Dordrecht, Netherlands

Starterslening geen succes

De startersleningen voor huizenkopers zijn geen succes. Van de 70 beschikbare leningen zijn er slechts 15 verstrekt. De regeling loopt nog tot 1 mei. De gemeente stopt ermee, omdat het Rijk niet langer meebetaalt.
Peter Tromp | 1 april 2015 16:27 | Aangepast op 1 april 2015 16:27
De starterslening is vorig jaar bedacht om starters op de woningmarkt te helpen een woning te financieren. De lening bestaat uit maximaal 30.000 euro. De eerste drie jaar hoeft geen rente en aflossing op tafel gelegd te worden. Het Rijk betaalt de ene helft, de gemeente de andere, waarbij de verkopende partij de administratieve kosten en rentelasten ophoest. Dordrecht trok 1 miljoen euro uit waarmee 70 starters geholpen konden worden. Er hebben zich sinds de start vorig jaar juni maar 15 gemeld. Dat betekent dat er nu nog voor 55 starters die aan de voorwaarden voldoen zo'n lening beschikbaar is. 
In andere plaatsen is de regeling wel een succes. Het Rijk stopt nu 1 mei al met de cofinanciering, omdat het budget dan op is. Waarom de animo in Dordrecht zo laag is. is niet onderzocht. Wim van den Engel van Stadsontwikkeling denkt dat het vooral komt, omdat woningen in Dordrecht relatief goedkoop zijn in vergelijking tot die in andere plaatsen.
Het deel van het beschikbare budget dat niet wordt gebruikt, wordt overgeheveld naar Algemene Middelen. Op dit moment is dat ongeveer 775.000 euro.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

Nieuwe ontmoetingen met lijsttrekkers in Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart heeft Ad van den Herik deze week ontmoetin...

Overvallers jagen pensionado stuipen op het lijf, OM eist tot 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist tot drie jaar cel tegen verschillende verdachten van een woningove...

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een...

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...

Man die tiny house op zich kreeg overleden

De man die eind vorige maand een tiny house op zich kreeg in Giessenburg, is aan zijn verwondingen o...