gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Starterslening geen succes

De startersleningen voor huizenkopers zijn geen succes. Van de 70 beschikbare leningen zijn er slechts 15 verstrekt. De regeling loopt nog tot 1 mei. De gemeente stopt ermee, omdat het Rijk niet langer meebetaalt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De starterslening is vorig jaar bedacht om starters op de woningmarkt te helpen een woning te financieren. De lening bestaat uit maximaal 30.000 euro. De eerste drie jaar hoeft geen rente en aflossing op tafel gelegd te worden. Het Rijk betaalt de ene helft, de gemeente de andere, waarbij de verkopende partij de administratieve kosten en rentelasten ophoest. Dordrecht trok 1 miljoen euro uit waarmee 70 starters geholpen konden worden. Er hebben zich sinds de start vorig jaar juni maar 15 gemeld. Dat betekent dat er nu nog voor 55 starters die aan de voorwaarden voldoen zo'n lening beschikbaar is. 
In andere plaatsen is de regeling wel een succes. Het Rijk stopt nu 1 mei al met de cofinanciering, omdat het budget dan op is. Waarom de animo in Dordrecht zo laag is. is niet onderzocht. Wim van den Engel van Stadsontwikkeling denkt dat het vooral komt, omdat woningen in Dordrecht relatief goedkoop zijn in vergelijking tot die in andere plaatsen.
Het deel van het beschikbare budget dat niet wordt gebruikt, wordt overgeheveld naar Algemene Middelen. Op dit moment is dat ongeveer 775.000 euro.

Lees ook

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad.