gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Start bouw nieuwe woningen Wilgenveld

9ec13f570ef6c7890f91a23775fd76cf

Met een toost met de toekomstige bewoners gaf wethouder Burggraaf zaterdag het startsein voor de bouw van 63 nieuwe woningen in de Wilgenwende. Dit stukje van de wijk gaat Wilgenveld heten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In de wijk komen verschillende type woningen te staan. Van patio- tot twee-onder-een-kapwoningen. Zo is er voor iedereen wat wils. En is de wijk straks een geschikte woonplaats voor jong en oud(-er).


Bijna alle huizen zijn al verkocht. De toekomstige bewoners zijn vooral te spreken over de nabijheid van veel groen. "We willen weer een hond nemen en dan is zoveel groen dichtbij erg fijn om het uit te laten", laat een van hen weten.

Om dat gevoel van 'dichtbij de natuur wonen' te versterken, worden bij elke woning standaard twee nestkastje voor gierzwaluwen geleverd.

De gemeente bouwt de komende tijd niet alleen in de Wilgenwende. Ook op onder meer de Stadswerven moeten er nog woningen bijkomen. De gemeente heeft zichzelf namelijk als doel gesteld dat er de komende vier jaar 4000 nieuwe huizen moeten verrijzen.


&t=12s

Lees ook

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

FOTO GESP

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.