gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Start van het NOVA Tienercollege

0f0e7d460a29150f1c31e142ebceac4c

Dordrecht heeft sinds woensdag een nieuw soort school: het NOVA Tienercollege. Deze school, waar leerlingen op eigen niveau werken, moet gaan zorgen voor een makkelijkere overgang van basisschool naar middelbare school.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De nieuwe school aan de Eddingtonweg biedt speciaal onderwijs aan voor kinderen tussen de 10 en 14 jaar met HAVO- of VWO- niveau. Veel kinderen vinden het spannend om naar de middelbare school te gaan. Hoewel de meeste kinderen na een paar maanden het ritme te pakken hebben, zijn er ook kinderen die daar meer tijd voor nodig hebben. Op het NOVA Tienercollege wordt de overgang rustiger opgebouwd. Kinderen stromen dan na die vier jaar door naar HAVO 3 of VWO 3.


Wethouder Peter Heijkoop was aanwezig. ''Het is een antwoord op een probleem dat je toch in de volle breedte in het onderwijs ziet. Dus ik ben heel erg blij dat dit aanbod nu ook in Dordrecht is'', laat de wethouder weten.


Leerlingen werken op eigen niveau aan kernvakken, zoals rekenen en taal. Hierbij is er ook veel tijd voor instructie en individuele ondersteuning. Het NOVA college werkt samen met het Dalton college. Hierbij zullen leraren van het Dalton college ook lesgeven bij NOVA, maar daarna zullen kinderen ook les volgen op de locaties van het Dalton college in Dordrecht.

Lees ook

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.