gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Start van het NOVA Tienercollege

0f0e7d460a29150f1c31e142ebceac4c

Dordrecht heeft sinds woensdag een nieuw soort school: het NOVA Tienercollege. Deze school, waar leerlingen op eigen niveau werken, moet gaan zorgen voor een makkelijkere overgang van basisschool naar middelbare school.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De nieuwe school aan de Eddingtonweg biedt speciaal onderwijs aan voor kinderen tussen de 10 en 14 jaar met HAVO- of VWO- niveau. Veel kinderen vinden het spannend om naar de middelbare school te gaan. Hoewel de meeste kinderen na een paar maanden het ritme te pakken hebben, zijn er ook kinderen die daar meer tijd voor nodig hebben. Op het NOVA Tienercollege wordt de overgang rustiger opgebouwd. Kinderen stromen dan na die vier jaar door naar HAVO 3 of VWO 3.


Wethouder Peter Heijkoop was aanwezig. ''Het is een antwoord op een probleem dat je toch in de volle breedte in het onderwijs ziet. Dus ik ben heel erg blij dat dit aanbod nu ook in Dordrecht is'', laat de wethouder weten.


Leerlingen werken op eigen niveau aan kernvakken, zoals rekenen en taal. Hierbij is er ook veel tijd voor instructie en individuele ondersteuning. Het NOVA college werkt samen met het Dalton college. Hierbij zullen leraren van het Dalton college ook lesgeven bij NOVA, maar daarna zullen kinderen ook les volgen op de locaties van het Dalton college in Dordrecht.

Lees ook

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.