gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Starterslening geen succes

De startersleningen voor huizenkopers zijn geen succes. Van de 70 beschikbare leningen zijn er slechts 15 verstrekt. De regeling loopt nog tot 1 mei. De gemeente stopt ermee, omdat het Rijk niet langer meebetaalt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De starterslening is vorig jaar bedacht om starters op de woningmarkt te helpen een woning te financieren. De lening bestaat uit maximaal 30.000 euro. De eerste drie jaar hoeft geen rente en aflossing op tafel gelegd te worden. Het Rijk betaalt de ene helft, de gemeente de andere, waarbij de verkopende partij de administratieve kosten en rentelasten ophoest. Dordrecht trok 1 miljoen euro uit waarmee 70 starters geholpen konden worden. Er hebben zich sinds de start vorig jaar juni maar 15 gemeld. Dat betekent dat er nu nog voor 55 starters die aan de voorwaarden voldoen zo'n lening beschikbaar is. 
In andere plaatsen is de regeling wel een succes. Het Rijk stopt nu 1 mei al met de cofinanciering, omdat het budget dan op is. Waarom de animo in Dordrecht zo laag is. is niet onderzocht. Wim van den Engel van Stadsontwikkeling denkt dat het vooral komt, omdat woningen in Dordrecht relatief goedkoop zijn in vergelijking tot die in andere plaatsen.
Het deel van het beschikbare budget dat niet wordt gebruikt, wordt overgeheveld naar Algemene Middelen. Op dit moment is dat ongeveer 775.000 euro.

Lees ook

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.