gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Starterslening geen succes

De startersleningen voor huizenkopers zijn geen succes. Van de 70 beschikbare leningen zijn er slechts 15 verstrekt. De regeling loopt nog tot 1 mei. De gemeente stopt ermee, omdat het Rijk niet langer meebetaalt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De starterslening is vorig jaar bedacht om starters op de woningmarkt te helpen een woning te financieren. De lening bestaat uit maximaal 30.000 euro. De eerste drie jaar hoeft geen rente en aflossing op tafel gelegd te worden. Het Rijk betaalt de ene helft, de gemeente de andere, waarbij de verkopende partij de administratieve kosten en rentelasten ophoest. Dordrecht trok 1 miljoen euro uit waarmee 70 starters geholpen konden worden. Er hebben zich sinds de start vorig jaar juni maar 15 gemeld. Dat betekent dat er nu nog voor 55 starters die aan de voorwaarden voldoen zo'n lening beschikbaar is. 
In andere plaatsen is de regeling wel een succes. Het Rijk stopt nu 1 mei al met de cofinanciering, omdat het budget dan op is. Waarom de animo in Dordrecht zo laag is. is niet onderzocht. Wim van den Engel van Stadsontwikkeling denkt dat het vooral komt, omdat woningen in Dordrecht relatief goedkoop zijn in vergelijking tot die in andere plaatsen.
Het deel van het beschikbare budget dat niet wordt gebruikt, wordt overgeheveld naar Algemene Middelen. Op dit moment is dat ongeveer 775.000 euro.

Lees ook

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."