gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Start van het NOVA Tienercollege

0f0e7d460a29150f1c31e142ebceac4c

Dordrecht heeft sinds woensdag een nieuw soort school: het NOVA Tienercollege. Deze school, waar leerlingen op eigen niveau werken, moet gaan zorgen voor een makkelijkere overgang van basisschool naar middelbare school.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De nieuwe school aan de Eddingtonweg biedt speciaal onderwijs aan voor kinderen tussen de 10 en 14 jaar met HAVO- of VWO- niveau. Veel kinderen vinden het spannend om naar de middelbare school te gaan. Hoewel de meeste kinderen na een paar maanden het ritme te pakken hebben, zijn er ook kinderen die daar meer tijd voor nodig hebben. Op het NOVA Tienercollege wordt de overgang rustiger opgebouwd. Kinderen stromen dan na die vier jaar door naar HAVO 3 of VWO 3.


Wethouder Peter Heijkoop was aanwezig. ''Het is een antwoord op een probleem dat je toch in de volle breedte in het onderwijs ziet. Dus ik ben heel erg blij dat dit aanbod nu ook in Dordrecht is'', laat de wethouder weten.


Leerlingen werken op eigen niveau aan kernvakken, zoals rekenen en taal. Hierbij is er ook veel tijd voor instructie en individuele ondersteuning. Het NOVA college werkt samen met het Dalton college. Hierbij zullen leraren van het Dalton college ook lesgeven bij NOVA, maar daarna zullen kinderen ook les volgen op de locaties van het Dalton college in Dordrecht.

Lees ook

man vermist

Dordtenaar Bart al twee dagen vermist

De 48-jarige Dordtenaar Bart is sinds maandag 29 juni vermist. De politie meldt dat hij maandag mogelijk nog in de omgeving van de Sluisweg in Dordrecht is geweest.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.

Nieuw project (1)

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.