gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Starterslening geen succes

De startersleningen voor huizenkopers zijn geen succes. Van de 70 beschikbare leningen zijn er slechts 15 verstrekt. De regeling loopt nog tot 1 mei. De gemeente stopt ermee, omdat het Rijk niet langer meebetaalt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De starterslening is vorig jaar bedacht om starters op de woningmarkt te helpen een woning te financieren. De lening bestaat uit maximaal 30.000 euro. De eerste drie jaar hoeft geen rente en aflossing op tafel gelegd te worden. Het Rijk betaalt de ene helft, de gemeente de andere, waarbij de verkopende partij de administratieve kosten en rentelasten ophoest. Dordrecht trok 1 miljoen euro uit waarmee 70 starters geholpen konden worden. Er hebben zich sinds de start vorig jaar juni maar 15 gemeld. Dat betekent dat er nu nog voor 55 starters die aan de voorwaarden voldoen zo'n lening beschikbaar is. 
In andere plaatsen is de regeling wel een succes. Het Rijk stopt nu 1 mei al met de cofinanciering, omdat het budget dan op is. Waarom de animo in Dordrecht zo laag is. is niet onderzocht. Wim van den Engel van Stadsontwikkeling denkt dat het vooral komt, omdat woningen in Dordrecht relatief goedkoop zijn in vergelijking tot die in andere plaatsen.
Het deel van het beschikbare budget dat niet wordt gebruikt, wordt overgeheveld naar Algemene Middelen. Op dit moment is dat ongeveer 775.000 euro.

Lees ook

PSX_20260604_044825.jpg

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

archieffotopolitie.png

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een verdachte aangehouden.

IMG_7909.jpg

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

2606028031.jpg

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

OPMA Vita Kovalenko.png

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37.jpeg

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.