gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Start van het NOVA Tienercollege

0f0e7d460a29150f1c31e142ebceac4c

Dordrecht heeft sinds woensdag een nieuw soort school: het NOVA Tienercollege. Deze school, waar leerlingen op eigen niveau werken, moet gaan zorgen voor een makkelijkere overgang van basisschool naar middelbare school.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De nieuwe school aan de Eddingtonweg biedt speciaal onderwijs aan voor kinderen tussen de 10 en 14 jaar met HAVO- of VWO- niveau. Veel kinderen vinden het spannend om naar de middelbare school te gaan. Hoewel de meeste kinderen na een paar maanden het ritme te pakken hebben, zijn er ook kinderen die daar meer tijd voor nodig hebben. Op het NOVA Tienercollege wordt de overgang rustiger opgebouwd. Kinderen stromen dan na die vier jaar door naar HAVO 3 of VWO 3.


Wethouder Peter Heijkoop was aanwezig. ''Het is een antwoord op een probleem dat je toch in de volle breedte in het onderwijs ziet. Dus ik ben heel erg blij dat dit aanbod nu ook in Dordrecht is'', laat de wethouder weten.


Leerlingen werken op eigen niveau aan kernvakken, zoals rekenen en taal. Hierbij is er ook veel tijd voor instructie en individuele ondersteuning. Het NOVA college werkt samen met het Dalton college. Hierbij zullen leraren van het Dalton college ook lesgeven bij NOVA, maar daarna zullen kinderen ook les volgen op de locaties van het Dalton college in Dordrecht.

Lees ook

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.