gemeente heeft zichzelf namelijk als doel gesteld dat er de komende vier jaar 4000 nieuwe huizen moeten verrijzen.


&t=12s

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

112-nieuws: vrouw loopt water in en speuren naar fietslampje in sloot

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 10 dec 2025 14:30

GroenLinks-kopstukken stappen op na verkiezingen: missen menselijkheid en eerlijkheid

Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 9 dec 2025 17:41

Lees ook

Inbraak Dordthuis via wooncomplex: gemeente doet aangifte

De gemeente Dordrecht doet aangifte van een inbraak in het Dordthuis in aanbouw. Op de nacht van 1 o...

Deze gemeente krijgt een nieuwe opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen

Hardinxveld-Giessendam krijgt een derde opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen. De gemeenteraad...

Nieuw kanaal moet Kinderdijk droge voeten bezorgen

De Alblasserwaard krijgt een nieuw kanaal. Het nieuwe kanaal tussen Hardinxveld-Giessendam en Giesse...

Meerdere auto's uitgebrand in Sliedrecht

In Sliedrecht zijn in de nacht van zondag op maandag twee auto’s uitgebrand. Dat gebeurde aan de Kar...

Twee Papendrechters vast na steekpartij waarbij 18-jarige gewond raakte

De politie heeft zondag twee 20-jarige mannen uit Papendrecht aangehouden voor een steekpartij in de...

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...