Dordrecht, Netherlands

Start van het NOVA Tienercollege

Dordrecht heeft sinds woensdag een nieuw soort school: het NOVA Tienercollege. Deze school, waar leerlingen op eigen niveau werken, moet gaan zorgen voor een makkelijkere overgang van basisschool naar middelbare school.
Aike van den Heuvel | 6 september 2018 12:09 | Aangepast op 6 september 2018 12:09
De nieuwe school aan de Eddingtonweg biedt speciaal onderwijs aan voor kinderen tussen de 10 en 14 jaar met HAVO- of VWO- niveau. Veel kinderen vinden het spannend om naar de middelbare school te gaan. Hoewel de meeste kinderen na een paar maanden het ritme te pakken hebben, zijn er ook kinderen die daar meer tijd voor nodig hebben. Op het NOVA Tienercollege wordt de overgang rustiger opgebouwd. Kinderen stromen dan na die vier jaar door naar HAVO 3 of VWO 3.


Wethouder Peter Heijkoop was aanwezig. ''Het is een antwoord op een probleem dat je toch in de volle breedte in het onderwijs ziet. Dus ik ben heel erg blij dat dit aanbod nu ook in Dordrecht is'', laat de wethouder weten.


Leerlingen werken op eigen niveau aan kernvakken, zoals rekenen en taal. Hierbij is er ook veel tijd voor instructie en individuele ondersteuning. Het NOVA college werkt samen met het Dalton college. Hierbij zullen leraren van het Dalton college ook lesgeven bij NOVA, maar daarna zullen kinderen ook les volgen op de locaties van het Dalton college in Dordrecht.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Meer dan 400 waarschuwingen voor rijden in voetgangersgebied: boetes in aantocht

De gemeente Dordrecht heeft in nog geen twee maanden tijd ruim vierhonderd waarschuwingen uitgedeeld...

Van Drunen, Dorsman en veel PKC-korfballers in de race voor nationale sportprijs

Lotte van Drunen staat op de shortlist met kanshebbers op de titel Sportvrouw van het jaar. Dat maak...

De Plucheplakkers zien hoe racisme zege van FC Dordrecht overschaduwt

Voetbal kan heel mooi zijn, maar soms is voetbal heel lelijk. Dat blijkt na het uitduel met Roda JC ...

Drechtsteden, Stedin en HVC werken samen aan oplossing overbelast elektriciteitsnet

Netbeheerder Stedin, publiek warmtebedrijf HVC en Smart Delta Drechtsteden gaan meer samenwerken om ...

'Hoe dichter bij Dordt...': wat wordt dé slogan van Dordrecht?

Dordrecht krijgt voor het eerst een stadsmerk. Veel andere steden gingen haar al voor, maar nu vindt...

Jaarlijkse vogeltentoonstelling geannuleerd vanwege vogelgriep: ‘We voelen onmacht’

De jaarlijkse tentoonstelling waarbij vogelliefhebbers uit heel Zuid-Holland samenkomen, gaat niet ...